Dlaczego mężczyźni się (nie) oświadczają

napisał/a: gutek90 2016-08-25 18:49
Ja nie widzę sensu w oświadczaniu się i braniu ślubu. Czemu to sluzy? Tylko chyba że rodzina "nie gadała".
Wszystko jest lepiej przed slubem. Po slubie wszystko sie psuje. Bez sensu.
napisał/a: alalina 2016-09-26 09:51
Ja nie wiem, co wy macie z tym ślubem. To nie jest magiczny ceremoniał, który uwiązuje mężczyznę do kobiety. Zapierścionkowanie wcale nie jest sygnałem, że ten oto mężczyzna nie zdradzi, rezygnuje z wolności i czegokolwiek innego, co żeście tu wymieniały. Jeśli przed ślubem był latawcem, to po nim też taki będzie. Natomiast wiernemu ślub do niczego nie będzie potrzebny.
napisał/a: wlaniec 2017-02-10 16:37
Bo współcześni mężczyźni boją się zaangażowania i preferują wolne związki, gdyby w przypadku jakiegoś niepowodzenia szybko się z takiego związku wymiksować, bez żadnych konsekwencji.
napisał/a: tysiacroz 2017-02-27 08:58
ja bym chyba nawet nie chciała żeby się oświadczył mimo że jesteśmy razem już 5 lat i jest nam dobrze, po prostu nie lubie takiego szumu - a jak jest dobrze to po co to zmieniać?

--
[mod:reklama usunieta]
napisał/a: akraiwo 2017-03-06 19:39
Ślub to nie tylko formułka, to także publiczne oświadczenie, że jest się razem i że chce się dalej budować związek z tą osobą. To publiczne przyrzeczenie, a więc ma większą moc niż ustalenia sam na sam ;) jak dla mnie ma to duże znaczenie. Ale oczywiście nie każdy podchodzi do tego w ten sam sposób.