CHOROBY WENERYCZNE

napisał/a: sorrow 2008-02-12 19:44
To są prosaki. Nie masz się czym martwić, a o szczegółach poszukaj sobie na googlu. W razie wątpliwości to do lekarza jak Ula radzi, bo ja specjalistą nie jestem :).
napisał/a: bejb 2008-02-22 12:45
Jak długo trwają takie testy, badania na choroby przenoszone drogą płciową?
Prosze o jak najszybszą odpowiedź... ;)
napisał/a: alakazam 2008-08-31 10:31
Witam. Mam wielki problem i bardzo licze na porade forumowiczow. Otoz podejrzewam ze jestem chory na kile od jakichs 4-5 lat ale nie udalem sie nigdy do lekarza jakos, moze ze wstydu. Gdzie i do jakiego lekarza powinienem sie udac w ogole na poczatek i czy to bedzie cos kosztowac? Jesli tak to ile? Co powinienem zrobic. Bardzo prosze o fachowa rade i z gory dziekuje.
napisał/a: millo1 2008-09-11 12:01
alakazam, do dermatologa się idzie najpierw z podejrzeniem choroby wenerycznej
napisał/a: alakazam 2008-09-27 08:51
millo napisal(a):alakazam, do dermatologa się idzie najpierw z podejrzeniem choroby wenerycznej


A gdyby wykrył ja to co dalej??? Za leczenie się coś płaci jeśli tak to ile? Byłbym wdzięczny za odpowiedź. Właściwie moje życie zależy od tego być może.
napisał/a: Monicysko 2008-09-27 11:03
alakazam, to zależy jak bardzo zaawansowana jest choroba. Zazwyczaj antybiotyki dają w początkowej fazie...
Piszesz, że podejrzewasz kiłę od 3-4 lat... Nie chcę Cię tutaj jakoś straszyć, ale zdajesz sobie sprawę, że to co robisz nie jest najmądrzejsze...? Choroba po jakimś czasie przechodzi w stan utajony, po 4 latach to już okres utajony późny. Im dłużej zwlekasz, tym trudniej będzie to wyleczyć...
napisał/a: alakazam 2008-09-27 13:24
Czyli mam isc do dermatologa, powiedziec ze podejrzewam kile a on zarzadzi jakies badania tak??? A jesli ja wykryje to czy leczenie jest finansowane z NFZ czy z wlasnych funduszy??? Bo to najwazniejsze jest. Czytalem ze penicylina niszczy chorobe na kazdym stadium. Blagam o odpowiedz.
napisał/a: Kolorowy 2008-09-28 03:53
Jeśli jesteś ubezpieczony to napewno tak.
Tak w ogóle to o jakim finansowaniu piszesz?
Najczęściej w leczeniu kiły wystarczają antybiotyki które kupuje się na recepte w aptece, jeśli twój stan wymaga hospitalizacji to leczony będziesz na fundusz pod warunkiem że jestes ubezpieczony.
napisał/a: alakazam 2008-09-28 08:45
No jasne, że jestem ubezpieczony. Czyli wystarczy iść do dermatologa i po sprawie z tego, co Państwo piszą mam rozumieć. To wystarczy do byle jakiego czy do tego w miejscu mojego zamieszkania???

[ Dodano: 2008-09-29, 18:13 ]
Bardzo bym prosil kogos zacnego o odpowiedz.
napisał/a: Sławo 2008-10-01 15:11
Do dermatologa możesz iść bez skierowania, więc w ramach ubezpieczenia możesz iść do każdego, który ma umowę z NFZ. Jeśli dermatolog nie będzie w stanie Ci pomóc da Ci skierowanie do specjalisty. I tu mogą zacząć się schody, bo do specjalisty w ramach ubezpieczenia można czekać nawet kilka miesięcy, choć szczerze mówiąc nie wiem jak jest w przypadku takich chorób
napisał/a: Damian696 2008-10-05 18:06
Witam.

Mam pytanie: No więc: Jakieś 8 miesięcy temu miałem partnera, ponieważ jestem osobą biseksualną. Wiem, że nie byłem jego pierwszym (ostatnim również nie) partnerem. Doszło między nami do seksu oralnego. Moja przyjaciółka namawia mnie, bym zrobił badania na posiadanie chorób wenerycznych, by mieć pewność, że jestem zdrowy.
Nie miałem żadnego typu objawów chorobowych - czytałem o wielu chorobach przenoszonych drogą płciową i nic takiego nie zauważyłem - ani bezpośrednio po końcu tego związku, ani później. Czy w związku z tym powinienem zrobić jakieś inne badania, czy tylko na posiadania wirusa HIV?
napisał/a: Kolorowy 2008-10-05 23:34
Zrób też na inne.
W chorobach najgorsze jest to że przez wiele lat zostają w ukryciu "robiąc swoje" nosicielowi i partnerom.