praca sprzątaczki

napisał/a: ewka19841 2012-04-22 22:54
jadzia1820001 napisal(a):Ja jestem sprzątaczka w urzędzie miasta mam 25lat i pracuje od 3lat, mam skończone studia licencjackie teraz robię mgr i dzięki tej pracy mogłam iść na studia ale nie zamierzam do końca życia tam pracować , po ślubie i studiach zamierzam poszukać coś bardziej ambitnego , ale wiem że ludzie podchodzą do takich ludzi z pogardą choć są wyjątki .


Dla mnie jest to jak najbardziej ok! Sprzątasz tymczasowo, bo, jak piszesz, chcesz potem poszukać czegoś bardziej ambitnego! To się chwali!
O tym cały czas tu krzyczę - że "przejściowe" sprzątanie jest w porządku!
napisał/a: kitek12 2012-05-28 19:37
Ja sama bardzo lubię sprzątać w domu i w ogóle, ale wydaje mi się, że sama opinia sprzątaczki jest nie zbyt pozytywna...
napisał/a: jadzia1820001 2012-05-28 22:44
kitek12, zgadzam się z Tobą praca sprzątaczki ludziom kojarzy się z brakiem ambicji , wykształcenia , itp
napisał/a: ~gość 2012-05-29 09:15
Dwie kuzynki Ł. wyjechaly okolo 6 lat temu do Szwajcari tam są sprzataczkami,oraz opiekunkami taka "służba domowa" i wiecie co?Gdyby tylko były na tyle miłe pomóc mi pojechac tam do pracy(czego oczywiscie nie zrobia bo wolą nie zabierac tam konkurencji bez komentarza) to już dzis sie pakuje..Pracują długo bo nawet po10 h ,ale zarobki są mega jedna z kuzynek juz od 2lat ma postawiony dom(a wychowuje samotnie dziecko)i to nie taki zwykly dom po prostu wypas..Druga po roku z narzeczonym zarobila na wesele i je wyprawila,awiecie jaki to koszt
Ciagle im malo i co roku mowia,ze jeszcze zostana rok Jak sie jedna z nich troche podpila to sie przyznała,ze miesiecznie z mezem odkladaja na czysto 20-23tys zl!Aż sie nie chce wiedrzyc,ale to prawda.
Takze ja nie widze nic wstydliwego w zawodzie sprzataczki,wazne zeby kasa byla
napisał/a: jadzia1820001 2012-05-29 09:26
Cczarnula, za granicą można o wiele więcej zarobić to fakt, a tu w Polsce 1100 z kawałkiem i tyle , zresztą jak w każdym zawodzie .
napisał/a: ~gość 2012-05-29 09:33
jadzia1820001 napisal(a):1100 z kawałkiem
i jak za to zyc?
napisał/a: jadzia1820001 2012-05-29 11:13
Moja sytuacja jest o tyle komfortowa , że jeszcze mieszkam z rodzicami. Ale i tak jest ciężko , bo ok 500 zł miesięcznie kosztują mnie studia , a gdzie tu odłożyć coś na wesele????
napisał/a: ~gość 2012-05-30 14:09
jadzia1820001 napisal(a): gdzie tu odłożyć coś na wesele????
No nie wiem powaznie
Trzeba w takiej sytuacji mieć bogatych rodzicow..
napisał/a: Tigana 2012-05-30 20:46
Trafiłam na ten wątek i chciałam dorzucić swoje 3 grosze :)

Od kiedy mieszkam w Niemczech, uderza mnie różnica w sposobie traktowania ludzi. Niemcy szanują przede wszystkim ludzi pracy, i nieważne, czy na kasie, czy szorujesz podłogę- zawsze odnoszą się mile i z pełną kulturą. Tutaj dobrą pracę się ceni, w każdym zawodzie,

Natomiast w Polsce -nie wiem czemu- każdy sie uważa za lepszego od sprzątaczek i kasjerek, i to strasznie widać, że się ludzie na nich wyżywają- obrażają, krzyczą, poganiają... Wydaje mi się, że w ten sposób jakieś swoje frustracje i kompleksy wyładowują...

Dla mnie nie ma nic zlego w byciu sprzątaczką czy opiekunką osób starszych, na przykład. Faktem jest, że można nieźle zarobić i stosunkowo dużo wolnego czasu wygospodarować. A ambicje? Kariera? można się realizować poza pracą, a z pracy mieć pieniążki na prawdziwe pasje.
napisał/a: jadzia1820001 2012-05-30 22:33
Tigana, zgadzam się z Tobą że ludzie źle traktują i odnoszą się do pracowników zawodów mniej płatnych czy fizycznych . U mnie w pracy jest starszy Pan który jak mnie widzi to nawet nie spojrzy się . I to jest wychowany urzędnik o !! Nie mówię tu że ma się klaniac czy coś , brak kultury po prostu.
napisał/a: kathea 2012-06-15 17:29
Ja również uważam że praca sprzątaczki jest ciężka. Tym bardziej że dziś nie którzy pracodawcy mają wymagania zbyt wygórowane. Widziałam dość ciekawe ogłoszenia właśnie sprzątaczek do szukania itp. na stronie: [Mod: reklama usunięta] - z tego co wiem to ogłoszenia są stale aktualizowane więc warto.
napisał/a: wuo 2012-06-22 14:50
jak dla mnie to praca jak każda inna. póki pracuje się w dobrych warunkach i nie za psie pieniądze, to czemu nie. jak patrzę w panoramie firm, to dużo jest ofert z usługami sprzątającymi. widać, że im się to opłaca. coraz lepiej się reklamują, więc pewnie radzą sobie na rynku. a praca jest moim zdaniem zwyczajna... znam parę osób, które naprawdę lubią sprzątać