Jajecznica

napisał/a: ~gość 2008-10-03 20:49
Ja lubię i robię "chińską" ^_~ tzn
2 jajka ,połówka ugotowanej torebki ryżu, zielona cebula posiekana, imbir i sos sojowy do doprawienia

Jeszcze tzw "antykacowa" (nie wiem dlaczego xD) Nigella Lawson ją kiedyś gotowała.
podsmażyc kawałki tortilli, 2-4 jajka, różnokolorowe papryki oraz pomidor. Doprawić chili i solą.
napisał/a: ~gość 2009-04-15 15:46
A ja polecam jajecznice z grzybami!! mniam mniam!!!!!

A tak w domku jak nas najdzie ochota to robimy z boczkiem i cebulą :) najpier boczek podsmażamy a potem cebulkę do boczku i aż sie ładnie zarumieni. i rozbełtane jajka.
Dodam że mój J jest mistrzem w robieniu jajecznicy!!!

Nie cierpie takiej suchej,musi byc odpowiednia konsystencja! Ale też nie za rzadka!
No i szczypiorek,najlepiej swiezy :D
napisał/a: Karolinka_U 2009-04-20 10:02
Jajecznica na parze z pomidorami

Składniki:
jajo,
2 łyżki mleka,
1/4 łyżeczki margaryny,
pomidor,
łyżeczka posiekanego koperku,
sól

Jak to zrobić:
Pomidor umyj, sparz, zdejmij skórkę i pokrój w plasterki. Jajo wybij do kubeczka, dodaj mleko, posól. Patelnię umieść na rondlu z wrząca wodą, włóż margarynę. Gdy tłuszcz się roztopi, włóż pomidory, nakryj i duś kilka minut. Kiedy pomidory będą miękkie, wlej jajo, mieszaj. Posyp koperkiem.
napisał/a: Misia7 2009-04-21 14:02
Ja robię jejecznicę z :
- masło
- 2 jajka (bo więcej nie zjem)
- szynka
- cebula
- sól i pieprz do smaku albo przyprawa do jajek
Kroję cebulę i szynkę podsmażam, wbijam jajka doprawiam i gotowe. Szybka i pyszna
napisał/a: ~gość 2009-04-22 19:37
Misia7, sz szynką..hmm może być dobre jak się szyneczka przypiecze...muszę wypróbować
napisał/a: Anika_111 2009-04-29 17:19
Misia7, ja robie podomnie ale zamiast szynki dodaje kielbaske.
napisał/a: Misia7 2009-04-29 17:25
Anika_111 napisal(a):ja robie podomnie ale zamiast szynki dodaje kielbaske.

Tez tak próbowałam, ale jednak wolę z szynką
napisał/a: ~gość 2009-04-29 19:04
Karolinka, ja tez taką jadam i uwazam ze jest najlepsiejsza na świecie
napisał/a: piotrekn 2009-08-27 10:57
Ja przygotowuje najczęściej jajecznicę z kiełbasą oraz pieczarkami, czasami dorzucę jeszcze do tego szczypiorek ( w miarę dostępności). Ostatnio odkryłem, że ludzie jedzą również jajecznicę z ... keczupem

Nie wydaje Wam się to dziwne? Spróbowałem nawet jajecznicy z moim Develey`em i było to całkiem smaczne. Próbowaliście takich kombinacji?
napisał/a: ~gość 2009-08-30 23:40
Ja wlasnie zjadalam jajecznice,zrobiona przez moja kuzynke gdyby nie carry ,ktore dodala mozna by bylo ja nazwac"smaczna".
napisał/a: białadama 2009-08-30 23:59
Cczarnula napisal(a):Ja wlasnie zjadalam jajecznice,zrobiona przez moja kuzynke gdyby nie carry ,ktore dodala mozna by bylo ja nazwac"smaczna".

To dość późno jesz te jajecznice.Eh,bo ja takich ciężkostrawnych posiłków na noc jeść nie moge.


Ja uwielbiam jajecznice z boczkiem :p: i ze szczypiorkiem,z cebulą też nie pogardze. :D
napisał/a: margaret3 2009-09-02 22:09
Dla mnie podstawa jajecznicy to masełko taka na oleju się nie umywa A resztę to zależy szyneczka, pomidorki, szczypiorek, kiełbaska, boczek, ser zależy co jest w lodówce