W czym pieczecie ciasta i inne słodkości?

napisał/a: jente8 2010-02-05 15:23
Ja piekę w blaszkach i nigdy nie miałam problemu z przypalaniem, nie wiem od czego to zależy. Najbardziej jednak chwalę sobie blachy z typu tych "czarnych" właśnie (teflonowe??), bo nic do nich nie przywiera, więc łatwo wyjąć ciasto, a potem umyć blachę, nie muszę się bawić w wykładanie papierem itd. Mam z tego rodzaju formę do babeczek i blaszkę w kształcie serca ;) A pozostałe ciasta piekę w zwykłych, bardzo już leciwych, blachach.
napisał/a: ~gość 2010-02-05 19:44
U nas zawsze piecze się w zwykłych blachach i wykłada folią aluminiową i nic się nigdy nie przypaliło
Ta folia to z czystego lenistwa, bo nie chce się blachy smarować.
napisał/a: Gvalch'ca 2010-02-05 20:00
Natalina1989 napisal(a):Ta folia to z czystego lenistwa, bo nie chce się blachy smarować.

Gorzej jak się babkę piecze...
napisał/a: carina33 2010-05-28 12:41
Ja zawsze smaruję blache jednak masłem i bułka, z papierem nie próbowałam
napisał/a: beatka950 2010-05-28 15:50
carina33 napisal(a):Ja zawsze smaruję blache jednak masłem i bułka,



Ja też .


carina33 napisal(a):z papierem nie próbowałam



A ja próbowałam i nic się nie przykleiło ani nic :P A nie trzeba smarować masłem
napisał/a: sandrunia222 2010-05-28 16:05
ja próbowałam i tak i tak i mi pasuję piec papierem lub smarować blachę masłem i bułką
napisał/a: Beatkaaa 2013-12-10 13:54
Rozwiązaniem wszystkich problemów ze smarowaniem i papierem są po prostu szklane naczynia do pieczenia :) Używam od niedawna keksówki Termisil z takiego specjalnego szkła i nie dosć że jest zupełnie bezpieczne w pieczeniu (w sensie temperatura) to jeszcze nie ma problemow z przyklejaniem i przypiekaniem. Nie trzeba nic kłaść i smarować. A ciasta wychodzą przepysznie ;)
napisał/a: cerber 2013-12-12 13:13
Hiszpańska zupa czosnkowa
Pulpety w sosie paprykowym, ziemniaki, sałatka z pomidorów
napisał/a: ~gość 2013-12-12 13:38
cerber, chyba nie ten wątek
napisał/a: matylda13 2013-12-31 18:07
Beatkaaa napisal(a):Rozwiązaniem wszystkich problemów ze smarowaniem i papierem są po prostu szklane naczynia do pieczenia :) Używam od niedawna keksówki Termisil z takiego specjalnego szkła i nie dosć że jest zupełnie bezpieczne w pieczeniu (w sensie temperatura) to jeszcze nie ma problemow z przyklejaniem i przypiekaniem. Nie trzeba nic kłaść i smarować. A ciasta wychodzą przepysznie ;)


Ja też mam te naczynia! Kupiłam sobie keksówkę i słyszałam, że są już dostępne formy do tarty. Muszę taką upolować. A w swojej keksóweczce piekłam oprócz ciast, chleb i pasztet. I nic nie przywiera. :)
napisał/a: Valkiria_ 2014-01-28 20:53
Czy silikonowe formy i foremki do pieczenia ciast i babeczek się sprawdzają?
napisał/a: daffodil1 2014-01-28 22:36
Valkiria_, ja mam do muffinów i sobie chwalę :)