jak sie zabezpieczacie po ciąży?

napisał/a: nie-bo 2007-09-24 19:30
od jakiegoś czasu jestem mamą szalonego wariata
dotąd zabezpieczałam sie głównie mechanicznie (prezerwatywy)
zastanawiam się nad właściwszą formą zapobiegania ciąży, bo jakoś chwilowo iskra Boża wygasła i do kolejnego rozmnożenia mi nie spieszno
i chociaż sporo czytałam/czytam o nowoczesnej antykoncepcji, z chęcią poznałabym i Wasze "typy" (jako wiekowy wprawdzie, ale właściwie laik w tej materii)
napisał/a: Lalunaa 2007-10-01 09:44
Ponoć polecane sa plastry, bo omijaja układ pokarmowy i nie przedostaja sie do mleka matki. są też specjalne tabletki anty dla kobiet karmiących, chyba Cerrazet czy jakos tak. Musisz porozmawiac o tym z ginekologiem.
a jesli jestes laikiem to np wejdz na str www.you-life.pl tam powinnas uzupelnic swoje wiadomości :)
pozdrawiam!

[ Dodano: 2007-10-01, 09:44 ]
i znow zle adres wpisałam... cos nie tak z klawiatura mam
www.your-life.pl
no
napisał/a: samsam 2007-10-01 09:55
Ja po porodzie z pewnością nie zdecyduję sie na tabletki, ale będę chciała jakieś solidniejsze zabezpieczenie, niż prezerwatywa.
Najlepiej przedyskutować to z lekarzem.
napisał/a: Lalunaa 2007-10-02 11:13
ale są na rynku tabletki dla kobiet karmiacych ktore nie przenikają do mleka matki.
czy masz jakies inne powody by z nich rezygnowac?
napisał/a: nie-bo 2007-10-03 13:04
powody, no choćby taki, ze juz nie karmię :)
zresztą z tego oc wiem, nie ma tabletek tylko dla karmiących
skuteczności tabletek nie widać, prezerwatywę chocby mozna obejrzeć, upewnić sie, ze nie pekła
napisał/a: Lalunaa 2007-10-12 23:30
yyy chyba kazdy Ci potwierdzi ze skutecznosc tabl jest o wiele wyzsza niz prezerwatyw, poza tym cerazzet jest wlasnie dla kobiet karmiacych i tylko dla nich
napisał/a: Moniqe 2007-10-31 10:15
Bardzo chce sie zabezpieczac po porodzie ale jeszcze nie myslalam jeszcze jakimi srodkami.Tabletki napewno odpadaja a i z pewnoscia zasiegne opini lekarza.
napisał/a: Lalunaa 2007-11-01 03:18
dlaczego tabl odpadaja? nie rozumiem... to tylko Twoje sceptyczne podejscie?
Hmm... moze poki nie jestes zdecydowana na konkretna metode to polece Ci str na ktorej wszystkie dostepne emtody sa opisane. www.your-life.pl w zakladce metody :)
moze taka krotka lektura coś Ci rozjasni :)
napisał/a: Wiedziemka 2008-01-03 20:13
wybrałabym wkładkę
jednorazowy "montaż", można zapomnieć (no oczywiscie co pół roku kontrola, ale i bez wkłądki powinno przeprowadzac się tak kontrole), biegunki i wymioty, zapomnienia, przesunięcia, stresy i inne nie maja znaczenia
napisał/a: Dominique 2008-02-21 13:51
Witam, standardowo mam pytanko czy ktoś używa tabletek Cerazette i orientuje się ile obecnie one kosztują, chyba że ktoś zna jakieś inne tabletki antykoncepcyjne, które można stosować podczas karmienia piersią bez rzadnego uszczerbku dla dzidziusia ???
napisał/a: Wiedziemka 2008-02-21 19:35
podczas karmienia piersią można jeszcze pokusić się o plastry, albo Mirenę - też z hormonami a nie trzeba się tak gimnastykować, bo Cerazzete wymaga skrupulatnego przestrzegania regularności w przyjmowaniu i niestety to sa jedyne tabletki, które można przyjmować podczas karmienia
napisał/a: Kinia 2008-02-21 22:26
One kosztują w różnych aptekach myślę, że w przedziale 30-40zł