Krążek Nuva Ring

napisał/a: Monicysko 2008-07-03 21:34
Właśnie dzisiaj byłam u mojego ginekologa. Zdecydowaliśmy się na 3-miesiączna przerwę w tabletkach (biorę je już od prawie 5 lat z kilkoma przerwami) i po przerwie zaczynam stosowanie krążków NuvaRing. Czy któraś z Was je może stosowała? Lekarz powiedział mi, że koszt to ok. 45zł. W opakowaniu jest jeden krązek, który nosi się nieprzerwanie przez 3 tygodnie. W czwartym tygodniu robi się przerwę i występuje krwawienie z odstawienia jak przy tabletkach... Chciałam się dowiedzieć jak się czułyście po nich?
napisał/a: Kinia 2008-07-03 21:36
Ostatnio w mojej aptece były te krążki i kosztowały 115 zł za 3, więc niemożliwe że taka jest ich cena, 45 to jeden krążek na miesiąc, a nie 3
napisał/a: Kinia 2008-07-03 21:38
Poza tym mnie zastanawia jedno czy on się nie przesunie i jeśli go sobie źle włożysz to może nie być bezpiecznie??
Generalnie niewiele wiem na ten temat
napisał/a: Monicysko 2008-07-04 00:37
No właśnie rzecz w tym, że ja też za dużo nie wiem... Chciałam znać jakieś opinie zanim zacznę stosować...
napisał/a: Kinia 2008-07-04 17:54
Ja bym się nie zdecydowała chyba na taką antykoncepcję, w końcu ma się to cały tydz i nie wiem czy np nie można by było dostać jakiejś infekcji, poza tym później go trzeba wyjąć...
napisał/a: ~gość 2008-07-04 18:05
Monicysko, tu znalazłam kilka informacji od osób które je stosują http://www.forumginekologiczne.pl/forum/vt,48,237,45295,0 nawet chwalą sobie je.
napisał/a: lombriz 2008-07-11 23:38
Witam,
ja stosuje krazki i jestem zadowolona.
To nie mozliwe zeby zle zamatowac krazek, a jesli tak sie stanie to podczas stosunku wskoczy on na swoje miejsce i sam sie odpowiednio ułozy. A o infekcjach jeszcze nie słyszalam...
Pozdrawiam i polecam. Fajna sprawa te krazki.

[ Dodano: 2008-07-21, 11:50 ]
Wiesz co, uzywam krazka od ponad pol roku i infekcji jeszcze nie mialam,za to bardzo wzroslo mi libido,ktore przy tabletkah opadlo prawie zupelnie... ktos ma jakies doswiadczenia?
Marg
napisał/a: Marg 2008-09-14 10:31
Czesc dziewczyny, i co monicysko, zcydowalas sie na krazek? Ja tez jetem juz stala uzytkowniczka, wlasnie zalozylam 8-my krazek. Proby watrobowe ma swietne (glownie ze wzgledu na watrobe zmienilam z tabletek), poprawilo mi sie libido, nawilzenie. Same plusy. tylko poczatki nie byly rozowe, bo mialam plamienia, ale pozniej juz zadnych skutkow ubocznych. pozdrawiam!
napisał/a: lombriz 2008-09-14 10:47
Kinia napisal(a):Ja bym się nie zdecydowała chyba na taką antykoncepcję, w końcu ma się to cały tydz i nie wiem czy np nie można by było dostać jakiejś infekcji, poza tym później go trzeba wyjąć...


Kinia, w sobie ma sie to cale 3 tygodnie, ale to cienka silikonowa obrecz, ciezko byloby dostac od tego infekcji, zapewniam Cie. Ja mialam lekka infekcje przy pierwszym krazku, bo co chwile sprawdzalam czy jes on na swoim miejscu, ale ostatnio bylam z nim nawet nurkowac, i nic go nie ruszy. to naprawde niezla alternatywa dl tabletek, po ktorych same wiecie jakie sa skutki uboczne i jak mozna sie czuc.
Marg
napisał/a: Marg 2008-09-14 11:27
Nurkowac? dobre! ja jeszcze bym sie nie odwazyla. ale przez krotki czas uzywalam plastrow i to byla taka udreka i ograniczenie,musialam pilnowac ,czy sie nie odlepi, co z basenem, solarium, i innymi przyjemnosciami.
napisał/a: lombriz 2008-09-21 19:35
A to ja myslalam ze to tylko mi plasterki nie sluzyly..nie chce robic zlej reklamy ale mialam zbyt wrazliwa skore i mi sie odparzala pod spodem i mialam takie duze pecherze. dobrze ze w tamtym mniej wiecej czasie pojawil sie NR w polsce, bo juz myslalam ze bede musiala uzywac gumek forever.
Marg
napisał/a: Marg 2008-09-21 19:57
Wlasnie kupilam potrojne opakowanie. Powiedz mi gabriela czy to trzeba trzymac w lodowce?