Yasminelle

napisał/a: Zraniona1 2007-05-26 09:07
czy ktos slyszal lub stosuje te tabletki? ja zaczelam je brac pierwszego dnia okresu czyli 22.05 i niestety wczoraj czyli 25.05 zapomnialam jej wziasc dodam ze zawsze biore pozno wieczorem. Wziełam jak wstalam czyli okolo 9:15 rano ale zastanawiam sie czy musze stosowac dodakowe zabezpieczenia?
napisał/a: jente8 2007-05-26 09:18
Przez pierwszy miesiąc stosowania tabletek i tak powinnaś raczej stosować dodatkowe środki ostrożności.
Jeśli tabletkę wzięłaś w ciągu 12 godzin od pory, o jakiej zazwyczaj ją bierzesz, to powinno być wszystko ok, przynajmniej przy większości pigułek tak jest. Z tego wynika, że jeśli zazwyczaj bierzesz pigułkę po 21 (zależy co rozumiesz przez "późno wieczorem"), a wzięłaś ją po 9.00 rano, to wszystko powinno być ok.
napisał/a: Kinia 2007-05-26 09:42
No ja myślę, że jednak powinnaś się zabezpieczać, bo dopiero zaczynasz brać.
napisał/a: Ancja 2007-05-26 11:31
Przeczytaj ulotke, wszystko jest pieknie opisane tam. Po za tym jak otwierasz same tabletki to masz schemat jak dla malej dziewczynki co robic jak sie zapomnialo tableki :)

Ja je biore o 18:00 wlasnie ze wzgledu na to, ze moge zapomniec a tak mam do 00:00 czas( o tej ide spac ) zeby wziac i zeby bylo ok :)
napisał/a: pytajka 2007-07-23 18:08
temat stary ale odgrzebuje :)

Czy któraś z forumowiczek bierze Yasminelle ??
napisał/a: margarete 2007-08-13 23:57
JA biore...to znaczy zaczynam. Napewno sa bezpieczne ? macie jakies skutki uboczne? pozdrawiam :*
napisał/a: Ania221 2007-08-17 11:50
Ja biore chyba juz od pół roku!!...wcześniej chyba z 2 lata brałam Yasmin i też byłam zadowolona...Jasminella niby ma mniej hormonów ale to jest smieszna jak nie żadna różnica.....ale ja jestem bardzo zadowolona...zero problemów...żadnego tycia, chudnięcia itp...choć jak ktoś ma troszke nadwagi to zapewniam, że troche straci..przede wszystkim nie jest się tak spuchniętym bo nie odkłada się tak woda w organiźmie....krwawienie bardzo niewielkie i krotkie...no w moim przypadku, troche bardziej bolesne niż przy Yasmin...no ale troche pocierpieć trzeba
napisał/a: pytajka 2007-08-18 15:56
ja biore juz 2 opakowanie. przy 1 opakowaniu strasznie mnie piersi bolały. po przerwie 7 dniowej przestały i do tej pory mnie nie bola:) innych skutkow nie miałam. chyba ze jeszcze troche depresja:)
napisał/a: Monicysko 2007-08-18 18:22
ula_jente napisal(a):Przez pierwszy miesiąc stosowania tabletek i tak powinnaś raczej stosować dodatkowe środki ostrożności.
Jeśli tabletkę wzięłaś w ciągu 12 godzin od pory, o jakiej zazwyczaj ją bierzesz, to powinno być wszystko ok, przynajmniej przy większości pigułek tak jest. Z tego wynika, że jeśli zazwyczaj bierzesz pigułkę po 21 (zależy co rozumiesz przez "późno wieczorem"), a wzięłaś ją po 9.00 rano, to wszystko powinno być ok.


To wcale nieprawda. Tabletki są skuteczne jeśli tylko zaczęłaś je brać od pierwszego dnia okresu. To samo przy zmianie tabletek... Ja biorę tabletki juz od 4 lat i przeszłam juz chyba wszystkie możliwości. Nawet jeśli zmieniasz tabletki,to lekarz każe je brać zazwyczaj ciągle, po 7-dniowej przerwie. Wyjątkiem jest kiedy zmieniasz tabletki z większą zawartością hormonów na mniejsze, wtedy lepiej jest zacząć brać nowe opakowanie w dniu, kiedy pojawił się "okres" i tez jesteś zabezpieczona od początku. Co do zapominania... Jeśli chodzi o tabletki jednofazowe, to jeśli przyjmiesz zapomnianą tabletkę w ciągu 12h, to efekt antykoncepcyjny jest zachowany.
Poza tym wszystko jest na ulotce...
Jedyne czego nie należy robić, to nadrabiać tabletek... Nigdy nie bierzesz dwóch dla pewności - słyszałam o przypadkach, kiedy moja koleżanka zapomniała jednej, więc wzięła 2 dla świętego spokoju... To samo przy wymiotach... Zazwyczaj mówi się, że 4 godziny wystarczą na całkowite wchłonięcie tabletki... Jeśli natomiast wymioty lub biegunka nastąpiły wcześniej niż te mniej więcej 4 godziny tez nie nadrabiamy...
Z tego co mi mój zaufany Pan Gin powiedział, w przypadku antykoncepcji hormonalnej ni ma nic gorszego jak wahania poziomu hormonów...
napisał/a: beti771 2007-09-11 10:51
witam też zaczęłam przyjmować Yasminelle czuję się po niej bardzo dobrze tylko mam takie małe krwawienia\ już 12 dni\ lekarka twierdzi ze ustapią w 2 miesiącu
czy któraś z was miała podobny przypadek pozdrawiam Beata
napisał/a: Ancja 2007-09-11 21:56
Ja tez krawilam przez cale pierwsze opakowanie. Przeszlo :) Obecnie bede brac 7 opakowanie :)
napisał/a: Anetka1 2007-09-20 08:39
Wczoraj rozmawiałam z kosmetyczką o tyc tabletkach, mówiła że rewelacja! A ja byłam we wtorek u gina i na śmierć o nich zapomniałam dostałam receptę na 6 opakowań harmonetu...a właśnie wpadłam na pomysł...może zapytam w aptece czy nie mogę zamienić na te Yasminelle :)