Praca jako spedytor

napisał/a: ~gość 2015-03-23 23:04
Cześć Dziewczyny
Szukam informacji o pracy spedytora, na czym ona dokładnie polega? Plusy i minusy?
napisał/a: holidaysee12 2015-05-13 13:34
Praca spedytora to głównie jeżdżenie samochodem i przewożenie ładunków. Na pewno trzeba mieć prawo jazdy kategorii C. Może to być trochę niebezpieczna praca, a zawodowi kierowcy mało przebywają w domu, bo większość czasu spędzają w trasie.
napisał/a: Mru1 2015-05-13 14:05
holidaysee12, spedytor to nie kierowca ;)
napisał/a: kornelak 2015-06-26 14:59
Firmy zajmujące sie spedycja maja najczęściej duży magazyn i dowożą towar z punktu A do punktu b. Zapotrzebowanie na takie usługi jest i to duże, bo coraz więcej się eksportuje, dobrych firm spedycyjnych jak na lekarstwo. Ja sama zastanawiam się, czy nie otworzyć takiego biznesu, tym bardziej, że są teraz duże udogodnienia, np. program do zarządzania danymi floty. Ostatnio trochę się wczytałam w temat i znalazłam coś takiego: [mod:reklama usunieta]
napisał/a: mareky 2015-06-30 14:21
Dokładnie. W sumie to w dobie GPS to międzynarodowy zawód i śmiało możemy startować z aplikacjami na całym świecie. Światowi giganci też żywo interesują się PL.
napisał/a: ola_prz 2015-07-07 11:15
Praca wydaje się fajna, mam koleżankę która właśnie pracuje w spedycji, odbiera telefony i umawia kierowców, gdzie i po co mają jechać. To więcej szczęścia, która odbierze telefon, bo mają liczone ile która załatwi spraw miesięcznie. Nie wiem jak to wygląda z językami, czy potrzebny jest biegły w komunikacji, i czy w ogóle używają. Możliwe, że mają też obcokrajowców za kierowców... tego nie wiem.