Ciasteczka-przepisy

napisał/a: KarolciaK 2012-11-07 18:54
Gunia.a, ale fajne
napisał/a: kasiulka10 2012-11-07 19:32
Gunia.a, ale super wyglądają :D
napisał/a: bachatera 2012-11-20 12:54
Maślano- waniliowe ciasteczka z lukrem
przepis pochodzi z bloga pani Tererski

Potrzebne składniki:

Ciasto:
• 370 g (2 i pół szklanki) mąki tortowej
• 120 g (3/4 szklanki) cukru pudru
• 250 g miękkiego masła
• 2 żółtka
• kilka kropli Aromatu waniliowego Dr. Oetkera
• 3 opakowania Lukru klasycznego Dr. Oetkera
• Barwniki spożywcze w żelu: pomarańczowy i czarny
• Pisaki Cukrowe Dr. Oetkera
• Pisaki błyszczące żelowe Dr. Oetkera

Sposób przygotowania:

Do miski wsypuję mąkę i cukier puder. Mieszam ze sobą i przesiewam przez sito do drugiej miski. Dodaję kilka kropel aromatu waniliowego, dwa żółtka, miękkie masło i wszystko to razem mieszam mikserem, a następnie zagniatam jeszcze ręką do uzyskania gładkiej masy. Ciasto wkładam do lodówki na 30 minut.

Schłodzone ciasto wyjmuję z lodówki. Stolnicę wyłożyłam papierem do pieczenia dzięki czemu nie muszę przed wałkowaniem posypywać jej mąką. Ciasto rozwałkowuję na grubość około 3 milimetrów i wycinam duchy, kapelusze i dynie oraz liście przy pomocy foremek z Home&You. Ciasteczka układam na blasze do pieczenia pokrytej papierem do pieczenia. Jeśli macie piekarnik elektryczny przed włożeniem ciasteczek powinien być już nagrzany, natomiast jeśli gazowy włączcie go zaraz przed pieczeniem. Ciasteczka piekę około 10-15 minut w temperaturze 200 stopni, aż nabiorą słomkowego koloru.

Upieczone ciasteczka wyjmuję i odstawiam do ostygnięcia. W tym czasie rozgrzewam Lukier klasyczny i łączę go z barwnikami spożywczymi, tak by mieć biały – na duchy, pomarańczowy – na dynie i liście oraz czarny – na kapelusze. Gdy wszystkie ciasteczka mam już gotowe, dekoruje je lukrem i znów odstawiam do zastygnięcia lukru. Aby nasze ciasteczka były typowo Halloween’owe – przyozdabiam je Pisakami cukrowymi oraz Pisakami błyszczącymi żelowymi i znów zostawiam do zastygnięcia.


na stronie co prawda są w wersji halloweenowej, ale na imprezę andrzejkową też będą ok.

tylko nie wiem w jakim kształcie i jak je ozdobić? macie jakiś pomysł? bo klucze będą chyba za trudne dla mnie:(
napisał/a: asieczka92 2014-04-01 17:11
http://wizaz.pl/kulinaria/przepis,2555,pelnoziarniste-ciacha-owsiane
makrela1
napisał/a: makrela1 2014-04-01 18:52
a może Pieguski ?

Potrzebne Składniki
1,5 szklanki mąki pszennej
1 szklanka mąki krupczatki
kostka masła
1 jajko
1/2 szklanki sody
1/2 proszku do pieczenia
cukier waniliowy
1/2 łyżeczki soli
3/4 szklanki cukru
1/2 szklanki orzechów
1 tabliczka czekolady pokrojoną w kostkę

Masło utrzyj mikserem z cukrem, cukrem waniliowym i jajkiem. Suche składniki wymieszaj ze sobą w osobnym naczyniu, dodaj do masy i zamieszaj dokładnie łyżką. Ciasto nakładaj łyżeczką na blachę i piecz 15 min w temp 200 stopni.

Znalazłam jeszcze prosty przepis na kruche ciasteczka kokosowe wyglądają apetycznie jutro spróbuję zrobić dla rodzinki :)