Studia podyplomowe a szanse na lepszą pracę?

napisał/a: Milenkaaa 2007-09-24 12:32
Czy jest sens zaczynać studia podyplomowe? To dodatkowe lata, które można by przepracować, zamiast siedzieć „w szkolnej ławce”. Co sądzicie?
napisał/a: Kinia 2007-09-24 12:37
Studia podyplomowe są też zaocznie, więc można pracować i się uczyć.
Zawsze to lepiej wygląda jak ktoś się soucza, specjalizuje
napisał/a: Parcinka 2007-09-24 16:19
Hmmm ciężko powiedzieć. Ludzie kończą po kilka fakultetów i pracują w markecie Nie ma reguły. Z jak to się mówi o"wymarzoną pracą" nie jest łatwo. Studia podyplomowe na pewno jej nie zagwarantują, ale można je przecież skończyć dla siebie Zawsze to jakieś dodatkowe doświadczenie. Nie uważam żeby był to zmarnowany czas, a tak jak napisała Kinia, zawsze można próbować kończyć je zaocznie, wtedy spokojnie możesz znaleźć sobie pracę.
Powodzenia!
napisał/a: jente8 2007-09-24 16:28
Ja też uważam, że jeśli studia podyplomowe, to raczej zaocznie. To najlepsze wyjście: mieć już pracę, a nadal podnosić kwalifikacje lub zdobywać zupełnie nowy zawód. Mam koleżankę, która praktycznie cały czas się kształci - kończy już trzecie studia, tzn. drugie podyplomowe. Tyle, że ma taki zawód - pracuje w przedszkolu, a w pracy pedagoga często konieczne jest ciągłe podnoszenie kwalifikacji - na studiach pedagogicznych jest bardzo wiele specjalizacji i czasami wręcz trzeba mieć ich kilka.

U mnie na uczelni jest taka sytuacja, że jeden kierunek, który mi się marzy, jest tylko w postaci studiów podyplomowych i to zaocznych. Jeśli więc chcę go zrobić, to po prostu nie mam wyboru.
napisał/a: ~gość 2007-09-24 17:38
Jeśli podyplomówka to tylko zaocznie. Podnoszenie kwalifikacji jest zawsze w cenie, czasem jest mozliwośc, by zakład pracy zrefundował częśc poniesionych przez pracownika kosztow na takie dokształcanie się. Wiem, że u mnie w szpitalu można złożyc odpowiednie pismo i jest szansa na jakieś dofinansowanie. Dlatego myslę nad podjęciem takich studiów, ale to wymaga załatwienia kilku spraw a co za tym idzie - czasu..
Kumpela jest po pierwszym roku studiow podyplomowych i jest najmłodsza ( ma 26 lat). Mnostwo ludzi dokształca sie teraz po 30tce, 40tce..takie czasy..
napisał/a: Asior 2007-09-24 17:41
ula_jente napisal(a):w pracy pedagoga często konieczne jest ciągłe podnoszenie kwalifikacji - na studiach pedagogicznych jest bardzo wiele specjalizacji i czasami wręcz trzeba mieć ich kilka.


Dokładnie dlatego ja od października oprócz studiów magisterskich bede robić zaocznie studia podyplomowe z logopedii, by w przyszłości móc najleźć szybciej prace albo otworzyć swój prywatny gabinet.
napisał/a: Milenkaaa 2007-09-26 14:04
A gdzie konkretnie na jakie najlepiej się wybrać studia podyplomowe?? Czy są jakieś szkoły, które są jakoś szczególnie warte polecenia? Bo do tej pory studiowałam na Uniwerku Warszawskim, ale mam szczerze dość bałaganu, który tam panuje…
Myślałam o jakiejś prywatnej uczelni, bo zapłacić przecież i tak chyba będzie trzeba… Są jakieś wybijające się?
napisał/a: Madzieńka 2007-09-27 08:34
ja tez skonczylam podyplomowe na SGH, duzo mnie nauczyly.polecam :)
napisał/a: devil_doll 2007-09-27 09:54
Ja też skończyłam podyplomowe , Gender Studies na UW, dużo mnie nauczyły a przede wszystkim poszerzyły moje pole widzenia. Zrobiłam je dla siebie nie dla awansu i jestem z nich bardzo zadowolona. Reasumując każe studia podyplomowe coś nam dają a nauka to fajna rzecz

napisał/a: Maryszka 2007-09-27 14:03
Na CC jest bogata oferta studiów podyplomowych. Sama się zastanawiałam, czy się nie wybrać na dyplomację – otwiera się w tym roku – ale dostałem bardzo angazujaca czasowo prace i już na nic nie mam czasu. A szkoda…
napisał/a: Chiren 2010-03-31 11:32
Pewnie że warto. Ukończona podyplomówka powoli staje się już standardem na rynku pracy. W cenie są szczególnie absolwenci MBA, rachunkowości, ZZL, logistyki, coachingu. Ofert studiów jest dużo, rzecz w tym, żeby wybrać dobrą uczelnię. Ja mogę polecić Wyższą Szkołę Finansów i Zarządzania w Warszawie. Bardzo dobra organizacja studiów i wysoki poziom.
napisał/a: exorito 2010-04-02 11:27
Nie wiem czy kolega nade mną kończył czy jedynie słyszał o [reklama usunięta], natomiast musze przyznać że jeżeli chodzi o studia podyplomowe to kadra jest naprawde dobra, na 9 wykładowców 6 to są śweitni i bardzo ciekawi praktycy wg mnie i przekazują wiedze w czysty sposób, bez zbednego zagłębiania sie w nazwy technik i cala teorie. Praktyka - pytania, wątpliwości ,odpowiedzi, szukanie rozwiązań. Polecam coaching i skutki skutecznej sprzedaży gdzie wiedze z tąd można uogolnić na chyba wszystkie reejony sprzedaży - od małych sklepów do przedsiębiorstw....można sprawdzić [reklama usunięta]