Nalesniki

napisał/a: ~gość 2011-04-23 17:54
Marmuzia, aż mi smaku narobiłas... tylko jajek nie mam :( u mnie do ciasta się jeszcze czasem dodaje ciut proszku do pieczenia wtedy wychodzi pulchniejsze :)

ten farsz bym zrobiła.. ale ujawnia się znow brak miksera :(
napisał/a: ~gość 2011-04-23 18:47
Izaczek napisal(a):u mnie do ciasta się jeszcze czasem dodaje ciut proszku do pieczenia wtedy wychodzi pulchniejsze :)
a ja nielubie takich pulchniutkich, dla mnie musza byc cieniutkie dlatego smaze w sumie beztluszczowo ;))
a z mikreserm tez mialam problem i przez to zadnego ciasta czy nawet sniezki nie moglam ubic- wkurzylam sie i kupilam najtanszy ;p
napisał/a: ~gość 2011-04-23 19:15
aaaa.. i przypomniało się się.. u mnie w domu robi się często taką smietankę do srodka - wystarczy zwykla duża smietana - z cukrem waniliowym (na wyczucie) - da radę to wyrobić łyzką, ale mikser sie bardziej sprawdza.. mozna pozniej dorzucic kawałki owoców - mniam
napisał/a: errr 2011-04-24 21:55
Izaczek napisal(a):
ten farsz bym zrobiła.. ale ujawnia się znow brak miksera :(
ja do niedawna mialam mikser w rękach, najbardziej sprawdza sie ten w rękach mężczyzny bo ma większą moc;)
pokrój banana w drobniutką kosteczkę a potem tylko dognieć jeszcze trochę łyżką i gotowe. O to chodzi żeby były grudki.
Izaczek napisal(a):wystarczy zwykla duża smietana - z cukrem waniliowym (na wyczucie) - da radę to wyrobić łyzką, ale mikser sie bardziej sprawdza..
a to też, po tym jak ostatnio zjedliśmy miseczkę takiej śmietany na kolację to oboje mamy jej dość na jakiś czas :D
napisał/a: dudaria 2011-04-26 07:51
warto dodać wody mineralnej, a jesli robi się na słono to piwka :)
napisał/a: swiezaczek84 2013-04-27 23:49
Naleśniki, jak naleśniki, wsad ważny. Ja czasem moim dzieciom smaże kilkanaście, a one potem, jak mnie nie ma same sobie robia. Zazwyczaj wkladaja zolty ser i szynke i polewaja keczapem. Takie cos co kazde dziecko jest w stanie sobie nawet zrobic. Jak zostana nalesniki i mam czas to robie im na slodko z serem bialym i syropem owocowym.
napisał/a: Escherichia1 2013-04-29 16:10
Często robię naleśniki z serem żółtym, szpinakiem, pieczarkami, cebulą, kukurydzą i szynką.. Naleśniki polewam sosem czosnkowym! Pyszne!!!!! :)

Robię także naleśniki z kremem czekoladowym i bitą śmietaną :)
Tradycyjnie z dżemorem lub musem jabłkowym :)
napisał/a: ~gość 2013-04-29 19:53
Jak już odświeżony temat to powiem jakie ja lubię :D z wsadem z duszonych pieczarek z cebulką, papryki i ogórka kiszonego, a cały naleśnik polany keczupem :D
napisał/a: Ziaja 2013-06-01 23:00
slyszlam ze woda gazowana dodaje nalesnika miekkosc...
napisał/a: Zazi 2013-06-04 23:14
Dzis mialam ulubione z pieczarkami i zoltym serem, a tak to moga byc z bialym serem, czy dzemem...
napisał/a: errr 2013-06-04 23:27
Ziaja napisal(a):slyszlam ze woda gazowana dodaje nalesnika miekkosc...
dodaje :) ja zawsze daję pół na pół wody gazowanej z mlekiem i jeszcze jak mam czas to wkładam takie ciasto na ok. godzinki do lodówki :)
napisał/a: Becinka 2013-06-05 00:08
errr napisal(a): ja zawsze daję pół na pół wody gazowanej z mlekiem i jeszcze jak mam czas to wkładam takie ciasto na ok. godzinki do lodówki :)
ja daję 2/3 mleka 1/3 wody, a czasami dodaję jeszcze piwo, wtedy są chrupiące na brzegach i jeszcze bardziej pulchne w środku :)