KAWA NA WSZELAKO

napisał/a: MonikaDaria 2010-03-31 08:23
mapet1111 napisal(a):dziewczyny...co prawda ja nie pije kawy ale potrzebuje sie dowiedzieć czy jest na rynku jakaś NAPRAWDE luksusowa bardzo dobra kawa rozpuszczalna?

Zalezy co dla ciebie znaczy Luksusowa ;)

Jak chcesz kupić w markecie to najlepsza jaką tam widuję i bardzo smaczna to Davidoff Sypana bądź rozpuszczalna. Brązowa mocniejsza a kremowa delikatna



Dobra jest też Illy, Sagafredo, Lavazza - to zalezy jeszcze jaką chcesz kawę, czy ma być espresso czy do parzenia.


A jak chcesz bardziej luksusową to poszukaj sklepu z kawami i kup na wagę oryginalną kawę np Kolumbijską ;)
napisał/a: ~gość 2010-03-31 10:00
dzięki Moniś
U nas w domu ani ja ani mąż nie pijamy kawy ale za trzy dni w Święta przyjezdza do nas pierwszy raz w odwiedziny teściowa..która pija "dobre kawy".
Nie mamy ekspresu, ani imbryczka- no nic. Nawet nie pożycze od nikogo, bo mamy kuchenke indukcyjną...
No i musze kupić jakąś dobra kawe rozpuszczalna. Dzieki za info Podskocze i kupie tego Davidoffa.
napisał/a: MonikaDaria 2010-03-31 12:19
Nie ma za co ;)
Jak dla teściowej to Davidoff super :)
napisał/a: Eerve 2010-08-12 17:23
w zasadzie kawa mrożona, z dużą ilością bitej śmietany, ale ostatnio się do niej zraziłam u grycana - była gorzka i obrzydliwa.
napisał/a: alaola1 2011-10-14 22:48
Na chłodne poranki: kawa rozpuszczanka kremowa z mlekiem, cienko posiekanym imbirem i cukrem waniliowym. Budzi i uodparnia!
napisał/a: Anetkas 2011-11-05 11:29
mój typ to kawa biała z pianką i dodatkiem takich przypraw jak cynamon lub coś podobnego, kiedyś nawet miałam w domu gotową przyprawę taką korzenną do kawy i była cudowna. Szczególnie lubię na święta jak śnieg za oknem sypie zrobić sobie taką kawkę.
napisał/a: alaola1 2011-11-08 09:07
Anetkas napisal(a):przyprawę taką korzenną


Tak, takie aromaty są cudne, od razu przywodzą na myśl swięta. A do tego imbir, cynamon mocno rozgrzewają.
Dodaj jeszcze malutki pierniczek i uczta gotowa!
napisał/a: ~gość 2011-11-08 09:15
tymka napisal(a):moi rodzice chwala sobie kawiarke.
kupili sobie tez ubijac do mleka
oo tak z kawiarki kawa rewelacyjna! innej już nie wypiję! No chyba że dorobimy się bardzo dobrego ekspresu
napisał/a: kalineczka1 2011-11-30 23:06
Składniki: 50 ml mleka, 450 ml śmietany kremówki lub tortowej, cukier waniliowy lub pół laski wanilii, 1 jajko, 4 żółtka, 50 g cukru pudru, 100 g sera mascarpone, 3 łyżeczki kawy rozpuszczalnej, kakao do posypania.

Przygotowanie: W mikserze ubijamy jajko, żółtka, cukier i mascarpone. W rondlu doprowadzamy do wrzenia mleko, śmietanę, kawę i wanilię lub cukier waniliowy. Zmniejszamy ogień i gotujemy razem około 2-3 minuty. Do prawie wrzącego mleka dodajemy ubitą masę i dokładnie mieszamy. Całość przecedzamy przez sito. Następnie płyn jeszcze raz podgrzewamy i ubijamy w mikserze do momentu, gdy zacznie gęstnieć. Krem wlewamy do szklanek typu long drink, schładzamy kilka godzin w lodówce. Deser serwujemy posypany kakao.

Napój nie będzie pobudzający, ale smak kawo podobny ma, polecam ;)

Ja oczywiście pomijam część z przelewaniem przez sitko bo to strata czasu.
napisał/a: Lusy 2012-03-17 12:07
Ja od kawki zwykłej sypanej zaczynam dzień, później popołudniu jeszcze rozpuszczalna.
napisał/a: 0sweetness0 2012-10-06 13:47
Caffè latte amaretto to jest to ! :) Tutaj [reklama usunięta] :)
napisał/a: bachatera 2012-10-09 12:58
ja lubie klasyczną latte:) ewentualnie z jakimś syropem albo z cynamonem