wyspy kanaryjskie-ktora najlepsza?

napisał/a: mnpszmer 2011-03-25 10:54
Witam.Temat o Teneryfie juz mamy, ale nie o innych wyspach. Urlop z mezem mamy juz zaplanowany na wrzesien i jedziemy ze znajomymi.Bedzie 2 dzieci.Na Teneryfie bylismy rok temu, a teraz myslimy nad Gran Canaria lub Fuertaventura (correlejo-bo najwiecej sie dzieje). Prosze napiszcie jesli byliscie.
1)Jak to jest z ta Fuerta? naprawde tak nudno, nic sie nie dzieje i wieje?
2) a jak jest na Gran Canarii?

Jesli jechalibysmy na GK chcemy zobaczyc aqualand i palmitos park.Planujemy poplynac promem na Teneryfe bo jak bylismy nie bylismy na wulkanie Teide.

Jesli jechalibysmy na fuerte chcemy zobaczyc water park Baku i oasis park.Planujemy poplynac promem na Lanzarote i zobaczyc tam park wulkaniczny Timfaya.

Co fajniejsze?Jak tam jest z imprezami, pogoda? Prosze o kilka rad. Zqa kilka dni mamy rezerwowac juz wakacje i chcielibysmy dobrze wybrac.
napisał/a: Mixonia 2011-03-25 11:11
Tak jak już napisałaś w Fuerteventura bardzo wieje, jest silniejszy wiatr niż na Gran Canaria. Ogólnie wolę GK, bardzo mi się tam podobało jak byliśmy A skoro jedziecie z dziećmi to zdecydowanie GK... gdzie jest bardziej spokojnie pod takim względem, że nawet spacerując po plaży czuje się lepiej atmosferę niż w Fuerteventura. Ciężko mi jest określić.. ale dla mnie Fuerteventura jest dobrym miejscem, jeżeli chcemy jechać imprezować, uprawiać jakieś sporty wodne i nie tylko. A Gran Canaria to bardziej zwiedzanie, wylegiwanie się na plaży, odpoczynek.. czyli w sam raz z dziećmi

No i też dodam, że w Fuerteventura dominuje pustynny krajobraz i klimat jest bardzo suchy, nawet mi się wydawało, że bardziej niż na GK.

W każdym razie gdziekolwiek pojedziecie będziecie zadowoleni - te miejsca są czarujące! Wszędzie są piękne krajobrazy no i na oby dwóch wyspach temperatura rzadko spada poniżej 18 stopni... W okresie od maja do września są bardzo wysokie temperatury osiągające nawet 50 stopni, które są nieodczuwalne ze względu na ocean...
napisał/a: mnpszmer 2011-03-25 13:31
Mixmonia napisal(a):Tak jak już napisałaś w Fuerteventura bardzo wieje, jest silniejszy wiatr niż na Gran Canaria.
a czy te wiatr przeszkadza w opalaniu i plazowaniu czy jest cieply i znosny? W jakim miesiacu bylas?
Mixmonia napisal(a):A skoro jedziecie z dziećmi to zdecydowanie GK... gdzie jest bardziej spokojnie pod takim względem, że nawet spacerując po plaży czuje się lepiej atmosferę niż w Fuerteventura. Ciężko mi jest określić.. ale dla mnie Fuerteventura jest dobrym miejscem, jeżeli chcemy jechać imprezować
no widzisz, a ja slyszalam odwrotnie, ze na GK jest wiecej imprez i ogolnie bardziej zrobione pod turystow, a Fuerta jest spokojna, sliczne plaze dla ludzi ktorzy cenia sobie spokuj. Ponoc wieczorami nie ma zbyt duzo iprez.
Mixmonia napisal(a):W każdym razie gdziekolwiek pojedziecie będziecie zadowoleni - te miejsca są czarujące!
:) a ty bylas w jakich miejscowosciach na Fuercie i GK?
Mixmonia, wielkie dzieki za odpowiedz.W koncu moge sobie pogadac z kims kto byl tu i tu i cos wie bo tak od przegladania na roznych forach to sie miesza. A ja slyszalam, ze chyba na Gk jest duzo gejow i naturystow.To prawda?Aha a powiedz mi jak wygladaja plaze na KG?Sa takie ciemne jak na teneryfie czy znajdzie sie tez zloty piasek?Bylas w parkach atrakcji ktore wymienilam w pierwszym poscie?

A ktos jeszcze byl?
napisał/a: Mixonia 2011-03-25 16:35
Walentina napisal(a):a czy te wiatr przeszkadza w opalaniu i plazowaniu czy jest cieply i znosny? W jakim miesiacu bylas?



Więc tak... ten wiatr jest ciepły i przez niego bardziej się człowiek opala - trzeba uważać bardzo! Bo można się spalić - i nie przesadzam! Właśnie dlatego wolę GK, bo tam przynajmniej nie ma tego wiatru (aż takiego) i można sobie swobodniej na plaży leżeć. Ale to możliwe, że też zależy od dokładnej miejscowości, plaży... Ja na Fuerteventura bywałam w różnych miesiącach: w czerwcu, w lipcu bywałam częściej, w sierpniu może raz i nawet we wrześniu - i powiem Ci, że chyba wtedy było najlepiej, bo tego wiatru było tak jakby mniej, nie wiem dokładnie od czego to zależy. Ale czym goręcej, tym groźniejszy ten ciepły wiatr... Ale tak czy siak jest znośny bez problemu, tylko trzeba uważać z tym opalaniem...

Walentina napisal(a):no widzisz, a ja slyszalam odwrotnie, ze na GK jest wiecej imprez i ogolnie bardziej zrobione pod turystow, a Fuerta jest spokojna, sliczne plaze dla ludzi ktorzy cenia sobie spokuj. Ponoc wieczorami nie ma zbyt duzo iprez.


Powiem tak, gdzie nie pojedziesz na Wyspy albo nawet i do samej Hiszpanii to wszędzie będzie zrobione wszystko pod turystów, bo z tego właśnie słyną te miejsca Imprezy też wszędzie są - z tym to bym się w ogóle nie martwiła. Zarówno w Fuerteventura jak i w GK masz miejsca na imprezy i masz miejsca do pełnego relaksu. Plaże są śliczne wszędzie! Są zdecydowanie lepsze niż w Teneryfie, ponieważ Teneryfa ma plaże pochodzenia wulkanicznego - przede wszystkim kamieniste i żwirowe. Jest mniej plaż piaszczystych w porównaniu do tych w Fuerteventura, Gran Canaria lub Lanzarote, gdzie plaże są piaszczyste i złote! Prześliczne Ja się w nich zakochałam - szczególnie w tych w GK i Lanzarote.


Walentina napisal(a)::) a ty bylas w jakich miejscowosciach na Fuercie i GK?
Mixmonia, wielkie dzieki za odpowiedz.W koncu moge sobie pogadac z kims kto byl tu i tu i cos wie bo tak od przegladania na roznych forach to sie miesza. A ja slyszalam, ze chyba na Gk jest duzo gejow i naturystow.To prawda?Aha a powiedz mi jak wygladaja plaze na KG?Sa takie ciemne jak na teneryfie czy znajdzie sie tez zloty piasek?Bylas w parkach atrakcji ktore wymienilam w pierwszym poscie?


W Fuerteventurze byłam w Corralejo, gdzie można załapać się na prom na Lanzarote - jeżeli lubicie płynąc statkiem, bo ja mam chorobę morską, więc nie miałam dużej atrakcji z tego, ale moja rodzinka szalała z radości Woda w tej miejscowości ma intensywnie niebieski odcień - jak bajka! Tam pamiętam, że byłam w takim parku wodnym - ale to było dawno temu i nie wiem czy jest jeszcze otwarty... zwał się Baku Family Park. Atrakcja przede wszystkim dla dzieci!

W GK byłam w San Bartolomé de Tirajana - Maspalomas (tutaj najbardziej mi się podobało), w Agaete, w Moya i Galdar.

A wracając do plaż, to ja nie widziałam nigdzie ciemnych plaż ani w Fuerte, ani w GK, ani w Lanzarote. Nie wiem czy w ogóle są takie, jak w niektórych miejscach w Teneryfie... Wydaje mi się, że te ciemne plaże są w Teneryfie ze względu na wulkan Teide... ale nie jestem pewna.

Jeżeli chodzi o parki rozrywki to niestety tu Ci nic nie pomogę, bo nie byłam w żadnym Jakoś nie przepadam za nimi i też nie było okazji... Za to polecam różne sporty wodne, oferowane przy każdej plaży na prawie każdej z wysp

Ale się rozpisałam! Chętnie bym znów tam pojechała... Ale jak na razie niestety się nie wybieramy, może kiedyś z naszymi przyszłymi dziećmi tam pojadę - i wybiorę na pierwszym miejscu GK, potem Teneryfe, Fuerteventura, a na samym końcu Lanzarote... Byłam też w La Palma, ale to miejsce polecam zdecydowanie bardziej dla osób fascynujących się florą i fauną... plaże nie są takie jak np. w GK - daleko im do takiej piękności
napisał/a: mnpszmer 2011-03-25 16:39
Mixmonia napisal(a):A wracając do plaż, to ja nie widziałam nigdzie ciemnych plaż ani w Fuerte, ani w GK, ani w Lanzarote. Nie wiem czy w ogóle są takie, jak w niektórych miejscach w Teneryfie... Wydaje mi się, że te ciemne plaże są w Teneryfie ze względu na wulkan Teide... ale nie jestem pewna.
no, ale reszta wysp to tez wyspy powstale w skutek wybuchow wulkanicznych.Wiesz ja nie wiem czy tam plaze sa tez ciemne, ale pisze co wyczytalam na necie.
Mixmonia, czyli ogolnie najbardziej jestes za Gk? A powiedz mi jeszcze czy te wiatry na fuercie sa mocne czy poprostu sa, ale az tak nie przeszkadzaja? Masz moze jakies fotki np wlasnie plaz itp.
ps:dawno temu bylas?

[ Dodano: 2011-03-25, 16:41 ]
Mixmonia napisal(a):am pamiętam, że byłam w takim parku wodnym - ale to było dawno temu i nie wiem czy jest jeszcze otwarty... zwał się Baku Family Park.
tak, jest otwarty.Pisalam w pierwszym poscie wlasnie, ze jak bedziemy na fuercie to tam pojdziemy i ze poplyniemy na lanzarote, a jak polecimy na GK to idziemy do innch parkow i poplyniemy na Teneryfe jeszcze raz :)
napisał/a: Mixonia 2011-03-25 16:50
Walentina napisal(a):no, ale reszta wysp to tez wyspy powstale w skutek wybuchow wulkanicznych.Wiesz ja nie wiem czy tam plaze sa tez ciemne, ale pisze co wyczytalam na necie.
Mixmonia, czyli ogolnie najbardziej jestes za Gk? A powiedz mi jeszcze czy te wiatry na fuercie sa mocne czy poprostu sa, ale az tak nie przeszkadzaja? Masz moze jakies fotki np wlasnie plaz itp.
ps:dawno temu bylas?


No w sumie tak, wszystkie wyspy powstały przez te wulkany.. ale mi chodzi o to, że te ciemniejsze plaże na Teneryfie może są takie przez znajdujący się tam Teide. Nie znam się dokładnie na powstawaniu plaż

Ale na innych wyspach nie trafiłam na ciemną plażę No a jeżeli chodzi o mój gust, to mi najbardziej podobało się w GK.
Odnośnie wiatrów to są mocne - da się wytrzymać, ale na pewno poczujesz różnice w porównaniu do takiego wiatru tutaj np. w Polsce... gdzie ten wiatr jest ostry i chłodniejszy... Tamte wiatry są bardziej łagodniejsze i ciepłe, chociaż bardziej silniejsze... Ale i tak pomimo wiatru jest duszno.

Byłam w 1998r., hmm w 1999r., 2002 i 2005r... o ile nie pominęłam jakiejś daty. Odnośnie zdjęć to mam, ale z kliszy w albumach Nie mieliśmy wtedy aparatu cyfrowego.. niestety No a te albumy zostały w Hiszpanii w domu rodziców... Kiedyś i tak je przytargam do Polski, ale na razie nie miałam okazji... Na pewno się kiedyś pochwalę nimi, jak je już będę miała tu.
Może uda mi się namówić brata, żeby zeskanował kiedyś parę zdjęć i Ci je wyślę...
napisał/a: mnpszmer 2011-03-25 16:58
Mixmonia napisal(a):Może uda mi się namówić brata, żeby zeskanował kiedyś parę zdjęć i Ci je wyślę...
bylabym wdzieczna :)
Mixmonia napisal(a):No a jeżeli chodzi o mój gust, to mi najbardziej podobało się w GK.

to dzieki za rady.Powiem znajomym o twoich poradach i moze na cos sie zdecydujemy :).Wiem, ze jedna kolezanka byla za Fuerta i zobaczymy co druga zdecyduje i kiedy dostana ich mezowie urlopy no bo patrzymy tez zeby samolot byl najtaniej, a na fuerte jest taniej w innych dniach i na GK w innych :)


no, ale jakby ktos mial jeszcze cos do powiedzenia w tym temacie to bardzo chetnie wezme pod uwage kazda porade :)
napisał/a: Lexi 2011-03-25 17:01
My w zeszłym roku byliśmy na Lanzarote. Muszę przyznać ze zakochałam się w tej wyspie :)
napisał/a: mnpszmer 2011-03-25 17:29
Lexi napisal(a):My w zeszłym roku byliśmy na Lanzarote. Muszę przyznać ze zakochałam się w tej wyspie :)
a bylas na innych wyspach czy ta byla pierwsza?

[ Dodano: 2011-09-03, 21:49 ]
My wybralismy Gran Canarie jeszcze tylko tydzien
napisał/a: carlitoneo 2016-02-19 21:44
Która wyspa najlepsza? Kurczę, to tak, jak pytać, które Ferrari będzie najlepsze - każde! :)

Ale tak na serio. Przykładowo El Hierro to najmniejsza i najmniej zaludniona wyspa archipelagu - zaledwie 11 tys. mieszkańców. La Gomera jest gęsto porośnięta bujnym, unikatowym na skalę światową lasem cedrowo-wawrzynowym, ma także wysokie szczyty (ok. 1400 m n.p.m.). La Palma kojarzona jest trochę ze stromym wulkanem i obserwatorium astronomicznym na jego szczycie.

Przed wyborem warto poczytać i wybrać taką, która ma pasujące nam atrakcje, ale... nawet wybór w ciemno będzie dobry :)
napisał/a: poczytna 2016-04-27 11:01
Ja byłam na Gran Canarii. Bawiłam się super. Zjechaliśmy całą wyspę.Pyszne jedzenie, świetne imprezy.
napisał/a: carlitoneo 2016-05-12 22:57
A odwiedziliście może Palmitos Park? Podobno świetna atrakcja dla całej rodziny, zarówno dorosłych, jak i dzieci. Można tam spędzić cały dzień bez chwili na nudę. Oprócz tego warto chyba odwiedzić Veguetę czyli dzielnicę Las Palmas - piękne uliczki i świetny klimat :)