DOBRE ZDJĘCIE na dyplom/CV

napisał/a: ~gość 2009-03-30 22:17
z uśmiechem czy bez?
kolorowe czy czarno-białe?
bluzka biała czy niekoniecznie?
skromnie czy modnie?


czy kiedyś się nad tym zastanawialście?

jestem po jednej i przed kolejną "przyjemnością" u fotografa :)
mam swoje typy jednak chciałabym poznać wasze :)

do roboty :)
napisał/a: Apple 2009-03-30 22:21
zależy jaka praca :) kiedy szukałam pracy w szkole to dałam zdjęcie uśmiechnięte w bordowych koralach - takie same miałam na pierwszym spotkaniu w sprawie pracy - pani dyrektor powiedziała, że od razu mnie zapamiętała gdy przeglądała później cvki to od razu mnie poznała:)
napisał/a: Misiaq 2009-03-30 22:26
AILATANka napisal(a):z uśmiechem czy bez?
Z uśmiechem, leciutkim
AILATANka napisal(a):kolorowe czy czarno-białe?
Czarno białe
AILATANka napisal(a):bluzka biała czy niekoniecznie?
Biała, ale nie jest to wymóg konieczny
AILATANka napisal(a):skromnie czy modnie?
Modnie i elegancko. Ale nie wyzywajaco
napisał/a: Edytka 2009-03-30 22:35
AILATANka napisal(a):z uśmiechem czy bez?

z uśmiechem :) ale takim delikatnym a nie z takim szczerzeniem się jak głupi do sera
AILATANka napisal(a):kolorowe czy czarno-białe?

jakoś tak czarno-białe bardziej mi się widzi
AILATANka napisal(a):bluzka biała czy niekoniecznie?

ja na zdjęciu z licencjata miałam białą bluzeczkę i na to czarny gorsecik i wydaje mi się że ładnie to wyglądała, na fotce z mgr mam czarną bluzkę i jakieś jasne koraliki na szyi
AILATANka napisal(a):skromnie czy modnie?

a to trzeba wypośrodkować :)
AILATANka napisal(a):czy kiedyś się nad tym zastanawialście?

w sumie to chyba nie, ale ja zdecydowanie wolę swoją fotkę do dyplomu z licencjata - człowiek młodszy, chudszy (w moim przypadku przynajmniej) ............
napisał/a: ~gość 2009-03-31 07:25
- Z lekkim uśmiechem, ale "bez zębów",
- obecnie kolorowe, mania na punkcie czarno-białych mi już przeszła (jak ktoś sie nie może zdecydować, może wziąść po połowie takich i takich np),
- biała bluzka niekoniecznie, ale ubranie w miare eleganckie,
- i zamiast modnie, raczej klasycznie, moda przemija niestety, a zdjecie pozostaje.
napisał/a: Asior 2009-03-31 09:33
AILATANka napisal(a):z uśmiechem czy bez?

z uśmiechem :D
ja nawet do dowodu i prawa jazdy mam zdjęcie z uśmiechem. Pamiętam jak poszłam je zrobić i mówie do pana fotografa: a czy muszę zamknąć buzie do tych zdjęć? (co dla mnie jest małym problemem bo nie oddycham przez nos) On stwierdził że nie. To mu odpowiedziałam: Wie Pan, bo ja się tak bardzo cieszę, że już zdałam te prawko, że wolałabym mieć na nim uśmiechnięte zdjęcie :)
Jakoś nie umiem się nie uśmiechać do obiektywu i nie lubie swoich zdjęć bez uśmiechu:)
Tak więc jak Ci lepiej:) Ja myśle, że uśmiech w zdjęciu do CV może zdziałać cuda
AILATANka napisal(a):kolorowe czy czarno-białe?

kolorowe. Czarnobiałe są cudne, ale lepiej jak jesteś wyrazista na kolorowej fotografii:) Wtedy mają wszystko ,,czarno na białym" ;p i nie muszą się domyślać jaki masz kolor włosów czy oczu:) Na kolorowym zdjęciu jesteśmy bardziej wyraziści i naturalni:)

AILATANka napisal(a):bluzka biała czy niekoniecznie?

niekoniecznie:)

AILATANka napisal(a):czy kiedyś się nad tym zastanawialście?

ani troche

AILATANka napisal(a):mam swoje typy jednak chciałabym poznać wasze :)

to teraz czas na Twoje
napisał/a: ~gość 2009-03-31 15:26
ale poszłyście na łatewiznę :p
myślałam, że dopiszecie jakieś innego kryteria ;p

AILATANka napisal(a):z uśmiechem czy bez?

koniecznie Z uśmiechem :)
i ząbkami :D delikatnie i radośnie :)

AILATANka napisal(a):kolorowe czy czarno-białe?

wydaje mi się, że kolorowe :) usadanienie Asiora

AILATANka napisal(a):bluzka biała czy niekoniecznie?
standardowa kolorystyka - czerń/biel

AILATANka napisal(a):skromnie czy modnie?
ładnie się się wybroniłyście - klasycznie :)


AILATANka napisal(a):czy kiedyś się nad tym zastanawialście?

ja od czasu kiedy jedna z forumek poruszyła temat w JWMD

JAK WIDAĆ w większości się zgadzamy :) jednak zaskoczyła mnie odpowiedź Z UŚMIECHEMALE BEZ ZĄBKÓW jak to? ja włąśnie uważam, że jak ktoś ma w miarę wszystkie zęby (szczególnie przednie) to wręcz powinien je pokazać

nie wiem może jestem spatrzona ale ja na od razu zdjęciach patrzę kto i jak się uśmiecha :D
napisał/a: theraf 2009-04-09 13:01
preferuje pelen profesjonalizm – marynara, krawat, lekki uśmiech a-la mona lisa ;) i najlepiej zdjecie w czerni i bieli z lekko podbitym kontrastem.
napisał/a: zakonnica1 2009-04-15 19:13
wszystko zalezy od stanowiska o jakie sie ubiegasz- czego beda wymagali- "grzecznej szarej myszki" czy odjechanej kreatywnej zadymiary ;) poza tym dobrze, zeby zdjecie zwracalo na siebie uwage nawet w przypadku zdjecia na "szara myszke"- wystarczy czasem ladny serdeczny usmiech albo "blysk w oku" :)
napisał/a: Joantyna 2010-06-26 16:44
Moim zdaniem dobre zdjęcie pozwala lepiej zapamiętać osobę, przecież CV może napłynąć setka, albo i więcej. Ale problem z wysyłaniem zdjęć jest taki, że jakieś małe usterki typu krosta na nosie powoduje, że się wygląda niepoważnie i cały trud na nic. Dlatego należy sobie trochę pomóc. Sama wiem, bo po delikatnym retuszu, od razu mi się ruszyło w kwestii pracy.
napisał/a: Nadiya1 2010-06-27 14:04
AILATANka napisal(a):z uśmiechem czy bez?

Z delikatnym uśmiechem

AILATANka napisal(a):kolorowe czy czarno-białe?

Czarno- białe.
Do CV zawsze umieszczam czarno-białe zdjęcie bo akurat drukuję z komputera to wybieram tą opcję mimo, że zdjęcie tak w orginale jest kolorowe.
Do dyplomu kolorowe (bynajmniej takie mam w moim)

AILATANka napisal(a):bluzka biała czy niekoniecznie?

Ja mam czarną bluzkę. Zależy też jakie tło fotograf dopasuje bo jeśli jasne to biała bluzka będzie się z nim zlewać. Dlatego wzięłam zapasową białą w razie czego :P

AILATANka napisal(a):skromnie czy modnie?

Skromnie. Zresztą bluzeczka koszulowa to już skromność :D
napisał/a: believe1 2010-06-27 14:30
Racja...
Mogę tylko dodać, że bez większej, świecącej i rzucającej się w oczy biżuterii.