Moja ulubiona zupa.

napisał/a: Belay 2007-04-06 14:52
Zupę serową robiłam dziś drugi raz. Wcześniej jednak była ona bez pulpecików, a tym razem jest z nimi i smakuje jeszcze lepiej. Brat próbował, wciąż żyje, więc nie jest źle. W dodatku bardzo mu smakowała i nie wierzył, że zrobiłam ją osobiście, bez niczyjej pomocy ;)

Składniki
[list:abef9754db]
[*:abef9754db]1 kg pieczarek
[*:abef9754db]1 kubeczek śmietany
[*:abef9754db]5 serków topionych Hochland (w bloczkach, ja kupuję każdy o innym smaku)
[*:abef9754db]0,5 kg mielonego mięsa
[*:abef9754db]1 jajko
[*:abef9754db]delikat do mięs
[*:abef9754db]bułka tarta
[/list:u:abef9754db]
Pieczarki umyć i pokroić w plasterki. Wrzucić do garnka i dusić. W tym czasie serki dokładnie wymieszać ze śmietaną - można to zrobić mikserem, żeby powstała gładka masa lub ugnieść porządnie widelcem. Kiedy woda z pieczarek odparuje, dolać 0,5 l wody (później można zupę rozrzedzić, ale na początku lepiej z wodą nie przesadzać), zamieszać i wrzucić masę z serków i śmietany. Całość dobrze wymieszać i gotować na wolnym ogniu.

Do mięsa mielonego wbić jajko, wsypać bułki tartej i przyprawy do mięs - dokładnie wymieszać (ja gniotłam rączkami), a następnie formować w rękach małe kulki (klopsiki) i wrzucać do garnka z gotującą się zupą. Po wrzuceniu ostatniego pulpecika, gotować przez 10 - 15 minut, aż pulpeciki się dobrze ugotują. Do smaku można dodać Vegety lub przyprawy do zup w płynie lub według własnego gustu doprawić pieprzem. Zapewniam jednak, że smaczna jest i bez przypraw.

Jeśli zupa będzie za gęsta, można dolać wody. Ja wolę zrobić bardziej gęstą, niż za rzadką.

Można oddzielnie ugotować dowolny makaron (lub ryż) i po nałożeniu na talerz zalać go zupą. Nie polecam wrzucania makaronu do zupy.

Smacznego!
napisał/a: kobietka Swiss 2007-04-06 14:59
Belay, oooohh....dziekuje za napisanie przepisu.
Napewno sproboje zrobic bo uwielbiam zupe serowa....
napisał/a: palika 2007-04-06 17:49
Zupy nie jadlam, ale juz jakis czas temu kuzynka mowila o niej.
Podobno REWELACJA!
napisał/a: kobietka Swiss 2007-04-06 17:52
palika, warto sprobowac.
Jak tylko moj zgodzi sie bym na diecie taka zupke zjadla to odrazu maszeruje do kuchni
napisał/a: Butterfly1 2007-04-07 13:41
NAPISZ CZY DBRA, ALE NA PEWNO BO JA KOCHAM WSZYSTKO SEROWE
napisał/a: Belay 2007-04-07 15:41
Wczoraj nagotowałam cały gar i dziś nic już nie ma Mężusiowi smakowała... :)
napisał/a: Kinia 2007-04-07 15:56
No widzisz może ja też spróbuję, ale nie mogę sobie wyobrazić smaku zupy z serków topionych
napisał/a: Belay 2007-04-08 09:27
Ja też nie umiałam. Dużo dają pieczarki - smak jest nie do opisania. Jedyna zupa, którą mogę jeść bez żadnych przypraw :)
napisał/a: kobietka Swiss 2007-04-08 21:34
Belay, a taka zupke mozna jesc jak sie jest na diecie czy nie za bardzo bo mam straszny dylemat.
napisał/a: Parcinka 2007-09-22 16:04
Otwieram nowy wątek. Jaka jest wasza ulubiona zupa? Jak ją przyrządzacie?
Ja podaję przepis na mój ulubiony barszcz biały z kiełbaską.
4 duże ziemniaki pokrojone w kostkę, 4 białe kiełbaski, pietruszka, wegeta, 2 łyżki śmietany, barszcz biały. Wedle uznania można dodać także jajko
Mieszamy, gotujemy i gotowe
Polecam!
napisał/a: kamilkakac 2007-09-22 18:27
a moja chyba ulubiona to ogórkowa ale nie mam pojecia jak ją gotowac :D mam od tego Misia :D ehhh jakie ja mam szczescie :)
napisał/a: Rybek 2007-10-03 10:23
zupa neapolitanska z zoltym serem, na dobrym, warzywnym bulionie, cos niesamowitego, bede niebawem ja robil, przepisu nie pamietam, wiec ogarne ja na czuja, i dam wtedy jakas recepture na forum, jest mistrzowksa!