Firma transportowa - jak oszczędzać?

napisał/a: bree1 2016-11-10 15:50
Ostatnio koszty prowadzenia naszej firmy transportowej ciagle rosną. Szukamy sposób na to, by je w końcu obniżyć.Macie jakieś doświadczenia?
napisał/a: madmas 2016-11-26 16:27
najlepiej to na paliwie :)
napisał/a: Tancerka1 2016-11-28 09:52
Przede wszystkim trzeba kontrolować trasy kierowców. Niektórzy chętnie wykorzystują samochody firmowe do załatwiania prywatnych spraw. Wystarczy nadajnik gps i specjalne oprogramowanie. Wiele da też na pewno zoptymalizowanie tras przejazdów. Bardzo łatwo można tego dokonać, korzystając z analiz za pomocą oprogramownia gis. Sporo jest o tym na arcanagis. Bardzo praktyczne artykuły tam mają na ten temat.
napisał/a: bree1 2016-11-29 14:49
Dzięki wielki:) Myślę, że czegoś takiego szukałem. Poczytam sobie jeszcze więcej artykułów z tej strony, bo widzę, że niektóre porady są bardzo uniwersalne.
napisał/a: t-eresa 2016-12-27 15:10
Ja też znalazłem sporo informacji na ten temat i nawet nie wiedziałem, że tyle można zaoszczędzić na dobrym planowaniu transportu. Chodzi mi oczywiście o oszczędność czasu i pieniędzy. To także kwestie bezpieczeństwa transportu.
napisał/a: a_gnieszka1 2016-12-28 15:14
Co masz na myśli przez bezpieczeństwo?
napisał/a: Govalinenko 2017-01-23 09:19
W firmach transportowych najlepiej oszczędza się na logistyce.
Jak się dobrze organizuje pracę, to dla dobrze prosperującej firmy może to być bardzo dobry element oszczędnościowy.
Pojawił się argument o paliwie. Zgadzam się z nim, bo każda firma, która zajmuje się transportem szuka oszczędności właśnie w tej dziedzinie. Najlepiej kupując w jakiś miejscach po hurtowych cenach.
napisał/a: lasruta 2017-02-01 17:15
oszczedzanie w firmie jest jedna z najwaznieszych spraw zeby cos zarobic :)
napisał/a: szyszeczkas 2017-09-27 10:52
Trzymajcie pewne namiary - http://www.dar-trans.pl/wynajem-busow
Macie jako przykład, zobaczcie sobie stawki. Akurat pod tym względem wiele się na rynku zmieniło.
Ceny są maksymalnie niskie i bardzo ciężko wejść na rynek, chyba że jesteście gotowi na długie oczekiwanie na pojawienie się zysku. Ono będzie naprawdę długie.
napisał/a: wandana4 2017-11-07 13:15
Myślę, że trzeba się po prostu rozejrzeć za firmami transportowymi w swojej okolicy. W warszawie dobrą firmą jest Transport prywatny. Pomogą ci wynieśc nawet meble i wniosą do nowego mieszkania.
napisał/a: Magi998 2018-01-28 11:42
Jeśli decydujecie sie na założenie firmy transportowej to podpowiadam, że warto nawiązac współpracę z agencją celna, która wesprze was swoim doświadczeniem w zakresie zgłoszeń i opłat celnych w transporcie towarów. Mój znajomy współpracuje z Interlog Agencja Celna z Poznania http://www.interlog-agencja.pl/ i jest bardzo zadowolony.
napisał/a: szyszeczkas 2018-02-02 10:43
Namiary na pewną firmę transportową, zobaczcie - http://www.dar-trans.pl/wynajem-busow Kwestia jedynie taka, jakich samochodów potrzebujecie. Oni mają mocno flotę, ale bardziej osobową niż pod transport rzeczy. Ale podejrzewam, że wszystko jest do zorganizowania.