najtansze oc? gdzie? nie mam znizek

napisał/a: ~gość 2010-02-17 17:03
Magda_86, wiesz moze w jakiej miał firmie to ubezpieczenie?
napisał/a: ~gość 2010-02-17 17:29
On w roznych byl... Ostatnio AXA, HDI, PZU i cos tam jeszcze ale nie pamietam teraz. Zreszta nie wiem czy o to Ci chodzi...
napisał/a: ~gość 2010-02-17 17:40
axa, link4, liberty i wszystko co na telefon podobno robi sztuczki o których pisałam wyżej.
Hdi jest w porządku, mój facet też tam ma.

ma ktoś ubezpieczenie w mbanku? podobno całkiem dobre oferty mają
napisał/a: ~gość 2010-02-17 19:01
err napisal(a):Hdi jest w porządku, mój facet też tam ma.
moj tez i brat tez, dlatego ja chyba od lipca tego roku tez bede w HDI tym bardziej ze nie bede juz mieszkac w Krakowie to jakas znizka powinna byc
napisał/a: milena70 2010-02-19 19:07
A co tak naprawde ma znaczenie przy wyborze ubezpieczyciela ?
Lepiej wybrac directy czy jednak zaufanych ubezpieczycieli ?
napisał/a: camille 2010-02-19 21:44
milena70 napisal(a):Lepiej wybrac directy czy jednak zaufanych ubezpieczycieli ?
za zaufanych dopłacacsz niestety i to dużo, ja mam w HDI, i sobie chwalę, jest tanie, nie było tez problemów z odzyskaniem pieniążków przy sprzedaży poprzedniego autka.
mój mąz ma teraz ubezpieczenie z PZM (Polski Związek Motorowy) to solidna firma a tez są dobre ceny, najważniejsze to nie brać ubezpieczenia od kogoś kto przyjeżdża do domu żeby Cie ubezpieczyc bo to podwaja koszty, biora prowizję ogromne, dobre sa takie zaklady np, przy urzędach miasta, tam gdzie się rejestruje autka, mają ofert7y wielu ubezpieczycieli i na prawdę konkurencyjne ceny
napisał/a: sorrow 2010-02-19 23:45
milena70 napisal(a):Lepiej wybrac directy czy jednak zaufanych ubezpieczycieli ?

Kto to jest w ogóle zaufany ubezpieczyciel? Czemu direct nie może być zaufany? Bardzo dziwny podział.
napisał/a: camille 2010-02-20 09:30
sorrow, ja np jako zaufanego wśród ludzi odbieram PZU, a wiadomo ogólnie że jest po prostu najdrozsze a między bogiem a prawdą...OC byle by było, nie ważne czy to firma "franek z garażu" czy PZU, AC jak brac to porządne ale OC nie ma takiej potrzeby.
napisał/a: ~gość 2010-02-20 11:01
camille napisal(a):ja np jako zaufanego wśród ludzi odbieram PZU

zobacz komu ufasz http://www.money.pl/ubezpieczenia/wiadomosci/artykul/uokik;karze;pzu;za;niedozwolone;klauzule,176,0,576688.html

[ Dodano: 2010-02-20, 11:05 ]
camille napisal(a):najważniejsze to nie brać ubezpieczenia od kogoś kto przyjeżdża do domu żeby Cie ubezpieczyc bo to podwaja koszty, biora prowizję ogromne
eeee, mój boss jeździ do klienta jeżeli ten nie ma czasu przyjechać do nas i bierze dokładnie tyle samo co w biurze. Prowzja agenta jest odliczana procentowo od składki. Więc nie ważne czy kupisz polisę od kogoś kto przyjedzie do domu czy w siedzibie matce, tu i tu zapłacisz dokładnie tyle samo - pod warunkiem ze agent cie nie oszuka - policzy wszystkie zniżki ale agent który chce na rynku istnieć przez kolejne 20 lat tego nie zrobi. Wybór jest duży, klient może ubezpieczyć u kogo mu się podoba. Dlatego właśnie u mnie często rezygnuje się z paru procent swojej prowizji byle klienta zatrzymać. Tak to wygląda. Oczywiście nie wszędzie, wszystko zalezy od wielkości rynku, ilości konkurencji, pazerności agenta itp
napisał/a: camille 2010-02-20 16:23
err napisal(a): pazerności agenta
ja miałąm taką miłą agentkę, rżnęła na każdym ubezpieczeniu co najmniej 200zł, dziękuję, przejadę się do biura ;)
err napisal(a):zobacz komu ufasz
zaufanego wśród ludzi, tak dużo osób uważa, ja nie powiedziałm że tez tak myślę, strałam się moją Mamę odwieźć od tego już kilka razy ale Ona np ufa, i wiem że wiele osób w podobnym wieku tak.
napisał/a: milena70 2010-02-20 22:15
Co do zaufanego ubezpieczyciela - to mam tu na mysli takiego ,który ma lata doświadczenia na rynku i pozytywne opinie wsród klientów.
napisał/a: sorrow 2010-02-21 00:12
milena70 napisal(a):mam tu na mysli takiego ,który ma lata doświadczenia na rynku

Jeśli chodzi o doświadczenie, to już gdzieś tu pisałem, że ten argument mija się z celem. To tak jakby zaufać TP SA, albo ZUS-owi. Natomiast opinie jak w każdym przypadku są takie i inne. Może znasz jakieś oficjalne i obiektywne rankingi opinii firm ubezpieczeniowych? Ja nie znam... i mam nadzieję, że nie masz na myśli opinii znalezionych na forach w internecie. Sama wiesz najlepiej jakie one mają pokrycie w rzeczywistości... zgadza się?