Zapomniana tabletka, wymioty, biegunka

napisał/a: Betka86 2013-02-28 18:42
Escherichia, Ulotka- mała rzecz a cieszy
napisał/a: Martynka26 2013-03-22 14:51
Escherichia bardzo dziekuje za obszerne wyjasnienie, to sie uspokoilam troche. :) mam nadzieje ze jednak nie zdarzy sie przypadek i bede w ciazy.
napisał/a: gosssia 2013-06-23 13:34
Hej! Moja sytuacja jest następująca:
Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne od 4 latach, niestety po raz pierwszy zdarzyło mi się zapomnieć o tabletce i to w pierwszym tygodniu przyjmowania. Wiem, że w takiej sytuacji prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jest największe, chciałabym żebyście mi powiedzieli jak źle według Was wygląda moja sytuacja. We wtorek (11.06) przyjęłam ostatnią tabletkę ze starego blistra, w sobotę i środę nastąpił stosunek przerywany (wiem, że nie jest to metoda zapobiegania ciąży) w czasie krwawienia z ostawienia. W środę (19.06) wzięłam normalnie tabletkę z nowego blistra, tak samo w czwartek. Niestety w piątek zapomniałam o tabletce i zorientowałam się dopiero w sobotę podczas brania kolejnej. Wzięłam dwie tabletki na raz, tak jak radzą w ulotce. Jak myślicie, jest bardzo duże prawdopodobieństwo ciąży, czy raczej nie powinnam się martwić. Dziękuję za odpowiedzi.
napisał/a: Blanka:) 2013-06-23 22:19
gosssia, nie martw się, bo i tak nic już nie zmienisz. A tylko nerwy stracisz czekając do krwawienia.
napisał/a: Karoolcia 2013-11-06 20:11
Wpadłam w lekką panieke... powinnam wziąć tabletke rano jak wstałam rano po 07.00, a że rano w pośpiechu szłam do pracy to zapomniałam i przypomniało mi się po 19.00 na ulotce jest napisane, ze do 12 godzin jest ok, ale to chyba już pełne 12... nie wiem już sama czy jeśli jutro wezmę normalnie to czy skuteczność będzie nadal taka sama?
napisał/a: Escherichia1 2013-11-06 23:18
Karoolcia, ciężko wyczuć. 12 to 12... Nie wiem, co doradzić. Która to tabletka była?
napisał/a: Betka86 2013-11-07 18:35
Karoolcia, z tego co kojarzę to jest tak, że jeżeli przez minimum tydzień bez przerwy brałaś tabsy (bez przerwy na odstawienie, prawidłowo o tej samej porze), to jesteś chroniona. Ale na pewno nie zaszkodzi przez tydzień zastosować dodatkowe zabezpieczenie w postaci prezerwatywy.
napisał/a: Karoolcia 2013-11-11 18:58
Była to dziesiąta
napisał/a: pretty_me 2014-07-23 11:19
Jak byłam nastolatką brałam tabletki anty. Ginekolog przepisał mi je na bardzo duże bóle. Potem odstawiłam gdzieś w wieku 19 lat i miałam ogromny problem z normalnym @. Nie był normalny przez kilka lat. W końcu poszłam do innego ginekologa i też przepisał mi anty, ale na podstawie badań. Na razie biorę, bo nie chcemy z mężem dzidziusia. Nie wiem jak to będzie po odstawieniu...
napisał/a: anwata 2014-07-28 22:51
Cześć dziewczyny,
zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Biorę tabletki już 5 lat, a daylette mniej więcej od 1,5 roku. Nie wiem jak to się stało, ale zapomniałam wziąć pierwszą tabletkę z nowego opakowania (przyjęłam ją z opóźnieniem większym niż 24 godziny). Stosunek podczas, którego mój mężczyzna doszedł we mnie mieliśmy 2 dni wcześniej. Oczywiście dostałam okres w dniu w którym powinnam wziąć pierwszą tabletkę. Najdziwniejszą rzeczą było to, że okres trwał 2 dni, po czym dwa dni po jego skończeniu miałam dziwne plamienie. Wiem, że ryzyko zajścia w ciąże jest. Jednak napiszcie mi co o tym sądzicie. Proszę o pomoc :]