urodziny

napisał/a: jaa3 2009-03-14 22:52
wkrotce mam ur takze pewnie moj facet do mnie przyjdzie(znamy sie 2 miesiace), chyba, ze sam cos wymysli.
Co propobnujecie by zrobic na wieczor do jedzenia? cos prostego w miare;)

Robie tez kilka dni pozniej impreze dla znajomych. Tez zastanawiam sie co zrobiv, slodkie sie kupi, cos cieplego nie bede robic przy znajomych
no i na studencka kieszen najlepiej
moze kanapki?
jakas salatka ?
napisał/a: Dzwoneczek1 2009-03-19 18:22
Hm:) Moze kolorowe kanapki(z wszelkimi warzywami), a potem do tego jakies ciacha na deser?:)A do ciacha pasuje jakies lekkie winko:)

Fajnym pomyslem na wieczor moze też byc lasagne...


Natomiast dla znajomych-tez kanapki,jakies typowo imprezowe przekaski,typu czipsy,koreczki, orzeszki, ciasteczka, paluszki...
napisał/a: Zazi 2009-05-03 00:35
Hej znajdziesz mnostwo przepisow w temacie obok , jest tam chinszczyzna, potrawy z kurczakiem w roli glownej, spaghetti, lasagne, ja tez cos napisalam od siebie.

A co do znajomych to moze jakies koreczki i przychodzi mi od razu do glowy salatka z tunczykiem tzn, nie znam nigdy proporcji i wszystko przygotowuje na oko ale bedziesz potrzebowac jakies 2-3 puszki tunczyka w sosie wlasnym, gotowany ryz, korniszony, kilka gotowanych i pokrojonych jajek, jedna pokrojona cebule, moze byc tez kukurydza. Wszystkie skladniki wymieszaj z majonezem, sol, pieprz i postaw w zimnym miejscu, niech posiedzi chwile i smaki sie przemieszaja jest bardzo latwa i naprawde smaczna powodzenia!