CHOROBY WENERYCZNE

napisał/a: Damian696 2008-10-06 10:30
Hmm.. Ale zdaje mi się, że badania na np. kiłę etc. polegają na pobraniu próbki z miejsc podrażnionych w jakiś sposób, a u mnie nic takiego się nie pojawiło. Na co konkretnie, w jaki sposób powinienem zrobić badania?

BTW: Czy jest jakaś infolinia dla osób podejrzewających u siebie choroby weneryczne?
napisał/a: sorrow 2008-10-06 11:03
Kiłę wykrywa się na podstawie badania krwi... nie musisz miec żadnych objawów, żeby je przeprowadzić. Co do infolinii, to tu masz dla HIV: http://www.aids.gov.pl/ . Resztę chorób możesz sprawdzić idą do swojego lekarza, a on cie z pewnością pokieruje na odpowiednie badania.
napisał/a: Damian696 2008-10-06 11:23
Ok dzięki. A czy przy robieniu zwykłej morfologii uwidaczniają się tego typu choroby? Miałem morfologię jakieś 3 miesiące temu i wszystko było w normie jeśli chodzi o płytki itd. Gdybym był czymś zarażony, to wyszłoby to podczas tego badania?
napisał/a: sorrow 2008-10-06 14:40
Nie wyszłoby... chyba, że pośrednio kiedy choroba wpływa na ogólny stan twojego zdrowia. Takie badania wykonuje się w konkretnym celu - szukając przeciwciał, co potwierdzi lub zaprzeczy zakażenie krętkiem kiły.
napisał/a: Kolorowy 2008-10-06 16:28
Tak jak napisał sorrow. Zwykłe badania nic nie pokarzżą.
napisał/a: alakazam 2008-11-10 21:31
Sławo napisal(a):Do dermatologa możesz iść bez skierowania, więc w ramach ubezpieczenia możesz iść do każdego, który ma umowę z NFZ. Jeśli dermatolog nie będzie w stanie Ci pomóc da Ci skierowanie do specjalisty. I tu mogą zacząć się schody, bo do specjalisty w ramach ubezpieczenia można czekać nawet kilka miesięcy, choć szczerze mówiąc nie wiem jak jest w przypadku takich chorób


Czy mam rozumieć, że wybieram się do pierwszej lepszej poradni dermatologiznej w danym mieście i bez umawiania się wchodzę, a oni mi doradzą jakie badania, co i jak?
napisał/a: oczko3 2008-11-26 21:37
czy jedna z objaw chorob wenerycznych moga byc objawy przypominajace grype ? czy istnieje mozliwosc ich wystapienia w 2-3 dni po ryzykownym stosunku ?
napisał/a: sorrow 2008-11-27 08:18
Kiła, WZW B i HIV dają grypopodobne objawy. Z nich jednak tylko HIV może je spowodować po kilku dniach od zarażenia.
napisał/a: diablo 2008-12-04 16:32
witam mam pytanie bylem w agencji towarzyskiej i pekla mi prezerwatywa i mam na czlonku taka czerwona kreske od gory do jąder tak jak by szla przez cewke moczowa wiecie moze co to moze byc ?
napisał/a: sorrow 2008-12-04 18:00
http://www.penis.com.pl/forum/viewtopic.php?t=4113
napisał/a: tad15 2008-12-21 23:33
Witam. Moje pytanie moze być dziwne,ale związane z tematem. Czy podczas zazywania narkotykow mozna nabawić sie chorob wenerycznych takich jak przy stosunku płciowym ?Nie chodzi tu o branie twardych narkotykow, tylko o zwykłe palenie marihuany. Słyszałem właśnie,że tak,ale i że nie... Chciałbym obalić być może ten "mit"
napisał/a: sorrow 2008-12-21 23:52
Rzeczywiście dziwne pytanie :). Hmm... nie wiem dokładnie o jaką chorobę chodzi i co z tą maryśką wcześniej robiłeś zanim włozyłeś ją do ust... ale zarażenie wydaje mi się wyjątkowo mało prawdopodobne.