Kiedy nastąpi pierwsza miesiączka

napisał/a: andzia19751 2014-04-22 18:33
Chcę odstawić na jakiś czas tabletki - planujemy mieć dziecko!!!

Proszę o informację kiedy może nastąpić normalna miesiączka po przerwie z odstawienia?? Miesiąc , dwa??

Dziękuje za informacje
napisał/a: asieczka92 2014-04-22 18:37
andzia1975, każda jest normalna po odstawieniu od razu.
Mówią, ze by odczekać tak 3-4 miesiące żeby się unormowało wszystko i rozpocząć wtedy starania
napisał/a: Valkiria_ 2014-04-22 18:39
W zależności od tego jak długo brałaś tabletki organizm może potrzebować dłuższego czasu by wrócić do normy. Ja bralam tabsy 8 lat. Z powodow zdrowotnych miesiąc temu odstawilam - juz po kilku dniach dostalam miesiączkę której nie mialam mimo brania tabsow 3 miesiące. Ale lekarz zastrzegl, ze przes najblizszy rok organizm będzie łapać równowagę i ze lepiej jak w tym czasie nie zajdę w ciążę.
napisał/a: andzia19751 2014-04-22 18:47
Tabletki biorę od 8 miesięcy.
napisał/a: asieczka92 2014-04-22 18:50
andzia1975, to te 3- 4 miesiące wystarczą.
Przejdź się do gin na badania, upewnij się co i jak
napisał/a: Escherichia1 2014-04-22 19:16
Każdy organizm jest inny. Odstawisz tabletki np. po skończonym blistrze, to będziesz jeszcze mieć krwawienie z odstawienia, a kiedy dostaniesz miesiączki, to nikt Ci nie powie :)
Jeśli chodzi o odstęp między odstawieniem tabletek, a staraniem zajścia w ciążę.. Mi lekarz w przed świętami na wizycie mówił, że to nie jest konieczne i, że on wręcz przeciwnie poleca, żeby się starać od razu.
napisał/a: Nadiya1 2014-04-23 14:56
Mój gin kiedyś powiedział, że po odstawieniu tabletek jeszcze szybciej można zajść w ciążę.

A co do pytania to ja brałam tabsy parę lat temu i pierwszą normalną miesiączkę dostałam po około 30 dniach od ostatniego krwawienia z odstawienia. Ale każdy organizm jest inny.
napisał/a: Anuleczka1 2014-04-23 18:29
Jurni napisal(a):Mój gin kiedyś powiedział, że po odstawieniu tabletek jeszcze szybciej można zajść w ciążę.


Tez tak slyszalam :)

To ja powiem jak to bylo u mnie :) Bralam tabsy 7,5 roku. w między czasie nigdy nie robilam zadnej przerwy ( oprocz tej co miesięcznej 7 dniowej oczywiscie:) ) Tabletki odstawilam pod koniec października. Nastepny okres (w listopadzie) przyszedl normalnie, kolejne (w grudniu i w styczniu również) ale w lutym juz nie :( cykl trwal prawie 40 dni i w koncu poszlam do ginki i dostalam Luteinę na wywołanie bo ciąże tez wykluczylam gdyz stosowalismy gumki i test byl negatywny. Takze widzisz jak to jest, nie ma reguly niestety :(
Teraz powiem Ci ze zaczelismy sie starac o dziecko i w moim przypadku okazuje sie ze nie jest to takie proste. Od lutego bez skutków :( w miedzy czasie znowu musialam wziąć Luteinę na wywołanie bo obawialam sie ze znowu okres sie spóżni. Teraz postanowilam ze Luteiny juz nie biore i poczekam az okres przyjdzie "normalnie" licze ze 4.05 powinnam dostac. Ale kto to wie :( ?? Róznie moze byc u kazdej z nas. Ale moze zacznij stosowac npr :) ?

Powodzenia !!
napisał/a: aneczka98 2014-04-23 20:06
No to dodam i swój przykład. Brałam tabletki 3 lata, potem miałam rok przerwy i wszystko przez ten rok było jak w zegarku. 9 miesięcy przed ślubem znów wróciłam do tabletek i brałam je pół roku, no i zaczęły się cyrki. Pierwszą miesiączkę dostałam po 15 dniach, drugą po 20, a trzecią musiałam mieć wywoływaną przez luteinę, bo był 50 dc, a @ nie nadchodziła. Teraz już wszystko wróciło na szczęście do normy :)
napisał/a: Nadiya1 2014-04-23 20:18
Anuleczka napisal(a):Teraz powiem Ci ze zaczelismy sie starac o dziecko i w moim przypadku okazuje sie ze nie jest to takie proste.

Dowód na to, że każdy organizm jest inny. Ale oby wszystko się unormowało 2

aneczka98 napisal(a):9 miesięcy przed ślubem znów wróciłam do tabletek i brałam je pół roku, no i zaczęły się cyrki.

A brałaś te same co wcześniej czy inne?

Ja brałam Yasmin. Fakt- pomagały mi na torbiel (bo z tego powodu zaczęłam brać z zalecenia ginekologa) ale po nich miałam cyrki w postaci nerwów :P Jak zaczęłam je brać to klęłam jak szewc, wszystko mnie dosłownie wkur**ało. Nikt nie mógł ze mną wytrzymać. Tak było przez pierwsze 2 opakowania, później już te "ataki" minęły. Po ich odstawieniu znowu to samo co w trakcie pierwszych 2 opakowań
napisał/a: aneczka98 2014-04-24 06:54
Jurni napisal(a):A brałaś te same co wcześniej czy inne?
te same brałam...
napisał/a: asieczka92 2014-04-24 08:26
Jak pytałam mojej ostatnio to na moich krążkach można po miesiącu, ale ona uważa, że lepiej poczekać 3-4 miesiące żeby się trochu unormowało u organizmie.
Każdy organizm jest inny i inaczej reaguje.