Niebezpieczne tabletki???

napisał/a: lovman 2007-02-07 13:48
Hejka!

Razem z narzeczona zdecydowaliśmy się na tabletki antykoncepcyjne. Poszła do gincia, dobrego lekarza do ktorego juz od dawna chodzi - i ten od ręki przepisał jej Microgynon21.
Wszystko byłoby spoko, powiedział kiedy i jak brać i na tym się skończyło.

Na szczęście dzisiaj rozmawiałem z moją nalepszą przyjaciółką z tego forum Iwonką K. i ona mi powiedziała że lekarz powinien przynajmniej zrobić badanie na ilość hormonów we krwi. Z wynikiem należy się zwrócić do Ginekologa Endokrynologa. Bo to ważne a z hormonami nie ma żartów, bo skutki uboczne mogą być poważne, albo poprostu tabletki nie będą skuteczne.

I tu mam do Was prośbę. Powiedzcie czy jakieś dodatkowe badania trzeba zrobić oprócz tego badania hormonów?
Nie piszcie tutaj że ktoś słyszał coś od kogoś przez kogoś, ale proszę Was o fakty.
Bardzo martwię się o A. i niechciałbym żeby sobie robiła krzywdę tabletkami, zresztą nie jestem ich wielkim zwolennikiem. Ale spróbować zawsze można.

Proszę Was o wypowiedzi!
napisał/a: samsam 2007-02-07 13:51
Ja nigdy nie miałam żadnego badania przed antykoncepcją hormonalną. Nawet lekarz mi nic takiego nie proponował.
Nikt z moich znajomych również nie przechodził takich badań. P prostu lekarz wypisał receptę i juz.
napisał/a: palika 2007-02-07 13:59
Dokladnie tak. JA rowniez nie maialam robionych zadnych badan i wiele moich znajomych,ktore zazywaja tabletki rowniez takich badan nie robilo.Poprostu lekarz wypisal recepte i na informacji jak zazywac sie skonczylo..
napisał/a: Kinia 2007-02-07 17:37
Moja jak cos to powiedziala ze przed musze zrobic badanie hormonow wiecej badan raczej nie, jeszcze sie robi proby watrobowe, bo to moze zaszkodzic na watrobe(ale to jak juz sie bierze i wtedy sie sprawdza czy enz watrobowe sa podniesione) w ogole ja tez sie zastanawiam czy nie przejsc na hormony, ale to dopiero za jakis czas
napisał/a: angelaxxx 2007-02-07 18:03
ja nie zazywalam i nie bede zazywac tabletek wiec nie wiem jakie badania trzeba zrobic. wiem natomiast ze dzieki tabletkom zona mojego kuzyna dwa razy poronila i dlatego tez sie zrazilam i wiem ze nie bede brac
napisał/a: samsam 2007-02-07 18:05
angelaxxx napisal(a):dzieki tabletkom zona mojego kuzyna dwa razy poronila

Poważnie??? Tak źle wpływały na jej organizm?
napisał/a: angelaxxx 2007-02-07 18:08
strasznie zle!ale ona tez bardzo dlugo je zazywala i moze dlatego!
napisał/a: samsam 2007-02-07 18:12
Już słyszałam nie jedną opinię negatywną na emat antykoncepcji hormonalnej.
Zresztą ja sama po ich odstawieniu miałam całkowicie rozregulowany cykl.
napisał/a: angelaxxx 2007-02-07 18:15
dlatego ja sie pewnie nie zdecyduje na tabletki
napisał/a: samsam 2007-02-07 18:15
Ja juz też się na nie nie zdcyduje. No chyba, że bede miała dwójkę dzieci
napisał/a: angelaxxx 2007-02-07 18:17
he he a ja moze dopiero po trojce bo tyle chce miec moj facet! kiedys myslal o czworce ale wybilam mu to z glowy
napisał/a: lovman 2007-02-07 18:18
Widze że temat jest bardzo ciekawy.

Wasze wypowiedzi są dla mnie bardzo ważne. Być może nie zdecydujemy się wogóle.
Po co ryzykować, skoro są takie konsekwencje.