Pozyczka na wesele

napisał/a: magda906 2014-03-30 13:51
Mój narzeczony upiera się, by wziąć pożyczkę na wesele. Oszczędności jakie uzbieraliśmy chce za to wydać na kupno mieszkania. Na wesele i ślub potrzebowalibyśmy z 20ty. - zapraszamy tylko najbliższą rodzinę - może z 50osób. Wiem, że by nam się pewnie zwróciło z prezentów, ale sama nie wiem co mam zrobić. Znalazł ofertę pożyczki w [mod:reklama usunięta] . Przeglądałam ją i wygląda bardzo atrakcyjnie. Tym bardziej, że wzięlibysmy ją na minimalny okres spłaty. Oprocentowanie też nie jest wysokie. Co wy na to?
napisał/a: errr 2014-03-30 15:17
wolałabym wesele zrobic z kasy przeznaczonej na mieszkanie - tym bardziej, że to będzie zaledwie jakiś tam procent odłożonych oszczędności bo piszesz że kasę na mieszkanie macie a ewentualne braki kasy na mieszkanie uzupełnić z kredytu hipotecznego albo poszukać mieszkania tańszego o te... 20 tysięcy
Kredyt konsumpcyjny to ZUO, kredyt hipoteczny to samo dobro;)
Ale głupia ta reklama, mogłaś wymyślić coś lepszego
napisał/a: michalll 2014-04-19 18:59
mi szkoda kasy na wesele, lepiej wlasnie byloby to przeznaczyc na to meiszkanie niz pakowac sie w kredyt.
napisał/a: jolasia 2014-04-29 19:52
Dobrze zorganizowane wesele potrafi się zwrócić, trzeba tylko rozsądnie zaplanować wydatki. Wtedy można i na kredyt.
napisał/a: Capter 2014-05-06 16:36
Nie ma co zakładać, że się wesele zwróci. Czasem są wypadki losowe i nagle kilkoro gości wypada. Ja bym był ostrożny z własnego doświadczenia. A kredytu żadnego na wesele nie ma co brać - lepiej poczekać.
napisał/a: Cygnus-X1 2014-05-07 09:36
Capter napisal(a):Nie ma co zakładać, że się wesele zwróci. Czasem są wypadki losowe i nagle kilkoro gości wypada. Ja bym był ostrożny z własnego doświadczenia. A kredytu żadnego na wesele nie ma co brać - lepiej poczekać.


Zgadzam się, że lepiej poczekać i nie pakować się w kredyt czy pożyczki.

Ale nie zgadzam się co do zwrotu. Nie przypominam sobie aby w ciągu ostatnich lat, komukolwiek się wesele nie zwróciło... Mówiąc zwróciło mam na myśli sytuację, kiedy trzeba było dołożyć jakieś symboliczne kwoty. Ale było warto. Natomiast ogromna większość to wesela, gdzie był wyraźny, niemały zysk ;]
napisał/a: szdzisaw 2014-05-15 12:34
Lepiej pożyczyć pieniążki od rodziny niż brać pożyczkę z banku.
napisał/a: pollana 2014-12-02 10:35
Jeżeli posiadasz zdolność kredytową, stałe dochody i dobrą historię w BIK. Jeżeli potrzebujesz większej pożyczki na dłuższy okres. Wybierz pożyczkę bankową.
Jeżeli posiadasz nieruchomość, ubiegaj się o pożyczkę hipoteczną. Pożyczka hipoteczna wyjdzie najtaniej . Na [reklama usunięta] znajdziesz porównywarkę aktualnych ofert, Nasz portal nie udziela pożyczek.
Pożyczki udzielają współpracujące banki, firmy pożyczkowe.
napisał/a: oleksia 2014-12-02 11:48
Branie kredytu na wesele jest chyba najgłupszą rzeczą, jaką można zrobić. Jeżeli kogoś nie stać na wystawne wesele, to niech zorganizuje mniejsze, po co robić coś na pokaz, czy ,żeby w rodzinie nie plotkowano. Kiedy słyszę, że ktoś wziął kredyt na wesele, to bardzo mi go żal.
napisał/a: pretty_me 2014-12-04 10:56
Zgadzam się z poprzednikami. Nie ma co się zadłużać z takiego powodu. Poczekajcie trochę, odłóżcie pieniążki :) Ślub nie zając, nie ucieknie.
napisał/a: lajkonik 2015-03-25 09:11
Nie wzięłabym pożyczki na wesele. Już wolałabym skromny ślub i przyjęcie.
Like_a_virgi
napisał/a: Like_a_virgi 2015-03-30 16:57
Jabluszko napisal(a):Nie wzięłabym pożyczki na wesele. Już wolałabym skromny ślub i przyjęcie.

no ja też bym nie chciaał... moze jakieś 2-3 tys jakby brakowało z nadzieją, że się zwróci, ale generalnie nie jestem ani fanką wesel ani tym bardizej kredytów! tak samo nie wzięłabym kredytu na wakacje. Nie stać mnie nie jadę, zbieram i jadę za rok czy za pół.