Pomysł na własny biznes - czy warto?

napisał/a: Malicka1 2014-02-14 21:35
Jasne, że warto! Ale nie można zaczynać od tyłka strony. Mnie bardzo pomógł [mod:reklama usunięta] . Jeśli nie wiesz kto to jest, to polecam zerknąć na jego stronę :[mod:Reklama usunięta]
napisał/a: cytryna90 2014-02-16 14:45
Jakby to było wszystko tak prosto... Też się rozglądam za jakimś pomysłem na siebie, choć teściowe mnie zniechęcają do pomysłu na własną działalność.
napisał/a: aklime1 2015-12-01 08:52
muffin, pomysł na własny biznes to ryzyko, ale kto nie ryzykuje ten… ;) no właśnie, ja 5 lat temu zaryzykowałam i z każdym rokiem jest coraz lepiej. Prowadzę małą pizzerię. W sumie nie obyło się bez pomocy rodziny i przyjaciółki, którzy pożyczyli mi pieniążki na otwarcie i zakup wyposażenia z Proboxu. Potem trochę długo się spłacałam, bo jeszcze doszła promocja, kredyt, czasami na kuchni stłukł się talerz i ciągle były jakieś wydatki. Ale wzięłam się za swój biznes, za siebie, za swoje życie, i przy wsparciu rodziny wychodzę na swoje, zostało mi niewiele do spłaty:) i przede wszystkim, nikt nade mną nie stoi i nie psuje mi nerwów. Mam wystarczająco dużo z moimi szkrabami w domu :)
napisał/a: krystyna1122 2016-02-10 15:11
Zastanawiam się poważnie nad otworzeniem salonu masażu. Obserwuję, że coraz więcej osób chętnie korzysta z takich usług - ludzie dbają o siebie, swoje ciało, swoje samopoczucie. A w okolicy nie ma chyba takiego miejsca. O czym muszę pomyśleć? Na pewno lokal i wyposażenie, a co dalej?

---
[mod:reklama usunieta]
napisał/a: poczytna 2016-03-15 11:52
Ja polecam z zapoznaniem z tym wątkiem: [mod:reklama usunieta] , znalazłam tam sporo porad oraz profitów dla młodych przedsiębiorców. Bardzo merytoryczne kwestie ;)
napisał/a: kristi444 2016-03-24 10:51
wydaje mi się, że trzeba podążać w kierunku usług takich jak: masaże, sport czy jakieś hobby
napisał/a: heya 2016-06-04 00:44
Uważam, że warto spróbować z własnym biznesem
napisał/a: Gnomir 2016-12-08 10:34
Marty29 napisal(a):Wg mnie gastronomia nadal też . Moja siostra mnie męczy ostatni żebym z nią zrobila spółkę bo chce otworzyc taka pizzerię w FoodTrucku , Crazy Pepe- słyszałeyście o tej sieci ? Rozwazamy to właśnie na zasadzie franczyzy, koszt wyjściowy do ogarnięcia, nieduuży nawet, nie ukrywam ze kusi mnie bo zasze sobie marzyłam o własnej pizzerii, może to byłby dobry poczatek

Super pomysł, a najważniejsze jest to, że przy takim biznesie nie przywiązujesz się na stałe do danego miejsca, tylko można przemieszczać się wyszukując najlepsze dla siebie miejsca. Poza tym ludzie lubią nowości, a taka forma pizzerii nie jest bardzo rozpowszechniona, więc będzie to ciekawe.
napisał/a: Halinara 2016-12-21 17:49
Dobry pomysł na biznes to dopiero połowa sukcesu,później trzeba jeszcze dotrzeć do klienta ale zawsze warto spróbować.
napisał/a: basiakraw 2017-03-22 17:11
A myślałaś o http://www.lexagit.pl/telepraca-praca-w-domu/ ? Świetna sprawa dla kobiet zmuszonych pozostać w domu, a chcących sobie dorobić. Nienormowany czas pracy, bez wychodzenia z mieszkania do zakładu pracy, jednym słowem wygoda. Do tego wszystkie świadczenia, które pracodawca jest zobowiązany ponosić. Sama się rozglądam za takim zarobkowaniem.
napisał/a: Sioło 2017-04-08 12:09
Firma transportowa to całkiem niezły biznes. Ludzie zawsze potrzebowali, potrzebują i w dalszym ciągu będą potrzebować transportu. Oczywiście założenie tego rodzaju przedsiębiorstwa to nie jest bułka z masłem, ale przy odrobinie dobrej woli można to jakoś ogarnąć. Tu macie garść porad na początek: http://www.praca-biznes.pl/jak-zalozyc-firme-transportowa-poradnik-krok-po-kroku/, mogą okazać się bardzo przydatne, jeśli myślicie o takim sposobie zarobku.
napisał/a: Euzebian 2017-04-09 19:42
Przy zakładaniu własnego biznesu trzeba wszystko dobrze przemyśleć bo łatwo jest otworzyć ale trochę trudniej później utrzymać tak żeby zarabiało na siebie.