Przerwy w przyjmowaniu tabletek

napisał/a: Ani3kk 2011-12-04 22:38
Witam :)
Mam do Was pytanie odnoście 7dniowej przerwy w tabletkach. No więc, na ulotkach jest napisane 7 dni przerwy w braniu, zeby wystąpiło krwawienie, czyli: ostatnia tabletka w środę to zaczynam brać w czwartek. Jednakże ja robiłam, zawsze 6 dni przerwy, np. kończyłam w środę - zacznynałam w środę. Więc mam pytanie czy jeden dzień różnicy ma znaczenie? Lekarz mi powiedział, że mogę brać w ten sam dzien co kończę opakowanie, czyli właśnie 6 dni przerwy. Ale teraz się zastanawiam, czy napewno tak moze być? W końcu siedem dni, a lekarz inaczej powiedział...więc lekko się waham odnosnie w tej sprawie :D
napisał/a: ~gość 2011-12-04 23:06
ma być max 7 dni, nie można 8 ale mniej jak najbardziej :) tabletki wbrew pozorom są elastycznym wynalazkiem jeśli zachowuje się parę podstawowych zasad :)
napisał/a: Ani3kk 2011-12-04 23:17
Czyli wszystko w normie? Mogę zachować te 6dni tak jak robię od początku? :)
Ogółem rzecz biorąc jestem panikarą lekką w tych sprawach :D Tabletki biorę regularnie, nie zapomniam, przestrzegam zasad. Tylko te 6 dni gnębią mnie ostatnio :)
napisał/a: ~gość 2011-12-05 08:13
Spoko, na prawdę nie masz się co bać, tylko pamiętaj nie rób dluższej przerwy niż 7 dni :) w razie pytań wal śmiało :)
napisał/a: Anuleczka1 2012-04-18 22:31
Otóż sprawa wyglada tak, biore tabletki prawie 7 lat - wiem wiem to sporo. nigdy nie robilam przerwy. jednak ostatnio mojej ginekolożce powiedzialam ze mam dosc czeste bole glowy, takie troche migrenowe, zatokowe, ogolnie baardzo uciążliwe, czasami po 3 dni z rzędu ;/ podjrzewam ze to glownie przez stres, przemeczenie... jednak hormony tez moga na to wplynac, tymbardziej jesli sa zle dobrane, te bole glowy mam w sumie odkad pamietam, szczerze to przyzwyczailam sie do nich, ALE czesto jest tez tak ze glowa nie boli mnie z 3 tygodnie i jest super, a pozniej nagle zacznie bolec i mam 3 dni męczarni, pozniej znowu ok, i to tez zalezy od dnia, jak mam ciezki dzien to glowa boli a jak nie to jest ok. tak wiec moja gin. zasugerowala przerwe w brabiu tabsow;/ tak na 3 miesiace... a w tym czasie mam sprawdzic czy glowa tak samo mnie boli czy moze jednak nie i wyeliminowac w razie czego ze tabletki sa powodem tych dosc czestych bolow glowy. no same wiecie srednio mi to odpowiada, bo jednak sie przyzwyczailam do tabletek, a uzywanie gumek nie uwazam za wygodna sprawe no i ogolnie tez tabsy biore ze wzgledu na poprawe cery...

dodam ze mialam robiony tomografię zatok ktory nic nie wykazal... ale laryngolog u ktorego mialam robione rtg zatok stwierdzil obrzęk w zatokach i tak samo moj alergolog bo mam niestety alergie ktore powoduja kichanie i moze tez przez to nadwyręzam naczynia i glowa mnie bardziej boli ? nie wiem nie znam sie.... ;/ teraz mam sie zglosic do neurologa...

jak uwazacie jesli mam robic te przerw to pewnie minimum tak z 3 miesiace ? nie bedzie to za krotki okres? slyszalam ze powinien on wynosic z 6 miesiecy zeby organizam w ogoele odpoczal... czy te 3 msc, wystarcza, ona mi powiedziala ze niby 3 miesiace bylyby najlepsze zeby sie w tym czasie zorientowac i poobserwowac powod tych bolow glowy... ale ja i tak wiciaz mysle ze te bole mam przez stres... niedospanie...

nie wiem co myslec, zdrowie jest wazne wiadomo, musze o nie zadbac i chyba bede musiala zrobic te przerwe ;/ i przerzucimy sie na gumki+globulki...
napisał/a: ~gość 2012-04-19 07:54
Anuleczka, wielu ginekologów mówi, że 3 miesiące wystarczą, ale ja przez 3 miesiące miałam podręcznikowe cykle a potem się to posypało, więc ja bym faktycznie pół roku przerwy zrobiła... o ile w ogóle bym nie zrezygnowała. Mi tabletki nie służyły. Pomijając niziutkie libido to jeszcze mięśniaki mi urosły... A co do cery, to rozumiem Cię całkowicie ale przecież całe życie brać ich nie będziesz...
napisał/a: Anuleczka1 2012-04-19 18:33
No wlasnie tez mi sie wydaje ze te 3 to za malo zeby sie organizm przyzwyczail do nieprzyjmowania hormow. a 6 msc to znowu dla mnie bardzo dlugo ;/ ehh no tak ogolnie to tabletki dobrze znosze, nie narzekam na jakies zle samopoczucie, libido ok a nawet bardzo ok :) a te bole glowy to teraz tak stwierdzam ze zalezy to od wielu czynnikow i nie zwalalabym tego od razu na tabletki ;/ ja mam tak ze jak nie jem przez dluzszy czas np. jak jestem na uczelni zbyt dlugo i np nie zdąże zjesc chociazby kanapki to od razu mi niedobrze, zle sie czuje i boli mnie glowa z glodu po prostu. jak tylko zjem to od razu czuje sie lepiej i zapomnianm o bolu glowy... nie wiem, jestem w kropce... nie wiem czy jest sens robic ta przerwe, moze najpierw umowie sie do neurologa ( od ktorego mam dostac skierowanie na tomograf calej glowy a nie tylko zatok jak pisalam wczesniej) i pozniej sie poobserwowac i zobaczyc co dalej...
napisał/a: ~gość 2012-04-19 21:12
Może załóż sobie "pamiętnik", on też się na wizytach u lekarzy przyda, w którym będziesz zapisywać co poprzedzało lub towarzyszyło bólowi głowy. Właśnie na zasadzie "ból głowy od ok 14., nie jadłam nic od 8" itp. Wiesz, żebyś przyuważyła jakie czynniki mają wpływ. Może Cię załóżmy boleć głowa jak w nocy zmarzłaś bo okno było otwarte i będzie się to powtarzać tylko wtedy, więc tabletki nie będą winne. I Tobie i lekarzom takie zapiski na pewno pomogą :)
napisał/a: Anuleczka1 2012-04-19 22:02
vanilla, dzieki za rady. wlasnie tak zrobie, zaczne obserwowac te dolegliwości. ale boje sie ze ta w niedługim czasie przerwa w tabletkah jst nieuchronna ;/
napisał/a: mika1006 2012-07-19 19:17
zazyłam 3 tabletki cilestu ale musialam je odstawic poniewaz nie dawalam sobie rady z efektami uboczymi. Po 2 dniach od odstawienia zaczełam krwawić a 5 dni temu mialam okres. Czy to normalne?
napisał/a: Escherichia1 2012-07-20 12:30
tak.
napisał/a: mika1006 2012-07-20 12:33
I te krwawienie bd trwac normalnie 7 dni :(?