Przesunięcie terminu okresu za pomocą tabletek

napisał/a: ooona1 2009-10-17 22:05
to fajnie, dzieki wielkie ze odp :) ja pozostane jednak przy 7 dniach, bo ja mam krótki i skąpy okres;) takze wiekszego problemu nie ma, tylko mimo wszystko nawet taki potrzebuje przesunac.
napisał/a: stokrotka211 2010-01-09 15:14
Witam nie raz mi już życzliwe osoby pomogły na tym forum więc zwrócę się jeszcze z jednym pytaniem. Biorę tabletki cilest okres mam zawsze w czwartki a chciałam w ten weekend wyjechać z chłopakiem akurat wypada drugi dzień miesiączki w piątek. Okres mam bardzo obfity więc nie chce jechać ale podobno jak zacznę brać w pon następne opakowanie bo kończę jutro okresu nie powinno być...Ale czy to jest bezpieczne i jak później wszystko tak jak do tej pory 7 dni przerwy dopiero za miesiąć? Jakoś ciężko mi się do tego przekonać ale z wyjazdu też nie chcę rezygnować ale z okresem nie ma mowy nawet.
napisał/a: mała_czarna 2010-01-09 15:17
Jeśli od razu zaczniesz brać kolejną paczkę - bez tej 7 dniowej przerwy- to jest to bezpieczne ;)
A później przerwy się robi już normalnie - skończysz paczkę, 7 dni przerwy i od nowa.
napisał/a: stokrotka211 2010-01-09 15:54
Dziękuje za tak szybką odpowiedz pozdrawiam
napisał/a: ~gość 2010-01-09 21:12
mi gin powiedział, że wiele jego pacjentek regularnie robi tak, że biorą 2-3 opakowania i dopiero 7- dniowa przerwa. Ze względu na anemię i ja tak robię teraz, że 3 opakowania z rzędu i dopiero dopuszczę do okresu i jest wszystko ok :) z resztą już wcześniej w tym wątku pisane było, że wcale nie musisz brać całego drugiego opakowania :) ja też tak robiłam, że brałam parę tabletek więcej (też miałam akurat wyjazd) i potem przerwa 7 dni i nowe opakowanie a to napoczęte na czarną godzinę zostawiałam w razie jakiś wymiotów czy czegoś :)
napisał/a: qwerty111 2015-05-06 10:57
Czesc dziewczyny blagam rozwiejcie watpliwosci. Od kilku miesiecy zazywam tabletki o nazwie Madinette nie chcialam robic przerwy po 21 dniach z powodu wyjazu wiec rozpoczelam kolejne opakowanie bez jakiejjakiekolwiek przerwy, w sumie wzielam 34 tabletki i zapomnialam o zażyciu 35 przyjelam obie następnego dnia i kontynuuje dalej ten blister. Stąd wynika moje pytanie, czy jeżeli pominieta zostala tabletka w 35 dniu przyjmowania to istnieje ryzyko ciazy? czytalam ze wydluzalyscie sobie okres przyjmowania tabletek i robilyscie przerwe po ponad 21 dniach. Czy ten jeden dzien zapominalstwa moze byc traktowany jako przerwa i powinnam przyjac teraz kolejne 21 tabletek? Bardzo proszę o pomoc.
margherita1980
napisał/a: margherita1980 2015-08-07 10:25
Ja tak zawsze martwiłam się, że okres wypadnie mi na upragnione wakacje i zapytałam lekarza ginekologa o tabletki antykoncepcyjne. I pytam jak to przesunąć i on polecił mi tabletki antykoncepcyjne o wydłużonym schemacie stosowania, bo te tabletki stosuje się przez 91 dni, więc krwawienie jest tylko 4 razy w roku.
napisał/a: olgita7725 2019-08-06 20:59
Hej, czy jak brałaś siedem tabletek z nowego opakowania, zrobiłaś przerwę a potem robiłaś znowu przerwę po 14 dniach? Do skończenia opakowania czy ponownie już wzięłaś siedem z nowego?