Jajecznica

napisał/a: josia 2008-06-28 00:18
heh... ze wszystkim co tylko jest pod ręką ;P

kiełbasa, jakaś inna wędlina, papryka, pomidor, cebula, czosnek, ketchup, koncentrat pomidorowy, grzyby (mniam!), ser żółty (ale tylko kiedy jem sama ;P rodzinki jeszcze nie udało mi się do sera przekonać :d)...
robiłam chyba jeszcze kiedyś z kukurydzą... nie wiem czy z czymś jeszcze ;).

Tzn tak przeważnie to cebula + grzyby (których mamy całkiem sporo zachomikowanych w zamrazarce :) ) + kiełbasa/inna wędlina.
Przy czym grzyby niestety przygotowywane w osobnym garnku i dodawane później, bo mój brat grzybów nienawidzi ( (w ogóle jak można ;P)
napisał/a: tajla 2008-06-29 08:38
josia napisal(a): ( (w ogóle jak można ;P
mozna :)))
Mnam ja dzis robie na sniadanie z meżem OGROMNA Jajecznice
napisał/a: norka3 2008-06-29 08:49
tajla napisal(a):norka, a z jakimi robisz? poza stanardowymi pomodor, papryka , szczypore, cebula.
na razie szczerze mowiac to nawet w tym roku nie zjadlam z pomodorkiem, ale mam nadzieje ze dzisiaj sie to zmieni:D
napisał/a: MonikaDaria 2008-06-29 09:11
tajla napisal(a):ma ktos jakis orientalny przepis???


Kiedyś w restauracji jadłam z pędami bambusa. Sama czasami daję lekko uprażone ziarenka sezamu - pychotka


Mój przepis na jajecznicę wziąl się z tego że nie lubię starego pieczywa. Chleb kroję w kostke robię z tego najzwyklejsze grzanki (jak do zupy) robię jajecznice, a na koniec dodaję grzanki. Jajecznica jest bardzo pożywna, a stare pieczywo smaczne i chrupiące już na talerzu
napisał/a: tajla 2008-06-29 17:32
Moniś napisal(a):Mój przepis na jajecznicę wziąl się z tego że nie lubię starego pieczywa. Chleb kroję w kostke robię z tego najzwyklejsze grzanki (jak do zupy) robię jajecznice, a na koniec dodaję grzanki. Jajecznica jest bardzo pożywna, a stare pieczywo smaczne i chrupiące już na talerzu
no prosze.
napisał/a: norka3 2008-06-30 09:36
Moniś napisal(a):Mój przepis na jajecznicę wziąl się z tego że nie lubię starego pieczywa. Chleb kroję w kostke robię z tego najzwyklejsze grzanki (jak do zupy) robię jajecznice, a na koniec dodaję grzanki. Jajecznica jest bardzo pożywna, a stare pieczywo smaczne i chrupiące już na talerzu
swietny pomysł, zawsze stare pieczywo uzywam z musu do grzanek, bo przeciez szkoda wyrzucac chleb :/ ale ta idea z jajecznica dla mnie bomba :)
napisał/a: tajla 2008-06-30 10:48
norka napisal(a):a stare pieczywo smaczne i chrupiące już na talerzu
swietny pomysł, zawsze stare pieczywo uzywam z musu do grzanek, bo przeciez szkoda wyrzucac chleb
ja susze i robie pozniej z tego bułke tarta
napisał/a: MonikaDaria 2008-06-30 10:53
bułke z chleba? też mozna
Ja nie mam maszynki do mielenia więc pozostaja tylko grzanki, albo tosty na śniadanko
napisał/a: tajla 2008-06-30 15:07
Moniś napisal(a): nie mam maszynki do mielenia
my mamy wiec mielim
napisał/a: MuammarAlKadafi 2008-08-03 16:46
Hmmm... jajecznica dla 2 osob na sniadanie powinna skladac sie z 4-6 jajek :) zalezy jak kto jje rano ;) do tego szyneczka parmensta albo boczek mozna kupiw morlinek wysmienity najpierw podsmarzamy boczek dodajemy drobno posiekana cebulke do tego wrzucamy jajeczka posolone,popieprzone,troszke słodkiej papryki do tego dalej na małym ogniu zeby zaszybko sie nie scielo dodajemy szczypiorku :) i troszke zoltego sera na koniec... :] do ozdoby ogoreczek i pomidorek :) (oczywiscie tez do zdjedzenia) proponuje plasterki lub cwiartki... do tego Mleczko i sniadanie gotowe... :D


P.s lecz proponowal bym tosty po wiedensku :)
napisał/a: tajla 2008-10-02 12:33
MuammarAlKadafi, mniam co dla meza, lubimy taka

ja najczesniej robie taka z pomidorami i serem i bazylia
a w weekend to juz jest jajecznica wypas
napisał/a: ~gość 2008-10-02 14:44
MuammarAlKadafi napisal(a):4-6 jajek

z tymi 6 jajkami nie za dużo?Ja jak robię jajecznicę dla 2 osób to 2-4(max) biorę.

Ale przepis smakowicie się zapowiada