sos czosnkowy

napisał/a: Jeena 2012-08-30 15:04
Cześć!!
Na ulicy Sezamkowej grasuje ciasteczkowy potwór! A tu, grasuję ja czyli czosnkowy!
Uwielbiam czosnek a już najbardziej na świecie sos czosnkowy. Bardzo długo szukałam odpowiedniego przepisu, kombinowałam na milion sposobów, z różnymi składnikami. Zawsze wychodził nie tak jak potrzeba. Nie poddałam się jednak! O nie! Metodą prób i błędów, wczoraj udało mi się zrobić idealny sos! Składniki to: majonez, śmietana, świeży czosnek, świeży koperek, pieprz, sól, oregano, cukier. Czasami można dodać trochę ciepłej wody :) Cudo! A wy jakie macie przepisy? A tak swoją drogą chodził ktoś z was na jakieś kursy gotowania? :)
napisał/a: Becinka 2012-08-30 15:14
Jeena, zamiast majonezu/śmietany jogurt naturalny, albo wszystko po 1/3, albo też w innym stosunku jak pasuje. Ja bazuję głównie na jogurcie a majonez i śmietana jako mały dodatek, wychodzi lżejszy. Koperek nie każdemu pasuje. Cukier zupełnie odpada jak dla mnie, za to trochę soku z cytryny świeżo wyciskany :)
napisał/a: Jeena 2012-08-30 15:21
majonezu jedna łyżeczka, więc nie jest taki ciężki :) Cukru też łyżeczka ;) Ale może spróbuję soku z cytryny :) Trzeba wszystkiego popróbować ;)
napisał/a: ~gość 2012-08-30 15:28
U mnie tylko gęsty jogurt, sól i czosnek - taki nam najbardziej smakuje.
Ew. tzatziki - jogurt, koper, starty ogórek, sól, czosnek.
napisał/a: Jeena 2012-08-30 15:30
tzatziki też pychaa! :)
napisał/a: errr 2012-08-30 15:37
1/3 majonezu, 2/3 jogurtu, sól, curkier, oregano, bazylia, czoch :)
napisał/a: Becinka 2012-08-30 15:46
Miśka27, tzatziki ja robię na białym serku (np. bieluch) zamiast jogurtu i nie daję koperku (M. nie lubi)
napisał/a: Jeena 2012-08-30 15:49
każdy ma jakiś dobry sposób. Tylko trzeba uważać bo później oddech jest dość sponiewierający :D
napisał/a: ~gość 2012-08-30 15:59
moj czosnkowy to swiezy czosnek ew. w proszku ale trzeba rozrobic z mala iloscia wody no i reszta to majonez ;)
wszyscy w rodzinie taki uwielbiaja.
ale i tak najlepszy jest sos z pizzeri da'grasso
napisał/a: Jeena 2012-08-30 16:04
nie no w pizzeriach to mają pyszności absolutne, choć nie we wszystkich. Osobiście najlepszy dla mnie jest w [Mod: reklama usunięta]. Choć w [Mod: reklama usunięta] też jest smaczny. Kiedyś miałam tak, że zamawiałam pizze tylko dlatego, żeby zjeść ten pyszny sos :D:D:D:D
napisał/a: ~gość 2012-08-30 16:06
To ja toleruję tylko ten domowy. Wszystkie knajpiane zalatują mi sztucznością i glutaminianem na odległość.
napisał/a: daffodil1 2012-08-30 16:07
qamilka napisal(a):ale i tak najlepszy jest sos z pizzeri da'grasso
true! :)

a ja robię na jogurcie naturalnym, ewentualnie dodaję łyżeczunię majonezu ;)