Wybór banku

napisał/a: kitty1 2009-11-20 17:21
Przeczytałam cały wątek. Myślałam, że tylko w moim banku (PEKAO SA) zdzierają za wszystko (prowadzenie konta 4 zł, przelewy internetowe 50 gr. itd.). A tu widzę, że inni płacą jeszcze więcej Ale i tak się rozglądam za innym bankiem, w którym nie będę płacić za te usługi. Konto oszczędnościowe mam w ING - nie kosztuje nic, jedyny mankament - mogę wybierać gotówkę tylko w oddziałach, ale jest jeszcze przelew internetowy - na plus. Właśnie dziś byłam w ING i pani namawiała mnie na zwykłe konto w ich banku - wszystko mają za darmo, prowadzenie, przelewy no i miałabym dostęp do oszczędnościowego poprzez kartę. Muszę to przemyśleć. A co powiecie o LUKAS Banku? Słyszałam o nim same superlatywy
napisał/a: Misiaq 2009-11-20 20:05
_Kitty_ napisal(a):A co powiecie o LUKAS Banku?
Nie mam żadnych doświadczeń z tym bankiem, ale pierwsze co mi się skojarzyło, to, ze to taki Provident. A to nie jest komplement
napisał/a: ~gość 2009-11-25 22:41
no ja niestety mam konto w lukas banku i nie jestem zadowolona ponieważ przez pół roku mialałam mieć darmowe konto bo nie mialam duzych wpływow a jakie bylo moje zdziwienie jak co miesiac pobierali mi ok 15 zl za prowadzenie konta;/ wscieklam sie byla 2 razy w banku ale niestety nic nie poskutkowala wiec zamykam to konta i narazie zostaje przy PKO bp rowniez nie jest to tani bank....

[ Dodano: 2009-11-25, 22:42 ]
a i oczywiscie dodam że jestem studentką.
napisał/a: Fila 2009-11-26 18:27
Dla studentów bardzo fajne konto ma Multibank - płaci się tylko złotówkę za kartę i to koniec miesięcznych opłat.
napisał/a: ewela4 2009-12-09 12:51
Ja polecam bank,jestem zadowolona od kiedy założyłam konto
napisał/a: ~gość 2009-12-09 17:24
teraz oprócz własnego w bz wbk mam jeszcze wspólne konto z Narzeczonym w multibanku... i póki co nie mam żadnych zastrzeżeń ;) no i multibank ma u mnie wielkiego plusa za obsługę, bo przy każdej wizycie w tym banku czuję się jak Klient, a nie byle popychadło, które musi czekać, aż ktoś łaskawie zwróci nań uwagę ;)
napisał/a: ~gość 2009-12-09 20:12
Ja mam konto Direct w ING i jestem zadowolona. Płacę jedynie 2 zł za kartę (jeśli nie dokonuję transakcji za min 100zł/miesiąc) i chyba za wypłaty z innych bankomatów niż ING i Euronet.
napisał/a: ~gość 2009-12-10 14:19
Ja mam konto w Pekao SA i jestem całkiem zadowolona :) w sumie wybrała to dla mnie mama bo też ma tam swoje konto i jakoś nie żałuję :)
napisał/a: zuzaz89 2010-03-10 13:45
tak jakoś nigdy się nie skupiałam na bankach, ale teraz planujemy zmienić z mężem na inne konto, mąż ma z PKO BP 7zł miesiecznie mu biorą;/ ja mam z inteligo, nawet nie narzekam, bo nie musiałam płącić nic za konto, jedynie jeżeli sie ma poniżej niż 100zł to biorą 5 zł, a ja niestety na początku aktywowałam usługę SMS i za nią też płacę 5 zł miesięcznie, tym bardziej myślę o zmianie konta bo mam na stare nazwisko a z tym zmienianiem danych jest dużo roboty kserować dowód wypełniac i wysyłąc formularz płącić za nowa karta, a teraz dostałąm nową na stare nazwisko, zastanawiam się nad Alior Bank, darmowe wypłąty z wszystkich bankomatów, 0zł za przelewy, 0zł za prowadzenie konta, wysokie oprocentowanie lokat itp a czy wy polecacie ten bank?? Któy według was bank jest najlepszy i najtańszy, najbardziej opłacalny, gdzie nie oszukują???
napisał/a: Misiaq 2010-03-10 17:36
zuzaz89 napisal(a):gdzie nie oszukują???
Chyba wszędzie "oszukują" Na czymś muszą zarabiać
zuzaz89 napisal(a):Alior Bank
Nie znam szczegółów, ale żeby miec to konto o którym piszesz musisz zagwarantować miesięczne wpłaty w określonej wysokości.
napisał/a: MARLENUSZ 2010-03-10 20:47
Jesli chodzi o Alior bank, to ostatnio kolezanka bardzo mi polecala, bo pracuje za granica, ma u nich konto, wyplata wplywa w euro i ona we Wloszech wybieriera bez prowizji (skomplikowane w opisie, a wygodne podobno w praktyce).

Ja w Polsce mam konto studenckie w BGZ i uwazam to za bardzo zly wybor! Bankomatow srednio duzo, poza Kredyt Bankiem wa wszystkich prowizja. Oplata za wydruk papierowy, oplaty za wszelkie dostepy internetowe i telefoniczne, przy czym internetowy jest baardzo skomplikowany. Zdzieraja poza tym bardzo duzo za karte kredytowa, a taka trzeba miec zeby placic prze internet. Naprawde nie polecam.
napisał/a: dark_salve 2010-03-11 00:08
pomarańcza napisal(a):Ja mam konto Direct w ING i jestem zadowolona. Płacę jedynie 2 zł za kartę (jeśli nie dokonuję transakcji za min 100zł/miesiąc) i chyba za wypłaty z innych bankomatów niż ING i Euronet.

też mam Directa w ING ale tańszy o 2zł jest mBank :D Przy ING zostałem bo mam go od 13 roku życia. Plusem jest że jest możliwość posiadania dwóch kont OKO. Natomiast w mBanku niedość że za darmo, to można tam mieć do 4 kont OKO, i zmieniać ich nazwy, np. e-max plus - mieszkanie, e-max plus auto itd itd. Wtedy się wie na co na danym koncie kasa jest zbierana :P
A co do Alior - jeszcze osobiście od nikogo nie słyszałem żeby polecał lub żeby tam właśnie zakładał.