Torty

napisał/a: NolaRice 2011-04-04 14:48
Kochane, wspomóżcie mnie za niedługo mąż ma urodziny i chciałam mu zrobić jako niespodziankę tort, ale nie taki zwykły ale piętrowy, taki naprawdę piękny. Wczorajszy wieczór spędziłam na szukaniu inspiracji i przepisów i zarysowała mi się taka oto koncepcja:
Tort piętrowy (2 piętra) angielski. W skrócie jest to tort który okłada się lukrem plastycznym. Jest to masa cukrowa która konsystencją przypomina plastelinę, po rozwałkowaniu na placek przykrywa się nią równo tort i wygląda to bardzo elegancko

Czy któraś z Was już korzystała z takiej masy i ma jakąś praktykę? Chciałam zamówić dwa kolory lukru (ecru i czekoladowy) i potem nieco go przyozdobić.

Oczywiście nie łudzę się, że wyjdzie mi od razu jak na zdjęciach i pewnie spędzę nad tym 5 godzin
napisał/a: ~gość 2011-04-04 15:03
Ja mam doświadczenie z takim lukrem :) Bardzo fajnie się modeluje, wałkuje. Jeśli masz jakieś pytania, to pisz. Pomogę, jeśli będę mogła.
napisał/a: NolaRice 2011-04-04 15:23
Miśka27, o jak super. Pewnie, że mam pytania. Pierwsze- to czy mogę tort przygotować w całości (już z lukrem) dzień przed? Czy lukier nie popęka jak wyschnie? Tort musiałby być w lodówce i trochę się boję jak będzie wyglądał na drugi dzień.
Pytanie dwa: jak przykleić ozdoby z lukru na lukier? Tzn po obłożeniu tortu lukrem ecru chciałabym przylepić do niego jakieś kwiatuszki wycięte z innego koloru lukru. Czego użyć żeby kwiatuszki (albo jakieś inne perełki) nie odpadły po kilku godzinach? Widziałam w sklepie internetowym specjalny klej jadalny (chyba na bazie gumy arabskiej). Warto w to inwestować?
napisał/a: ~gość 2011-04-04 15:34
Zwykle przygotowuję tort dzień wcześniej, nic się z nim nie dzieje. Pod lukier warto położyć cieniutką warstwę kremu, żeby się lepiej przykleił, ale nie za dużo, bo lukier rozmięknie i może się pomarszczyć. Ja smarowałam tak dosłownie prawie "samym nożem".

Ozdoby przyklejam wodą. Przygotowuję sobie miseczkę z przegotowaną wodą, maczam w niej palec, obcieram o brzeg miseczki i wtedy delikatnie zwilżam ozdoby. Bez problemu się przyklejają.
Perełki przyklejałam podobnie, tylko smarowałam wodą lukier, a potem wciskałam perełki.
Widziałam kiedyś ten klej, ale się nie skusiłam. Przy takich dość prostych tortach chyba jest zbędny, pewnie przy bardziej skomplikowanych ozdobach może się przydać.

Jeszcze jedno - gdyby lukier kleił się w trakcie wałkowania możesz go podsypać cukrem pudrem. Jeśli nadmiar zostanie na lukrze bez problemu zmieciesz go pędzelkiem.
napisał/a: NolaRice 2011-04-04 15:43
Miśka27, dobra wiadomość, że można dzien wcześniej, bo już widziałam oczyma wyobraźni jak wstaję o 5 rano żeby ten tort zrobić

Miśka27 napisal(a):Widziałam kiedyś ten klej, ale się nie skusiłam. Przy takich dość prostych tortach chyba jest zbędny, pewnie przy bardziej skomplikowanych ozdobach może się przydać.


Hmm no w sumie. On kosztuje coś 15 zł i się jeszcze zastanawiam bo i tak będe stamtąd zamawiać lukier...W każdym razie jeśli się skuszę to napiszę jak się sprawdził.

Marzy mi się jeszcze taka piękna kokarta z lukru na samej górze z taką jakby wstążką opadającą Ja wprawdzie gotuję i piekę ale takich tortów nigdy nie robiłam a tego lukru nie miałam w ręce i trochę się boję jak to wyjdzie w praktyce W każdym razie jakkolwiek by nie wyszło zapodam zdjęcie

[ Dodano: 2011-04-04, 15:45 ]
Acha, a co do piętrowania tortów, zastanawiam się czy jeśli są tylko dwa piętra to można to drugie (mniejsze) położyć bezpośrednio na pierwsze bez specjalnej podpórki? Widziałam na filmikach że w torta wsadza się patyczki drewniane (4 sztuki) żeby górna warstwa się nie zapadła ale to w przypadku 3 albo więcej pięter...
napisał/a: ~gość 2011-04-04 16:02
Na pewno musisz się przygotować na kilkugodzinną dłubaninę To oczywiście zależy od ilości ozdób, ale pamiętam swój pierwszy tort

Co do piętra, to niestety nie bardzo umiem pomóc, zawsze robiłam jednowarstwowe. Wydaje mi się, że dużo zależy od tego, jaki to będzie tort. Jeśli np. z bitą śmietaną w środku, to bałabym się, że śmietana wypłynie spomiędzy biszkoptu, a wtedy dekoracja może namięknąć. Ale jeśli masa będzie sztywna, to nic chyba nie powinno się stać. Zawsze też można to górne piętro zrobić np. połowę niższe, niż dolne. Będzie wtedy lżejsze.

No i koniecznie musisz się pochwalić efektem :)
napisał/a: NolaRice 2011-04-04 16:12
Miśka27 napisal(a):Na pewno musisz się przygotować na kilkugodzinną dłubaninę To oczywiście zależy od ilości ozdób, ale pamiętam swój pierwszy tort


dokładnie tego się spodziewam. Ale ja lubię takie dłubanie i nawet mnie dosyć ekscytuje ta perspektywa
Miśka27, rozumiem, że mas już za sobą kilka tortów? Masz jakąś galerię albo fotki?
Wczoraj oglądałam blogi kulinarne z takimi tortami i byłam wprost oczarowana jakie wspaniałe cuda można zrobić z takiego lukru.

Co do samego tortu to żeby sobie maksymalnie ułatwić to skorzystam z gotowych biszkoptowych spodów a krem mam dość sztywny bo budyniowy i kajmakowy, żadnej śmietany. Ten tort robiłam wielokrotnie (ale bez ozdabiania lukrem) więc wiem, że jest dosyć ciężki i sztywny.

Miśka27 napisal(a):No i koniecznie musisz się pochwalić efektem :)


Nie wiem czy będzie czym
napisał/a: ~gość 2011-04-04 18:27
Mam za sobą kilka takich tortów, ale niewiele. Daleko mi do tych cudów, które można znaleźć w necie. Postaram się wrzucić jakąś fotkę.
napisał/a: Edytka 2011-04-05 10:13
Ja robiłam taki tort z lukrem plastycznym pierwszy raz w sobotę na roczek córeczki :) Tylko ja ten lukier plastyczny robiłam sama Ty jak rozumiem chcesz kupić gotowy i tylko rozwałkować :) Może jak na pierwszy raz to i dobry pomysł. Ja zaeksperymentowałam nie tylko z lukrem ale i z barwnikami i wyszło mi wszystko trochę zaciemne bo za duzo barwników dałam. Napewno musisz na to przeznaczyć trochę czasu bo jednak to nie jest tak szast prast :) Może nie wyszedł mijakiś cudowny, ale zamierzam nabrać praktyki :)
napisał/a: ~gość 2011-04-05 10:17
Edytka, cudny!
A Zosia ma już rok?? Przegapiłam

Dzisiaj G. ma urodziny więc też piekę tort.
Tyle tylko, ze ja zamierzam zrobić a'la szwarcwaldzki (ciemny biszkopt, bita śmietana i wiśnie). Mam nadzieję, ze coś z tego wyjdzie
napisał/a: NolaRice 2011-04-05 10:41
Edytka, tak zamierzam go zamówić. Na dzień przed i w same urodziny będę miała wystarczająco dużo rzeczy do zrobienia na prawie 20 osób. Inne ciasta, jakaś ciepła kolacja i zimna płyta
Ten lukier znalazłam w sklepie internetowym i pójdę za ciosem, kupię jeszcze wykrawaczki do lukru. Bardzo kolorowy ten Twój torcik

Dziewczyny a jak to jest u Was z biszkoptem na tort, same pieczecie? Na mnie chyba ciąży jakaś klątwa bo przypala mi się spód każdego ciasta pieczonego na blasze (za wyjątkiem kruchego). I kupuję gotowe spody zawsze
napisał/a: ~gość 2011-04-06 14:09
Ja też dwa razy robiłam sama masę i nigdy więcej, teraz kupuję lukry gotowe, o wiele przyjemniej się z nimi pracuje.

Ja biszkopt sama piekę, nigdy mi się nie przypalił, ale tutaj dużo zależy od piekarnika. Piekę na zwykłej blaszce, wykładam ją tylko pergaminem do pieczenia.

A to moje torty. Żadne mistrzostwo świata ;)