Wkładka hormonalna

napisał/a: Szostaczka 2015-12-27 22:07
Poważnie zastanawiam się nad zmianą metody antykoncepcji. Obecnie stosuję krążki dopochwowe z hormonami, ale bardzo dużo podróżuję i miałam już kilka sytuacji, że obawiałam sie, że źle przechowywalam krążek, albo nie miałam jak go wykupić za granicą. Jeden z ginekologów, u którego byłam ostatnio zaproponował mi rozwiązanie w postaci wkładki hormonalnej. Zakłada się ja raz na kilka lat - padła nazwa mod:reklama usunięta. Czy któtaś z was miała może taką lub inną wkładkę? Możecie mi coś więcej powiedzieć - jak się czujecie, czy bolało zakładanie?
patryszja33
napisał/a: patryszja33 2016-06-29 08:54
Mam własnie mod:reklama usunięta i jestem zadowolona z tego wyboru. Po pierwsze bardzo duza wygoda, bo zakładasz na 3 lata i nie musisz pamiętać o wizytach po recepty, o ich wykupowaniu i codziennym przyjmowaniu tabletek. Dla osoby, która podróżuje czy mieszka za granicą to dobre rozwiązanie. Jeśli nic sie nie wydarzy, to wystarczy wizyta u lekarza kontrolnie raz na rok.
napisał/a: Szostaczka 2016-06-30 08:36
Założyłam wkładkę w lutym - od tamtej pory czuję się dobrze, nie zauważyłam u siebie żadnych niepokojących objawów typu zmiana masy ciala czy przetłuszczanie włosów albo jakieś wypryski. Na początu rzeczywiście troche dziwnie się czułam, że mam coś w środku, ale to kwestia przyzwyczajenia. Osobiście uważam, że mod:reklama usunięta to był dobry wybór. Przy okazji mam też o wiele mniejsze krwawienia miesiączkowe.
patryszja33
napisał/a: patryszja33 2016-08-15 21:25
Zgadza się, u mnie również okres jest bardziej skąpy, a w ogóle docelowo lekarz wspominał, że może w ogóle zniknąć - przy wkładkach tak się zdarza.