jakie tabletki antykoncepcyjne polecacie?

napisał/a: paulinak20 2013-07-12 13:38
Implan ma się na 3 lata lub 5 zależy jaki , nie jest powiedziane że musisz go mieć przez ten czas , jeżeli okaże się że ci nie pasuje lub po roku zdecydujesz się na dziecko możesz go w każdej chwili wyciągnąć , implan dziennie wydziela jakoś tam ilość hormonu , wyglądem przypomina zapałke i zakładany jest podskórnie mi akurat wszczepiono w lewą rękę , Ja osobiście mogę go polecić alle nie wiem czy jest w Polsce i ile kosztuję . ja tutaj dostałam go za darmo , nie ma az takich skutków ubocznych jak przy tabletkach i nie ma zagrozenia zakrzepów w żyłach jak przy tabletkach

[ Dodano: 2013-07-12, 13:39 ]
Marianka, momencie wyciągnięcia implanta jestes płodna a przy tabletkach musisz odczekać jakiś czas
napisał/a: ~gość 2013-07-12 14:33
paulinak20 napisal(a):przy tabletkach musisz odczekać jakiś czas
niekonieczne ;)
napisał/a: ~gość 2013-08-16 12:49
paulinak20 napisal(a):Implan ma się na 3 lata lub 5 zależy jaki , nie jest powiedziane że musisz go mieć przez ten czas , jeżeli okaże się że ci nie pasuje lub po roku zdecydujesz się na dziecko możesz go w każdej chwili wyciągnąć , implan dziennie wydziela jakoś tam ilość hormonu , wyglądem przypomina zapałke i zakładany jest podskórnie mi akurat wszczepiono w lewą rękę , Ja osobiście mogę go polecić alle nie wiem czy jest w Polsce i ile kosztuję . ja tutaj dostałam go za darmo , nie ma az takich skutków ubocznych jak przy tabletkach i nie ma zagrozenia zakrzepów w żyłach jak przy tabletkach

[ Dodano: 2013-07-12, 13:39 ]
Marianka, momencie wyciągnięcia implanta jestes płodna a przy tabletkach musisz odczekać jakiś czas

,mysle ze po pierwszym dziecku tez sie na niego zdecyduje:)
napisał/a: Valkiria_ 2013-08-17 07:40
Co do tematu- polecam Yaz. Wypróbowałam wiele, tabletki anty biorę od 8 lat, przy czym yaz od ostatnich czterech- i nie ma lepszych. Przynajmniej dla mnie. Nie ma problemów z wagą, ze zrzuceniem kilku kilogramów, ani z migrenami- co dokuczało mi przy wcześniejszych.
Brałam yasmine, yasminelle, harmonet, regulon, cilest. Żadne się nie sprawdziły.
napisał/a: Escherichia1 2013-08-20 19:53
Valkiria_, przerzuć się na Daylette albo Naraya Plus. Dokładnie ten sam skład, a są o kilkanaście złotych tańsze.
napisał/a: Valkiria_ 2013-08-20 21:10
Zastanawiałam się nad Qlairą ale z tego co wiem, mają już kilka dawek hormonów w poszczególnych tabletkach i też są dość drogie.

A te daylette i naraya plus to również są brane ciągiem po 28? A nie 21 z przerwą?

Nie powiem, bo wydawanie 40 złotych na tabletki antykoncepcyjne na niecały miesiąc nadwyręża mi skromny budżet (a to i tak szukam najtaniej, bo w niektórych aptekach to widziałam cenę i 57 złotych...)
napisał/a: Escherichia1 2013-08-20 21:49
Valkiria_ napisal(a):A te daylette i naraya plus to również są brane ciągiem po 28?

Tak, po 28. 24 i 4 placebo.

Valkiria_ napisal(a):21 z przerwą?

21 z przerwą o tym samym składzie co Yaz to Lesinelle, Naraya, Vibin Mini, Yasminelle.

Dziwne, że Yasminelle Ci nie siadło a Yaz tak.. Ten sam skład, a jednak sposób przyjmowania robi wielką różnicę..

Valkiria_ napisal(a): wydawanie 40 złotych na tabletki antykoncepcyjne na niecały miesiąc nadwyręża mi skromny budżet

Wiem coś o tym. Kiedyś brałam Yasminelle. Jak upolowałam za 42zł byłam happy. Teraz mam Micro21 na refundacji.. 3 blistry za 7zł z groszami :D
Próbowałaś na doz.pl? Pytasz o import równoległy?

Valkiria_ napisal(a):Zastanawiałam się nad Qlairą ale z tego co wiem, mają już kilka dawek hormonów w poszczególnych tabletkach i też są dość drogie.

W nich masz całą zabawę z kolorami tabletek [dawkami hormonów]. Koszt porównywalny do Yaz, około 46-48zł.
napisał/a: ~gość 2013-08-21 07:52
Escherichia napisal(a):Próbowałaś na doz.pl?
tak tylko wtrącę, na doz tabletki anty są tańsze? Bo ostatnio szukałam berbeciowych rzeczy, bo mam karty do tej apteki i jest tam tak pierońsko drogo, że się za głowę złapałam. No ale ja też szukałam bardziej kosmetyków i akcesoriów niż leków.
napisał/a: Escherichia1 2013-08-21 11:53
vanilla, osobiście nie korzystałam, ale ponoć taniej.
Jak teraz sprawdzam ceny tabletek, które brałam i porównuje ceny, to jest ciut taniej.
Też apteka aptece nie równa, raz kupiłam Yasminelle za 49zł, w innej znalazłam za 45zł.. Więc możesz na doz ustrzelić taniej niż w najbliższej aptece, ale drożej niż np. jakiejś małej z promocjami..
Co do pozostałych produktów nie mam zielonego pojęcia..
napisał/a: ~gość 2013-08-21 12:06
Escherichia, aa bo ja na necie tylko sprawdzałam :) w sumie mam rachunek z dzisiejszych zakupów to porównam w wolnej chwili jak się mają ich ceny do tych internetowych :)
napisał/a: ~gość 2013-12-26 19:11
Regulon 5 lat
teraz 2 lata NuvaRing

i ostatni końcem stycznia i do ślubu wytrwać w gumkach, fujj
napisał/a: Escherichia1 2013-12-26 19:21
herma, dlaczego przerywasz do slubu?