Krem z marchwi i pomarańczy z dodatkiem chili i imbiru

napisał/a: meskakuchnia 2014-02-24 17:41
Propozycja kremu z marchwi. Tym razem połączyłem ostry i intensywny smak świeżego imbiru oraz papryczki chili ze słodyczą miodu i soku z pomarańczy. Danie proponuje podać z grzankami posmarowanymi domowym masłem, które jest mieszanką świeżej kolendry i papryczki chili.

Danie dla 4 osób

Składniki:

8 średnich marchwi
2cm świeży imbir
½ papryczki chili
1 czerwona cebula
sok z 1 pomarańczy
¼ szklanki czerwonej soczewicy
750 ml bulionu warzywnego
2 ząbki czosnku
2 łyżki miodu
sól
pieprz
olej ryżowy
świeża kolendra do posypania

Pieczywo z masłem, kolendrą i chili:
75g masła
1 papryczka chili
1 pęczek kolendry
sól
pieczywo


Przepis Kulinarny:

Masło:
Do blendera wrzuć masło, papryczkę chili (tylko bez pestek) oraz pęczek kolendry i dodaj odrobinę soli.

Zmiksuj wszystko tak aby otrzymać jednolitą masę.

Przygotowane masło przenieś do miseczki.

Krem:

Do garnka ustawionego na niewielkim ogniu wlej łyżkę oleju i dodaj drobno pokrojone warzywa: cebula, czosnek i papryczkę chili(bez pestek).

Do warzyw dodaj starty imbir. Smaż wszystko przez 5 minut od czasu do czasu mieszając.

Po upływie 5 minut dodaj do garnka pokrojoną marchew oraz soczewicę i zalej wszystko bulionem (tylko do wysokości warzyw).

Gotuj wszystko przez 40 minut. Po 40 minutach wyłącz zupę i zmiksuj zawartość garnka tak aby uzyskać jednolity krem (użyj do tego celu „żyrafy”).

Do przygotowanego kremu dodaj miód oraz sok z pomarańczy i ponownie wszystko zmiksuj.

Spróbuj i jeżeli uznasz dopraw solą oraz pieprzem. Gdy zupa będzie gotowa postaw ją ponownie na bardzo małym ogniu.

Teraz na patelni grillowej opiecz odpowiednią ilość pieczywa i posmaruj je przygotowanym masłem z kolendrą.

Teraz tylko przenieś zupę na talerze i posyp ją odrobiną pociętej kolendry.
Po upływie 5 minut dodaj do garnka pokrojoną marchew oraz soczewicę i zalej wszystko bulionem (tylko do wysokości warzyw).

Gotuj wszystko przez 40 minut. Po 40 minutach wyłącz zupę i zmiksuj zawartość garnka tak aby uzyskać jednolity krem (użyj do tego celu „żyrafy”).

Do przygotowanego kremu dodaj miód oraz sok z pomarańczy i ponownie wszystko zmiksuj.

Spróbuj i jeżeli uznasz dopraw solą oraz pieprzem. Gdy zupa będzie gotowa postaw ją ponownie na bardzo małym ogniu.

Teraz na patelni grillowej opiecz odpowiednią ilość pieczywa i posmaruj je przygotowanym masłem z kolendrą.

Teraz tylko przenieś zupę na talerze i posyp ją odrobiną pociętej kolendry.

http://www.meskakuchnia.com/przepisy-kulinarne/zupy/krem-marchew-pomarancza-imbir-chili
napisał/a: kasia.i.tomek 2014-05-15 12:13
Uwielbiam wszelkiego rodzaju kremy :) Marchewkowy jest pyszny!