wakacje bez biura podróży

napisał/a: sara_enka 2012-07-31 20:15
mam poważną zagwozdkę
wybieram się na urlop na przełomie sierpnia i września
chciałam wyjechać gdzieś za granicę ale po każdej kolejnej wiadomości o upadłości następnego biura podróży chyba skapituluję i pojadę gdzieś w polskę
koleżanka podesłała mi co prawda artykuł który miał mnie natchnąć i otworzyć na nowe sposoby podróżowania ale to chyba nie dla mnie
ktoś z was może organizował sobie kiedyś zagraniczne wakacje na własną rękę?
rzeczywiście jest taniej czy to tylko mit?
napisał/a: mnpszmer 2012-08-02 11:11
sara_enka napisal(a):hciałam wyjechać gdzieś za granicę ale po każdej kolejnej wiadomości o upadłości następnego biura podróży chyba skapituluję i pojadę gdzieś w polskę
polska jest piekna, ale czasem ciezko trafic w pogode. Polskie morze jest drogie i mi osobiscie wakacje za granica na wlasna reke nie wychodza wiele drozej.
sara_enka napisal(a):ktoś z was może organizował sobie kiedyś zagraniczne wakacje na własną rękę?
co roku organizuje na wlasna reke i jestem zadowolona
sara_enka napisal(a):rzeczywiście jest taniej czy to tylko mit?
zalezy jak ktos sobie zorganizuje, ale uwazam, ze da sie zorganizowac taniej .... no chyba, ze z biura podrozy jest jakas promocja albo cos to wtedy roznie bywa.Ja osobiscie wole na wlasna reke. Musisz sobie ustalic budzet, poszperac po necie, poczytac i poplanowac wtedy naprawde da sie zejsc z kosztow organizujac samemu. Z biurem podrozy uwazam, ze jest fajnie, ale do karjow arabskich dla ludzi ktorzy lubia bez przerwy lezec w hotelu i popijac drinki.Ja lubie wyjsc spacerowac, cos zobaczyc i nie byc uwiazana do por posilkow tylko jesc gdzie chce i o ktorej chce, a w tym zmieniajac miejsca posilkow dlatego wole na wlasna reke.Cieple kraje maja na miejscu punkty podrozy gdzie mozna samemu sobie wykupic wycieczke czy chociazby na jakis dzien wypozyczyc auto np na zwiedzenie okolic.Ja co roku szperam na necie i szukam co mnie interesuje i jadac na wakacje wiem juz gdzie co jest, co chce zobaczyc, gdzie mozna wypozyczyc auto, w jakim miescie najlepiej sie zatrzymac, jaki autobus dojedzie z lotniska do hotelu. Organizujac sobie samemu wakacje trzeba poprostu bardziej sie w to wszystko wglebic i wiecej czasu na to poswiecic, a to, ze uwielbiam sprawy organizacyjne jest to dla mnie sama przyjemnosc :)
napisał/a: ~gość 2012-08-03 10:27
sara_enka napisal(a):ktoś z was może organizował sobie kiedyś zagraniczne wakacje na własną rękę


my tylko tak jeździmy - i wychodzi nas to taniej (pomijam oferty gruponopodobne, bo one faktycznie są tanie, ale nie ufam im na tyle, by korzystać z nich jeśli chodzi o wyjazdy poza granice naszego kraju)
trzeb szukać ofert hoteli na necie, jest sporo takich "hotelowych" stron

dla przykładu byliśmy na przełomie stycznia i lutego na nartach w tyrolu w austrii (najwyższy sezon) i zapłaciliśmy za wsio za 2 osoby - jedzenie, benzyna, winiety, karnety (dla dorosłych), ubezpieczenie, spanie (500m od wyciągu), duperelki typu gorąca czekolada, jakies alko - ca 3000
- mój ojciec dokładnie w tym samym czasie jechał na zorganizowany wyjazd z biura "w cenie promocyjnej" 1600 plus niecały 1000 zł za karnet plus ubezpieczenie "od sportów extremalnych" chyba z 70 zł

różnic była taka, że oni mieli jedzenie w cenie a my w pełni wyposażoną kuchnię i sami sobie robiliśmy jedzonko
napisał/a: Misiaq 2012-08-04 15:43
Walentina napisal(a):Cieple kraje maja na miejscu punkty podrozy gdzie mozna samemu sobie wykupic wycieczke czy chociazby na jakis dzien wypozyczyc auto np na zwiedzenie okolic
Jadąc z biurem podroży też można wypożyczyć auto, jechać na wycieczkę z lokalnym biurem itp. Jedno nie wyklucza drugiego My do tej pory zawsze jeździliśmy z biurem podróży, co nie oznacza, ze nie jedliśmy w lokalnych knajpkach (po za hotelem, w którym spaliśmy), nie jeździliśmy samochodem itp.

sara_enka, oglądałam w TV w jakiś wiadomościach reportaż właśnie na ten temat i były podane dla przykładu dwa kraje: Maroko i Tajlandia. I w Maroku taniej jest samemu sobie wynająć hotel, bo można znaleźć za kilka euro, a w Tajlandii to się absolutnie nie opłaca, bo tam większość hoteli jest obstawiona przez biura podroży i wynajmując hotel na własną rękę płaci się drożej Także to tez zależy od kraju gdzie się jedzie.
napisał/a: Zazi 2012-08-05 23:23
sara_enka napisal(a):ktoś z was może organizował sobie kiedyś zagraniczne wakacje na własną rękę?

my jezdzimy tylko na wlasna reke, ostatni urlop zaplanowalam na szybko i wyszlo nas to taniej niz jakas mega promocja z biura podrozy, ktorym wybrala sie kolezanka z pracy tydzien pozniej w to samo miejsce (mialam porownanie).Trzeba tylko poszukac informacji, tanich hoteli i lotow, a na miejscu to tez od was zalezy, czy macie ochote na super restauracje czy jakies menu turystyczne lub przygotowania czegos samemu no i co w ogole macie ochote robic na urlopie, odpoczywac mniej juz bardziej aktywnie..
napisał/a: mnpszmer 2012-08-06 10:28
Misiaq napisal(a):adąc z biurem podroży też można wypożyczyć auto, jechać na wycieczkę z lokalnym biurem itp. Jedno nie wyklucza drugiego My do tej pory zawsze jeździliśmy z biurem podróży, co nie oznacza, ze nie jedliśmy w lokalnych knajpkach (po za hotelem, w którym spaliśmy), nie jeździliśmy samochodem itp.
wiem ale z biurem bardzo czesto jest oferowana opcja all.inc. i taka najlepiej sie oplaca wiec jesli juz taka sie wykupi to szkoda kasy aby jesc na miescie jak ma sie zaplacone w hotelu. Natomiast jesli z biura bierze sie sam lot i hotel uwazam, ze wychodzi duzo drozej niz samemu.Sa oczywiscie miejsca gdzie samemu ciezej doleciec.
napisal(a):Także to tez zależy od kraju gdzie się jedzie.
_________________
dokladnie.ja do krajow arabskich wolalabym z biura, a gdzie indziej na wlasna reke.
napisał/a: autocash 2012-08-06 11:46
Dzisiaj, w dobie internetu, nie ma dużych problemów, żeby samemu zorganizować wakacje. I ja właśnie tak wolę - sam ustalam sobie plan itd. Czy wychodzi taniej? Jeśli chcesz, to tak.
A co do opcji all inc. - w większości hoteli można ją wykupić samemu. Ja jednak preferuję wyjście na miasto i możliwie najlepsze poznanie lokalnej kuchni
napisał/a: Iwona_90 2013-07-30 12:49
Myślicie, że wyjazd na wakacje na własną rękę to bezpieczna opcja? Ja myślę jechać na Sardynie, tylko nie wiem czy szukanie ofert bez biura podróży się opłaca. Ostatnio znalazłam fajną stronkę gdzie można za naprawdę korzystną cenę zorganizować sobie taki wyjazd [mod:reklama usunięta] Jakie jest wasze zdanie?
napisał/a: Sonia89 2013-10-26 00:44
Ja byłam na Ukrainie na własną rękę i było cudownie. Najważniejsze to sobie nocleg wcześniej zabookować, z resztą każdy sobie poradzi
napisał/a: AnusiaSka 2013-10-27 17:52
Ja byłam w hiszpanii i finlandii na wlasna reke, poelcam :) no wiadomo tylko, trzeba sie tylko troche 'rozejrzec' w internecie przed wyjazdem :)
napisał/a: karolka31 2014-02-25 15:59
Moim zdaniem podróżowanie na własną rękę to świetna sprawa :)
tylko trzeba się trochę napracoać przy organizacji.
polecam stronki w stylu hotele.pl do wyszukiwania noclegów. atrakcje w okolicy znajdzie się w każdym przewodniku. no i na pewno warto grzebać w necie, żeby wiedzieć jak najwięcej o miejscu, do którego się jedzie. najciekawsze są nie te oficjane informacje, ale wszelkie wiadomości od osób, które były tam osobiście i moą coś polecić.
napisał/a: Kamella1 2014-03-01 13:38
Myślę, że obecnie, mając dostęp do internetu i w czasach, kiedy niemal każdy mówi po angielsku, spokojnie można sobie zorganizować taką dalsza podróż bez większych problemów.
Ponadto jest cała masa stron internetowych, gdzie można zarezerwować chociażby nocleg, żeby chociaż to mieć pewne, jak się przyjdzie na miejsce.
Przykładowo są takie bazy jak hotele.pl czy inne tego typu. Sama chętnie wybrałabym się w tym roku do Chorwacji na przykład, która może i jest trochę oklepana, ale przynajmniej jest tam ciepło i niedrogo :)