wakacje bez biura podróży

napisał/a: stasimo1 2015-08-26 19:56
Zagranicą też można. Jednak trzeba zawsze z dziećmi coś zrobić ;) wtedy wysyłamy je na kolonie przez serwis [mod:reklama usunieta]
napisał/a: jolasia 2015-08-27 15:26
Ja bardzo lubię jeździć do Chorwacji. Po prostu wsiadamy w auto i jedziemy, a po dotarciu nad wybrzeże zawsze się znajdzie jakaś niedroga i fajna kwatera. Biuro podróży w tym wypadku zupełnie niepotrzebne :)

_________________
http://szkoleniebhp.com.pl/oferta/obsluga-bhp-i-ppoz/
napisał/a: Jerza 2015-09-01 00:48
O to zazdroszczę tej Chorwacji bo jeszcze tam nie byłam ale mam zamiar się wybrać.
napisał/a: karska 2016-03-18 11:51
Wakacje bez BP? Nie bardzo. Dlaczego? Dużo więcej roboty. BP ma czartery - jest miejsce na normalny bagaż, a w tanich liniach przecież się dopłaca. Jeśli na wyjeździe z BP coś nie wyjdzie to złożę reklamację, a komu ją złożycie będąc na własną rękę? Wolę mieć wszystko zorganizowane, dokładnie wybieram hotele i zawsze wracamy zadowoleni. Ale jak ktoś ma dużo czasu...
napisał/a: rabunia89 2016-03-21 18:57
2 razy byliśmy na własną rękę - szkoda zdrowia, chyba że ktoś ma faktycznie bardzo dużo czasu na szukanie, albo hotelu szuka tylko pod nocleg, a zamierza cały tydzień zwiedzać. Pojawiła się kwestia upadków BP, ale i to można rozwiązać, bo przecież z [mod:reklama usunieta] dają już w cenie wyjazdu ubezpieczenie na wypadek bankructwa. Nie przesadzajmy... ja podziwiam wszystkich, którzy podróżują na własną rękę, nie jest to łatwe, ryzyko większe i przy problemach jesteście skazani sami na siebie.
napisał/a: KarolciaK 2016-03-21 19:23
Dwojka napisal(a): ja podziwiam wszystkich, którzy podróżują na własną rękę, nie jest to łatwe, ryzyko większe i przy problemach jesteście skazani sami na siebie.

dla mnie wiekszym ryzykiem byloby zamawianie wycieczki z biura podrozy
napisał/a: krasnolud1 2016-03-21 19:34
KarolciaK napisal(a):dla mnie wiekszym ryzykiem byloby zamawianie wycieczki z biura podrozy
Bezpowrotur
napisał/a: karska 2016-05-10 12:07
Po pierwsze - teraz masz ubezpieczenie od bankructwa BP, tak więc ryzyka nie ma, a ubezpieczenie dostajesz przynajmniej u mojego agenta w cenie. I nie ma też opcji, żeby bez BP wyszło taniej. Biura mają rezerwowane miejsca w hotelach na cały sezon, ileś tam pokoi. Nie wiem jak można oczekiwać, że indywidualnie ktoś zarezerwuje jeden pokój za mniejszą kasę. Lot może da się ustrzelić, ale miejsce w hotelu? Nie bardzo.
napisał/a: rabunia89 2016-05-11 20:23
I inna sprawa - jedziesz bez BP, to musisz sobie ze wszystkim radzić sama. Jeśli nie znasz języka - dramat. Kolejna sprawa - coś nie tak jest z hotelem... Złożysz reklamację na miejscu i co z tego? A w BP jakąś tam rekompensatę można jednak otrzymać.
napisał/a: karska 2016-05-12 12:12
W punkt, ale tak czy siak - mnóstwo stron i tematów przejrzałam i nie potrafię odnaleźć choćby jednej strony, na której rzeczywiście ktoś dałby konkretny przykład hotelu, jaki udało mu się załatwić taniej bez BP. Ciężko zrozumieć nawet w jaki sposób ktoś miałby dostać, skoro BP rezerwuje kilkadziesiąt pokoi na cały rok. Logiczne, że mają wyśrubowane stawki, co nie?
napisał/a: KarolciaK 2016-05-12 13:47
paterdama napisal(a): nie potrafię odnaleźć choćby jednej strony, na której rzeczywiście ktoś dałby konkretny przykład hotelu, jaki udało mu się załatwić taniej bez BP

a to ciekawe, bo ja kazdy rezerwowalam taniej niz przez BP
napisał/a: Asyrie 2016-05-31 08:03
Ja zwykle sama organizowałam, szukając po Polsce kwater i tanich biletów, ale różnie to wychodzi. Czasem na zdjęciu kwatera łładna, a wchodzisz do środka, to śmierdzi i w maju jeszcze choinka z bożego narodzenia... Za granicę sama bym się raczej nie odwaążyła