czy zakupy w necie zabiją te tradycyjne zakupy?

napisał/a: romenai 2015-06-02 14:30
nie wiem, duże sieci zdają sobie raczej sprawę, że ludzie lubią oglądać towar. Ja np teraz kupuję głośniki. Przy kupowaniu sprzętu robię tak, że czytam poradniki, jak np ten: http://www.morele.net/wiadomosc/jak-wybrac-glosniki/413/ - wybieram modele, jakie mi pasują, robię listę, sprawdzam ceny, notuję i jadę do media czy saturna, oglądam. Jeśli coś mi się spodoba, a cenowo nie wychodzi wiele drożej niż kupno+przesyłka w necie to biorę od ręki
napisał/a: jarekbe 2015-06-10 10:22
zakupy w internecie są wygodne i przeważnie tańsze niż w sklepach stacjonarnych, nawet doliczając koszty przesyłki, a zwłaszcza biorąc pod uwagę saturny i tego typu markety. ale fakt faktem lepiej sobie poogladać towar "na żywo" zwłaszcza jeśli jest drogi albo to zakup na lata.
napisał/a: Olaboga 2015-06-13 13:17
jarekbe napisal(a):zakupy w internecie są wygodne i przeważnie tańsze niż w sklepach stacjonarnych, nawet doliczając koszty przesyłki, a zwłaszcza biorąc pod uwagę saturny i tego typu markety. ale fakt faktem lepiej sobie poogladać towar "na żywo" zwłaszcza jeśli jest drogi albo to zakup na lata.

Prawda, dlatego sklepy stacjonarne powinny się skupić na rozwijaniu sprzedaży przez internet, dzięki czemu skończy się narzekanie, że do sklepu ludzie przychodzą tylko pooglądać a potem kupują online.
napisał/a: ekspertka247 2015-06-18 20:08
nie sądze tradycyjnych nic nie zastapi
napisał/a: jatuwysiadam 2015-06-22 23:03
Jedne i drugie doskonale się uzupełniają. Dobrze mieć alternatywę i albo kupić taniej w sieci albo "obmacać" i wybrać gdzieś w galerii czy markecie.

_________________
Sezon na nadruki na koszulkach
napisał/a: endo2000 2015-07-07 11:33
Mnie się wydaje, że nie;) lubię iść do sklepu, dotknąć tego co mam kupić, przymierzyć;) zakupów spożywczych na przykład kompletnie sobie nie wyobrażam robić przez neta, chce dotknąć na przykład pomidora którego chce kupić;)
napisał/a: oskarr85 2015-09-02 11:05
Wcześniej, czy później zdecydowana większość sklepów przeniesie się do internetu, nawet jeśli nadal będą chętni do zakupów w tradycyjnych sklepach. Przedsiębiorcom nie będzie się po prostu opłacało prowadzenie normalnych sklepów, zresztą w wielu dziedzinach już to się zaczęło (np. komputery, agd, rtv, itp.). Osobiście w internecie kupuje wszystko oprócz żywności i ubrań.
kannan
napisał/a: kannan 2015-09-02 15:24
Może nie zabiją bo trudno kupić np buty w necie, kupowałam co prawda ale wolę przymierzyć jednak.
Ostatnio kupiłam podręczniki szkolne na matras.pl , książki kupuję w necie już od kilku lat, nie dźwigam i nie muszę biegać od księgarni do księgarni.
napisał/a: Domina 2015-09-06 11:32
A ja kupuję buty w internecie i jeszcze nie zdarzyło się żebym była niezadowolona.W tradycyjnych sklepach też robię zakupy.
napisał/a: karola882 2015-12-13 21:11
Moim zdaniem, to już się dzieje. Zakupy internetowe, nawet z kosztami wysyłki, wychodzą nas dużo taniej niż te tradycyjne. Mąż ostatnio miał stłuczkę i stracił tylną szybę. W serwisie za wszystko liczyli sobie blisko 500 zł. No to mój luby stwierdził, że sam to zrobi. Tu znalazł szybkę do naszej Hondy: [reklama usunięta], zapłaciliśmy coś około 200 zł już z kosztami wysyłki. Mąż sam ją też założył co kosztowało go trochę nerwów, ale w końcu mu się udało. I jesteśmy o 300 zł bogatsi. Zakupy internetowe to przyszłość, jeszcze kilkanaście lat i ciężko będzie znaleźć sklep stacjonarny.
napisał/a: samantha77 2015-12-14 11:24
Myślę, że zakupy internetowe nie zabiją tradycyjnych, bo jednak wiele osób potrzebuje czegoś natychmiast, i nie będą czekać aż otrzymają coś pocztą. Zresztą, w niektórych przypadkach lepiej dotknąć, obejrzeć produkt z bliska i mieć pewność co się kupuje, niż dać się zwieść zdjęciom w internecie, które nie zawsze odzwierciedlają stan faktyczny.
Zakupy w internecie też są dobre, często tańsze z większym wyborem, nie trzeba chodzić po sklepach, szukać towaru, ale jednak są raczej dla osób, którym się nie spieszy, bo mogą wystąpić różne nieprzewidziane trudności na drodze towaru ze sklepu do konsumenta.

Także, każdy rodzaj zakupów ma swoje plusy i minusy, i dobrze że mamy wybór, bo każdy wybierze to co w danej chwili potrzebuje, ale raczej oba rodzaje zakupów będą istnieć obok siebie jako elementy uzupełniające się a nie rywalizujące ze sobą.
napisał/a: jacqueline83 2015-12-14 16:04
Moim zdaniem zakupy w necie nie zabijają tradycyjnych zakupów. To tylko inny sposób na zakupy, anie gorszy, ani lepszy. Po prostu zakupy porzenoszą się na inny level, tak jak wszystko w naszym życiu :)