Legalnie czy nie?

napisał/a: Literatka 2014-06-27 18:17
Jak to jest z Wami w kwestii filmów, muzyki, gier komputerowych, programów itp. - kupujecie oryginały czy może szukacie materiałów zamieszczonych w sieci, które można pobrać lub oglądać on-line?
Przyznam szczerze, że często wolę poczekać aż dany film ukaże się w sieci niż iść do kina i wydać sporo na całe wyjście. Nie lubię też wersji DVD, bo rzadko kiedy oglądam jakiś film więcej niż raz, więc wydawanie kilkudziesięciu złotych wydaje mi się nieciekawą opcją.
napisał/a: ~gość 2014-06-28 17:04
Jeśli chodzi o filmy to też raczej oglądam online w sieci. Opcja DVD nie bardzo - też przeważnie oglądam dany film raz - ale to zależy od filmu, do niektórych bardzo lubię wracać :D Ale bardzo lubię też z moim narzeczonym wybrać się czasem do kina, ale to wtedy raczej wybieramy opcję 3D no i też wybieramy film, na który uważamy że warto iść :)
napisał/a: errr 2014-06-28 18:45
My staramy się mieć oryginały.
Dużo kasy idzie na książki - koło stówki miesięcznie, czasem trzy i na to jakoś nie żal wydawać bo to książki, które mają nas rozwijać :)
Gierki oczywiście oryginały, normalnie kupujemy na wyprzedażach na cdp.pl - Wiedźmina 2 można było kupić za 10 zł, oni często mają jakieś ciekawe promocje
a tak to patrzymy co jest w CD Action gdzie za 15 zł można mieć dwie fajne gierki. Gorzej jak się chce kupić jakiś hit w czasie premiery - niedawno były zapisy na Wiedźmina 3 edycja kolekcjonerska za 350 zł i w tym jest wszystko... poza koszulką :) oczywiście mężu by umarł gdyby nie zarezerwował.
Nie są to jakieś mega koszty tym bardziej, że hitowych gier nie kupuje się co miesiąc.
Muzyki jakoś wiele nie słuchamy, mało mamy ulubieńców to nie wydajemy dużo na płyty, ostatnio kupiliśmy A. Rojka a wcześniej T.Love Old is Gold wczesną wiosną więc dużo kasy na muzykę nie poszło.
Gorzej z filmami, na takie które nas interesują chodzimy do kina - czasem kilka razy w miesiącu a czasem raz na pół roku, zdarzy nam się tez coś kupić jak się jakiś film wyjątkowo spodoba - ostatnio Wilk z Wall Street dołożony do gazety za 3 dyszki
ogólnie to bardzo lubimy oglądać filmy i dużo oglądamy w sieci... nie wyrobilibyśmy z pieniędzmi gdybyśmy to mieli kupić.
napisał/a: Literatka 2014-06-28 19:21
err a co to za książki kupujecie, żeby się rozwijać?

Ja czytam głównie powieści i nie lubię czytać czegoś drugi raz, więc wydawanie 30-50 zł na jedno czytanie to dla mnie o wiele za wiele. Studencki budżet ma ograniczenia

A do ebooków jakoś nie umiem się przekonać
napisał/a: errr 2014-06-28 21:27
forex, rynki finansowe, motywacja, rozwój osobisty, duchowy, inwestycje, nieruchomości, fotografia. Do tego książki ulubionych autorów i coś z historii Polski.
napisał/a: ulaniebrzydula 2014-07-02 15:27
Ja akurat idę z duchem czasu. Listy na youtubie, bo korzystam z różnych urządzeń a bez sensu wrzucać wszędzie to samo, jak i tak mam wszędzie internet mobliny. A filmy online.
napisał/a: milena331 2014-07-09 15:12
Jeśli idzie o filmy - to są wypożyczalnie DVD przecież. Więc nie ma sensu kupować płytki, którą się raz do odtwarzacza wrzuci. Filmy oglądam w sieci (rzadko), książkę wolę kupić sobie od czasu do czasu. Muzyka na youtube, bo gusta mi się szybko zmieniają
napisał/a: krystyna011 2014-07-09 18:02
Ulubionych autorów i ulubione filmy czy książki lubię mieć na półce - oryginalne
Chodź przyznam szczerze że również ściągam >
napisał/a: KarlSand 2014-07-14 11:45
Ja przyznam,że warto miec oryginały na półkach.
napisał/a: Majka88 2014-08-06 10:47
Jeśli chodzi o muzykę, to moim zdaniem era płyt CD już odchodzi do lamusa. muzyka jest teraz na YouTube i tam się jej słucha czy ogłada koncerty. Dlatego nie widzę sensu aby płacić za coś, co jest dostępne za darmo i to bez łamania prawa.

Filmy czasem ściągam, obejrzę i kasuję, ponieważ szkoda miejsca na dysku. Poza tym, wolę zobaczyć na co wydam te 20-30 zł do kina. Ponieważ nie mogę liczyć, że zwrócą mi pieniądze za jakąś szmirę. A teraz o to nie trudno. Era dobrych filmów się skończyła.

Ostatnio widziałam na YouTube trailer "Dracula historia niedopowiedziana". Myślałam, że będzie to historyczny film, oparty na faktach, a i tak byłby niesamowity, bo postać była niebanalna. Ale po 30 sekundach trailera okazało się, że jest to kolejna szmira o wampirkach...
napisał/a: errr 2014-08-06 11:39
Majka88 napisal(a): Era dobrych filmów się skończyła.
napisał/a: woluest 2014-08-13 14:52
Wszystko zależy od tego jaki film lub gra. Zazwyczaj doceniam pracę producentów gier i kupuję w sklepach.