Pizza

napisał/a: Kinia 2007-09-27 21:26
Kalia napisal(a):moja ulubiona jest hawajska !!

Moja też
napisał/a: sXonko 2008-12-11 11:56
Przepis na pizzę,
bardzo prosty i nie trzeba go wyrabiać rękoma :)

- 1 szklanka i jeszcze troszkę mleka
- 1/2 paczki drożdży
- 2 szklanki mąki pszennej
- 1 łyżeczka soli
- 1 łyżka cukru
- 6 łyżek oleju

Wsypujemy mąkę do miski, drożdże rozpuszczamy w ciepłym mleku. Jak się rozpuszczą to wlewamy do mąki i dodajemy sól, cukier i olej. Wszystko wyrabiamy pożądnie łyżką!!!! Ciasto ma nie mieć grudek, a konsystencja ma być średnia ( nie gęste, nie rzadkie). Przykrywamy ściereczką i odkładamy w ciepłe miejsce do wyrośnięcia na pół godzinki. Po tym czasie na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia (nie trzeba smarować olejem ) i składniki wg uznania. Ciasto wychodzi pycha!!!

Ja daję podsmażone, pocięte na podłużne kawałki kabanosy, kukurydzę, fasolkę czerwoną, pieczarki, pomidorki i ser żółty.
Do tego sosik czosnkowy.

PYCHOTA. U mnie w domu zrobiła furorę i co najważniejsze nie walczymy potem z oblepionymi rękami :D
napisał/a: samsam 2008-12-11 13:40
madzia-szalona, a w trakcie wykładania mocno sie klei do rąk?
napisał/a: Edytka 2008-12-11 23:37
mój R. stał się ostatnio specjalistą w robieniu pizzy i wychodzi mu pyszna :) ale mamy nieco inny przepis niż ten podany przez madzia-szalona, i dodatowo dodaje wody miner. gazowanej bo tak mu polecił stary wprawiony piekarz
sylwia, a M. nadal tak kocha pizze?
napisał/a: ~gość 2009-04-15 15:58
pizza ;) mniam!

ja uwielbiam taką z róznymi rodzajami serów-pleśniowe,camembert,mozarela i jakie tam jeszcze przyjdą do głowy! SUPER! I sos czosnkowy!

[ Dodano: 2009-04-15, 15:59 ]
i mam sprawdzony przepis na ciasto ale w Polsce. Ale ciasto wychodzi poprostu bomba!
napisał/a: mrucza 2009-04-16 18:01
Uwielbiam pizze:) Dziś mama będzie robić :) Mniam:)
napisał/a: ~gość 2009-04-16 18:12
mrucza napisal(a):Uwielbiam pizze:) Dziś mama będzie robić :)

podaj przepis mamy, może ktoś wykorzysta :)
napisał/a: agnieszka20 2010-01-25 22:46
ja zawsze robie ciasto drozdzowe, a skladniki tradycyjne: sos pomidorowy szynka oliwki pieczarki ser i ziola prowansalskie :) i ketchup :P
napisał/a: Nadiya1 2010-01-28 12:16
Ja jak robie pizze to ugniatam na nia ciasto drozdzowe (to chyba tradycyjne ;)), Ale mam swoj przepis na nia, ktory zalezy od tego, jak duza ma ona byc :P. A co do skladnikow to jakas wedlinka, bekon i przyprawa wq kostce czosnkowa Knorra, a do "pizzy wiejskiej"- cienka kielbaska (najsmaczniejsza do tego jest wiejska ;)) i ogorki kiszone. No i oczywiscie ketchup.
napisał/a: kromoni 2010-05-23 21:23
Mój przepis na ciasto i sos

Ciasto:
2,5 szklanki mąki
1 szklanka letniego mleka
2 dag drożdży
6 łyżek oleju
szczypta soli i cukru
Mąkę wsypać do miski, dodać POKRUSZONE drożdże i resztę składników. Dokładnie wymieszać (nie trzeba wyrabiać). Odstawić do wyrośnięcia. Jeżeli chcemy, żeby ciasto było grubsze wystarczy zwiększyć ilość drożdży i oleju.

Sosik robię tak:
2 łyżki koncentratu pomidorowego rozrzedzam wodą, dodaję 3 ząbki czosnku przepuszczonego przez praskę i przyprawy (bazylia i oregano).

Sosem smaruję ciasto, na to dodatki, które posypuję jeszcze przyprawą do pizzy i na górę ser żółty.
napisał/a: Joanna_21 2010-06-07 00:00
Nie trzeba wyrabiać? Super, bo wszystkie drożdżowe przepisy u mnie przez to odpadały, że zawsze musiałam męża do wyrabiania zaganiać, a tak mogę sama zrobić Pewnie wykorzystam przepis na powrót męża do domu :)
napisał/a: kromoni 2010-06-07 11:31
Joanna_21 napisal(a):Nie trzeba wyrabiać?
Nie trzeba Wystarczy tylko tak wymieszać ciasto, aby było gładkie.