jakie tabletki antykoncepcyjne polecacie?

napisał/a: milena1111 2012-08-13 15:33
cześć wam mam pytanie,jakie tabletki polecacie lekarz doradza mi regulon,drugi mowi ze harmonet,orientujecie sie w temacie? jeszcze przy okazji zapytam o tabletki 72h po,czy któras z was to kiedys brała? moja kolezanka podobno nie za specjalnie sie czuła po nich i to bardzo długi czas,słyszałam ze wogóle po tabletkach moga np wystąpic bóle stawów i masakryczny spadek libido,czy to prawda? opini tyle co ludzi na ten temat jestem juz skołowana,z góry dziekuje za pomoc
napisał/a: Escherichia1 2012-08-13 16:02
Robiłaś badania hormonów? Na podstawie czego lekarze polecali Ci te, a nie inne tabletki?
Z tych dwóch "lepszy" będzie Harmonet. Ma najniższe stężenie hormonów na rynku.

Co do tabletek 72h... Po co zbierasz wywiad? Nawet nie myśl o tej "metodzie antykoncepcji"...

Różne kobiety, różnie reagują. Niektórym spada libido, niektórym się podnosi . Sprawa indywidualna.
napisał/a: ~gość 2012-08-13 17:37
Nie polecam żadnych. Mi prawdopodobnie od nich urosły mięśniaki.
napisał/a: Monini 2012-08-13 18:44
Ja również nie polecam żadnych, lepiej pomyśleć nad inną metodą zabezpieczania się przed ciążą
napisał/a: Jusik 2012-08-13 19:59
Ja używam od lat Rigevidon- też ma bardzo małą dawkę hormonów
napisał/a: ~gość 2012-08-13 20:02
od przeszło roku biorę Regulon i bardzo sobie chwalę. Żadnych skutków ubocznych, libido wysokie, nie przytyłam ani nic. Polecam
napisał/a: milena1111 2012-08-15 13:19
Escherichia napisal(a):Robiłaś badania hormonów? Na podstawie czego lekarze polecali Ci te, a nie inne tabletki?
Z tych dwóch "lepszy" będzie Harmonet. Ma najniższe stężenie hormonów na rynku.

Co do tabletek 72h... Po co zbierasz wywiad? Nawet nie myśl o tej "metodzie antykoncepcji"...

Różne kobiety, różnie reagują. Niektórym spada libido, niektórym się podnosi . Sprawa indywidualna.
Badania hormonów? Nigdy o tym nie slyszałam?

[ Dodano: 2012-08-15, 13:20 ]
vanilla napisal(a):Nie polecam żadnych. Mi prawdopodobnie od nich urosły mięśniaki.
Więc jak się zabezpieczasz?

[ Dodano: 2012-08-15, 13:21 ]
Monini napisal(a):Ja również nie polecam żadnych, lepiej pomyśleć nad inną metodą zabezpieczania się przed ciążą
Czyli jaką?

[ Dodano: 2012-08-15, 13:23 ]
gerberek napisal(a):od przeszło roku biorę Regulon i bardzo sobie chwalę. Żadnych skutków ubocznych, libido wysokie, nie przytyłam ani nic. Polecam
No właśnie...obawiam się też przytycia bo mam do tego tendencje. Tylko czy na mnie będzie równie dobrze działało?

[ Dodano: 2012-08-15, 13:24 ]
Jusik napisal(a):Ja używam od lat Rigevidon- też ma bardzo małą dawkę hormonów
żadnych skutków ubocznych nie odczułaś?
napisał/a: aneczka98 2012-08-15 13:59
mirabelka12 napisal(a):Czyli jaką?
prezerwatywy na przykład...
Przez 3,5 roku brałam tabletki, różne i żadne do końca mi nie odpowiadały. Źle się czułam, bolała mnie głowa, nogi. Już 8 miesięcy funkcjonuje bez tabletek i czuję się dużo lepiej, a prezerwatywy całkiem dobrze się sprawdzają ;)
napisał/a: Jusik 2012-08-15 14:16
mirabelka12 napisal(a):żadnych skutków ubocznych nie odczułaś?
przy tych nie odczułam absolutnie żadnych, natomiast miałam różne nieprzyjemne historie z poprzednimi pigułkami- Microgynon- plamienia, bóle głowy (wręcz migreny), spadek libido niemal do zera...., bolesne piersi. Przy obecnych jest świetnie. aha! po porodzie brałam Azalię i również świetnie była dopasowana


mirabelka12 napisal(a):Badania hormonów? Nigdy o tym nie slyszałam?
no co Ty????? podstawa przy dobieraniu leków hormonalnych
napisał/a: Anuleczka1 2012-08-15 14:19
mirabelka12, przede wszystkim idź do ginekologa i poproś o skierowanie na wszelkie badania pod kątem brania hormonow, po prostu zapytaj jakie badania musisz wykonac aby dowiedziec sie czy twój organizm bedzie odpowiednio znosil hormony, ja dopiero niedawno wlasnie robilam takie badania. przede wszystkim chodzi tu o czas krzępnięcia, fibrynogen, enzymy wątrobowe itd. to juz gin dokladnie powie Ci.

ja biore tabletki od 6 lat i ogolnie sobie chwale, mam co prawda bole glowy ale to raczej niekoniecznie przez tabsy, jesli chodzi o wage to nie zauwazylam wzrostu (biore Novynette) Pamietaj ze dobrze jest zrobic sobie przerwe w tabletkach po jakichs 2 latach, zeby organizm odpoczal od hormonow (ja to zaniedbalam i dopiero teraz zamierzam odstawic tabsy na jakis czas ale ciezko sie na to zdecydowac, z racji wygody niesamowitej :) )

A prezerwatywy to ogolnie mysle ze slabe zabezpieczenie, nie wierzylabym gumkom (choc to jedyna bezpieczna dla organizmu metoda anty. bez efktow ubocznych dla organizmu. Niestety bede musiala sie do niej przekonac za jakiś czas :/ )
napisał/a: Escherichia1 2012-08-15 14:24
mirabelka12 napisal(a):Badania hormonów? Nigdy o tym nie slyszałam?

Zmień zatem ginekologa :)
napisał/a: KokosowaNutka 2012-08-15 14:35
A to nie jest tak, ze to ginekolog przepisuje tabletki a nie pacjentka sobie wybiera? ; P Poza tym to, ze na jedna dziewczyne te tabletki dzialaly tak a nie inaczej nie znaczy, ze na Ciebie beda dzialac tak samo.