Mozna zarobić na szyciu?

Like_a_virgi
napisał/a: Like_a_virgi 2015-03-18 20:06
Dziewczyny, znajoma nie che wraca do pracy w urzędzie po macierzyńskim. Będąc w domu z córka zaczęła dla niej trochę szyć i podsunełam pomysł, że może w tę strone by poszła i zaczęła szyć tak na poważnie, tylko myślicie, że to ma przyszłość? Ryzykuje torchę bo chciałąby założyć wtey działalność i zorbić już jakiś kurs profesjonalny.
kaskowal
napisał/a: kaskowal 2015-04-02 12:59
Jak najbardziej ma przyszłość ale uważam, że muszą to być ciekawe i oryginalne projekty :)
napisał/a: nastka321 2015-04-14 16:03
Pewnie, że to ma sens, nie bój się o zarobki, najpierw muszą byc pomysły trochę pracy i radości i wszystko przyjdzie
napisał/a: alka_133 2015-09-10 14:18
Ostrożnie, jeśli nie jesteś bardzo dobra krawcową to nie ma szans na biznes. Moja koleżanka - bardzo dobra krawcowa, wzięła dotację z pup i nie wyszło - po roku zamknęła dzialalnośc i poszła na etat. to ciężki kawalek chleba.
pozdrawiam
napisał/a: Kleoopatra 2015-09-11 15:16
Moim zdaniem jeżeli krawcowa jest dobra to może bardzo dużo zarobić. W mojej miejscowości właśnie szukają kogoś do szwalni z doświadczeniem. A więc skoro jest popyt na taki biznes to i muszą być zainteresowani. Najważniejsze to to, aby szyte rzeczy były oryginalne i ładnie oraz starannie wykończone. Wtedy na pewno przyniesie to oczekiwane zyski.
napisał/a: beskid1yy 2015-12-22 15:31
Jeśli umiesz ładnie szyć i lubisz się tym zajmować to będzie idealne zajęcie dla ciebie. Myślę że warto spróbować swoich sił, szczególnie że ubrania zawsze są potrzebne i zawsze znajdzie się kupiec.
napisał/a: tojapolka 2016-01-09 15:00
Oczywiście,że krawcowa może bardzo dobrze zarobić, jeżeli tylko ma do tego dryg.Wystarczy jedna rzecz dobrze uszyta i sława rozchodzi się lotem błyskawicy. Od klientów się nie opędzi.
napisał/a: kawiorek88 2016-02-08 14:28
liczy się pomysł :) popatrzcie jakie fajne, piekne rzeczy teraz można dostać w internecie, własnie od takich osób, które robią coś ręcznie :) więc jesli design takich rzeczy będzie ok to myślę że jest szansa na sukces :) możesz pokazać co to za rzeczy? :)
napisał/a: evelka 2016-04-08 18:33
Oryginalne pomysły czy kroje na pewno się sprawdzą. Myślę, że jeśli naprawdę masz chęć robić coś w tym kierunku to uda Ci się osiągnąć cel.
napisał/a: endo2000 2016-04-14 14:48
Pomysł fajny, tylko żeby zarobić tym na życie, to trzeba niestety trochę zainwestować i włożyć w to trochę czasu... i zastanowiłabym się nad jakąś inną alternatywą dla działalności, bo przy tym idzie zbankrutować :D
napisał/a: rudadagusia 2016-10-26 12:17
Można, teraz mało kto umie szyć i nawet takie proste rzeczy jak skrócenie spodni jest problemem
napisał/a: Gnomir 2016-10-27 12:08
Umieć szyć i mieć dobre pomysły to jedno, a sprzedać to, to drugie. Byłabym zatem bardzo ostrożna przy decyzji o założeniu działalności tego typu. Osobiście znam dwie osoby, którym taki biznes nie wyszedł, a obie należały do osób bardzo przedsiębiorczych i mających dobre pomysły na ciekawe, oryginalne projekty.
Jak przy każdym innym biznesie, w którym to właściciel świadczy usługi/produkuje wyrób końcowy, dobrze jest zacząć jednak na początek tylko w formie działalności przy pracy na etat. W razie niepowodzenia, zawsze można zrezygnować, a jeśli nasz pomysł na biznes zacząłby się rozwijać i potrzebowalibyśmy więcej czasu, wówczas można zawsze porzucić prace na etacie.