Ptasie mleczko

maskotkaa
napisał/a: maskotkaa 2011-08-26 08:09
Ptasie mleczko

Składniki
• 3 szklanki gęstej śmietany
• 1,5 szklanki cukru pudru
• 7 łyżeczek żelatyny
• 3/4 szklanki gorącej wody
• cukier waniliowy
• 3 różne galaretki
• Paczka biszkoptów

Etapy przygotowania
1. Galaretkę rozpuścić w 1 szklance wody, odstawić do zastygnięcia.Z drugą postąpić tak samo.Zaś trzecią rozpuścić według przepisu na opakowaniu.Żelatynę rozpuścić w 3/4 szkl. gorącej wody. Śmietanę ubić z cukrem pudrem i cukrem waniliowym.Wlać rozpuszczoną żelatynę, ciągle ubijając. Dodać pokrojone w kosteczkę 2 galaretki.Można dodać również ananasa pokrojonego w kostkę. Wymieszać.
2. Na okrągłej tortownicy (średnica np 24) ułożyć biszkopty.Wylać masę śmietanową z galaretkami. Wierzch polać galaretką.

Gotowe
Smacznego!

napisał/a: martila 2011-09-14 20:37
Świetny przepis. Kiedyś robiłam takie ptasie mleczko, ale teraz przepadam za klasycznym.
napisał/a: Nominia 2016-05-03 10:23
Swietny przepis. Na pewno zrobie
bajaderka
napisał/a: bajaderka 2016-05-19 12:23
Chętnie spróbuję :D ciacho wygląda kusząco.
napisał/a: heya 2016-06-09 17:49
Ciasto bardzo ładnie wygląda i zapewne super smakuje, trzeba wypróbować
napisał/a: espe1 2017-03-22 06:54
Bardzo łądnie to ciacho wygląda i chyba wiem co będę piekła w najbliższych dniach ( szukałam inspiracji na jedzenie a tutaj voila ! Inspiracja sama się znalazła ;)).
Ogolnie ptasie mleczko to mój ulubiony słodycz jeśli miałabym zestawić go z innymi. Zwykle kupuję sobie gotowe poieważ nie mam czasu na pieczenie. Wybieram wtedy albo tradycyjne wedlowskie waniliowe. Albo w białej czekoladzie ( cytrynowe albo latte - moje ulubione jako dodatek do kawki)