Co ugotować na romantyczną kolację?

napisał/a: fotomodelkans 2008-10-14 22:36
Witam,

Chciałabym zrobić narzeczonemu niespodziankę i coś upichcić ... czytając wasze posty spodobał mi się pomysł na piersi z kurczaka. jestem młoda i to jest dosyć proste, moim marzeniem byłaby kuchnia chinska, ale czy mi się uda. I jakie wino do tego pauje? i czy moge skosztowac wina, jak jestem w ciąży?
napisał/a: Nina789 2008-10-16 19:07
Niedawno wprowdziliśmy się z moim mężem do nowego mieszkania w miasteczku Aura Park w Wilanowie. Chciałabym zrobić mu niespodziankę gdy wróci z pracy i przygotować romantyczną kolację na otwarcie nowego mieszkania. potrzebuję jakiegoś fajnego przepisu. Umiem gotować, ale nie chcę siedzieć cały dzień w kuchni. z przeczytanych listów tylko znam warzywa na patelnię ale to się nie nadaje na taką kolację myślałam o czymś do ryżu. Co wy na to? ma ktoś fajny przepis
napisał/a: Iria 2008-10-17 13:21
Do ryżu... może sos meksykański lub chiński? Albo biały sos z kurczakiem?

Możesz np. wybrać, któryś z Fixów Knorra - bardzo dobry jest:



i idealny do ryżu!

Albo któryś z tych nowych przepisów na kieszonki z piersi kurczaka... :)
napisał/a: kartka 2008-11-04 09:01
Jakie wino czerwone podac do kurczaka? wytrawne czy jakie? ; > na necie jest tego duzo az chyba za duzo .. moze ktos powie ze swojego doswiadczenia?
napisał/a: Iria 2008-11-05 22:06
matos, ja myślę, że do kurczaka przygotowanego w piekarniku dobre byłoby półsłodkie wino czerwone lub nawet możesz spróbować wina białego :)
napisał/a: ~gość 2008-11-09 19:43
No a co polecacie na romantyczna kolacje w warunkach gdzie nie wiadomo jak wyglada kuchnia?? Wyjazd itp??
napisał/a: mysiaa80 2008-11-22 19:06
Powiem Wam, że mam partnera który niespecjalnie jest pomysłowy jeśli chodzi o jedzenie, owszem coś tam umie, ale na mnie zwala wymyślanie co będziemy jesc ;) Ale przynajmniej pomaga mi w kuchni i spodobało mu się to, zaczęliśmy korzystac z ciekawych przepisów, często jemy np. owoce morza. I mogę Wam polecic parę rzeczy, oczywiście jeśli lubicie owoce morza :D A wierzcie mi, może nie wyglądają uroczo, ale smakują superowo.

My najczęściej robimy kretynki (krewetki).

Bardzo wiele razy robiliśmy sobie takie proste i szybkie danie, tj. krewetki z czosnkiem i papryką. Kroi się czosnek na małe kawałeczki, potem paprykę i wrzuca na oliwę z oliwek. Potem do tego dorzuca się krewetki i smaży chwilę. Kurczą się potem okropnie, więc jak kupicie sobie w hipermarkecie takie jedno pudełko to na patelni wyjdzie tego o wiele mniej. Ale mój facet mówi, że to jest porcja w sam raz na wieczór, takie lekkie a zaspokoi głód i doda smaczka. Po nałożeniu na talerz można jeszcze pokropic cytryną, będzie miało lepszy smak. Do tego jakieś pieczywko i winko, najlepiej wytrawne.

Albo wczoraj kupiliśmy małże marynowane w sosie katalońskim - coś pysznego. Nie bardzo mieliśmy pomysł co do tego dokupic i z czym to zjesc, więc zjedliśmy z pieczywem i okazało się, że w sumie sama zawartosc słoika jest wystarczająco pyszna i nie trzeba nic dokładac.

Ogólnie polecam zerknąc do internetu w poszukiwaniu ciekawych przepisów na owoce morza - niektóre są świetne i jest to super pomysł na spędzenie miłego wieczoru razem - tylko zmuście facetów, żeby z Wami gotowali, bo wtedy jest ciekawiej :) Mój facet mówi, że odkąd zaczęliśmy kombinowac w kuchni to zaczął inaczej patrzec na jedzenie - teraz bardziej odczuwa smak jedzenia, bardziej zwraca na nie uwagę. Nie ma to jak pokazac nowy świat facetowi, który wcześniej żywił się byle czym ;)

Z kolei ja dzisiaj wypróbowałam Spaghetti Bolognese Knorra - kupuje się sos w opakowaniu i tam jest napisane co trzeba kupic - mięso mielone (wieprzowe albo wołowe), pomidory i makaron. Wrzuciłam mięso na olej, smażyłam 10 minut, potem sos z opakowania wlałam do szklanki wody, wymieszałam i tą szklankę wlałam na patelnię. Podusiłam to z 5 min. W międzyczasie ugotowałam makaron. Potem do tego sosu i mięsa wrzuciłam pokrojonego pomidora i dalej jakieś 3 minutki dusiłam wszystko razem. No a potem już tylko jesc z makaronem. Pychota! I zrobiłam to jak byłam z ojcem w domu. A załuję, że nie przy chłopaku bo też by mu napewno posmakowało!

Polecam wspólne gotowanie na zimowe wieczory! Do tego alkoholik jakiś a potem ... :)
napisał/a: madziara801 2008-12-27 19:39
jestem tu nowa a pisze bo poszukuje pomyslu na kolacje we dwoje A dokładniej na jekieś dobre jedzonko i taki co go trochę pobudzi??
napisał/a: oleksandra1 2008-12-29 12:25
madziara80 napisal(a):jestem tu nowa a pisze bo poszukuje pomyslu na kolacje we dwoje A dokładniej na jekieś dobre jedzonko i taki co go trochę pobudzi??


Krewetki przyrządzone na najróżniejsze sposoby to skuteczny afrodyzjak (tylko nie każdy za ich smakiem lub zapachem przepada - warto się wcześniej zorientować ) - a z doświadczenia wiem, że niezawodnie pobudzająco działa... jedzenie potraw z dodatkiem afrodyzjaków palcami i... kieliszek lub dwa CIN&CINa, u nas zawsze się to sprawdza i jest stałym elementem zmysłowych wieczorów
napisał/a: surykatkaaa 2009-02-09 00:09
witam. mam pytanie, wiem że bylo tu juz sporo podanych przepisów na różne smakołyki, ale jako że mój chłopak miał operację i teraz nie może jeść nic smażonego tylko same delikatne rzeczy, najlepiej gotowane, z potraw mięsnych może być np jakiś drób, ryby... to chciałam prosić o podanie pomysłu na dania pod tym kątem ;]
napisał/a: Iria 2009-02-09 15:55
surykatkaaa, może rybka pieczona w folii z przyprawami, ziołami i warzywami? Do tego ryż.
napisał/a: tajla 2009-03-06 16:02
spagetii ładnie podane

zapiekanka makaranowa
kurczak po meksykańsku