Jak założyć własną firmę?

napisał/a: michalll 2014-04-01 20:04
jak masz dobry pomysł na biznes i wiesz że na tym da sie zarobić tylko ze starczy na Twoja pensje koszty i żeby jeszce cos odłozyc to samo założenie firmy to pikuś
napisał/a: DarekGda 2014-04-22 11:49
Założenie własnej firmy wydaje się początkowo niezwykle problematyczne - dużo bieganiny i papierkowej roboty, aby wszystko było legalne. Jednak po przejściu przez ten etap i załatwieniu wszelkich spraw formalnych jest już łatwiej. Poza tym dobrze przygotowany i przemyślany biznes może być źródłem sukcesu.
napisał/a: aguskow 2014-04-28 14:48
Jedną z najważniejszych kwestii jest obsługa i dlatego polecam [mod:reklama usunięta] firma zajmująca się szkoleniami. Znajdą wiele ciekawych rozwiązań co będzie na pewno pomocne by wybić się na rynku :) Polecam !!!
napisał/a: piotkapi 2014-05-09 16:43
Nie ma czegoś takiego, jak założenie firmy w jednym okienku, ale i tak trzeba przyznać, że jest duży postęp. Można to zrobić w jeden dzień (CEIDG, US, ZUS), podczas gdy 20 lat temu trwało to trzy miesiące. Wiem, teraz sama prowadzę firmę, pamiętam, jak moi rodzice zakładali.
napisał/a: karolka31 2014-05-27 22:11
Sama też niedawno kopałam w sieci, żeby się więcej dowiedzieć na ten temat, więc może trochę pomogę.
Warto na przykład zajrzeć na tę stronkę:[mod:reklama usunięta] . Wiarygodne, dobrze uporządkowane wiadomości na temat własnej działalności. Mi trochę rozjaśniły w głowie.
napisał/a: rafał851 2014-06-13 17:06
Itzal napisal(a):Jeśli jest taki temat, to z góry przepraszam. Jeśli nie ma, prosiłabym o wypowiedzi osób, które zakładały własną firmę.
Chciałabym założyć jednoosobową firmę, gdzie ja byłabym szefem i pracownikiem. POmysł jest, biznesplan sprawdzony,fundusze są, towar też, tylko nie wiem, jak się za to wziąć. Co najpierw? Wiem, ze mój NIP w takim przypadku byłby NIPem firmy, czy to skróci czas latania po urzędach? Jak długo się czeka na REGON? Czy można złożyc wniosek przez internet? Jak wygląda sprawa z ZUSem? POnoć, jeśli jest to moja pierwsza firma, mogę płacić mniej niż 850 zł, mogę skorzystać z opcji ulgowej 360 zł przez dwa lata, ale nie wiem, czy to obowiązuje?Jak mam składać wniosek? Jak się rozliczać? Są jakieś 3 sposoby- vatowiec czy płatnik vatu, czy jakoś tak, cos drugiego, co mi z głowy wyleciało, i książka przychodów-rozchodów - skąd mam wiedzieć, co będzie dla mnie lepsze? Od której strony to ugryźć? Dam radę załatwić wszystko w 5 dni?


Jeśli to Twój pierwszy biznes, koniecznie musisz zgłosić i zarejestrować się w Krajowym Rejestrze Sądowym lub do Ewidencji Działalności Gospodarczej. Następnie w Urzędzie Statystycznym otrzymasz wpis do REGON, w wybranym banku otworzysz firmowe konto. Czeka też Ciebie wizyta w ZUS-ie i Urzędzie Skarbowym. To na tyle. A jeżeli chciałbyś wiedzieć więcej o założeniu sklepu to wejdź na stronę sky-shop.pl/jak_otworzyc_sklep_internetowy/ . Mi laikowi w założeniu sklepu pomogło. Rafał
napisał/a: kimala 2014-08-25 09:44
Istnieje coś takiego jak American International Corporation. Prowadzisz firmę na podobnej zasadzie jak w AIP. Nie ma zus, nie ma vat, dochodowy jest dużo niższy, a wszystko legalne. I tak to rzeczywiście się opłaca.
napisał/a: enemka 2014-09-15 12:59
Jeśli ktoś z Was zamierza w przyszłości otworzyć swój sklep internetowy może jeszcze zastanowić się nad kierunkiem studiów podyplomowych:
e-commerce sprzedaż online. Bardzo przyszłościowy kierunek, umożliwia zdobycie informacji, które pomogą prowadzić taki biznes. Jest on w tym momencie dostępny na [reklama usunięta]
napisał/a: serafinell 2014-10-03 08:25
Ja polecam Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. ;)
napisał/a: sylwusia8 2014-10-11 14:23
Trzeba dokładnie zastanowić się nad każdym aspektem działaności, np. księgowość, podatki, pracownicy, [reklama usunięta] , ergonomia miejsc pracy, wszystko musi być przemyślane. Zazwyczaj zaczyna się właśnie od takiego biznes planu, apotem rejestrujemy działalność i powoli wdrażamy wszystko wżycie.
napisał/a: errr 2014-10-11 15:25
Pytanie do handlowców,
jak i gdzie szukaliście hurtowni czy innych dostawców towarów?
napisał/a: okkor 2014-11-27 12:51
Założenie własnej firmy nie jest skomplikowane. Problem to utrzymanie się na rynku przez dłuższy okres czasu. Ja właśnie zmieniam branżę. I wiem, że to nie ostatnia zmiana w moim życiu.