Przepis na tani-szybki obiad

napisał/a: errr 2011-10-18 12:44
Xelka napisal(a):Kochana mój mężczyzna to sam jedną torebke ryżu zjada
ba, ja też choć mężczyzną nie jestem.
napisał/a: ~gość 2012-01-31 13:45
Dla mnie najszybszy obiad to odsmażenie makaronu, który został np. po rosole lub zupie pomidorowej.
Potrzebny:
- makaron,
- jajka,
- kiełbasa,
- cebula,
- olej,
- sól, pieprz.

Podsmażam na oleju kiełbasę z cebulą (ilość dowolna, zależy od tego ile kto lubi oraz od ilości makaronu). Kiedy kiełbaska się zarumieni, dorzucam makaron. Troszkę go podsmażam, aby się podgrzał. Następnie wbijam jajka, solę, pieprzę i mieszam, aż jajka będą ścięte.
Dani szybkie i bardzo syte.
napisał/a: ~gość 2012-01-31 13:54
Nataliii, to była nasza studencka wyżerka ;) i potwierdzam - szybkie, syte i dobre.

Jeszcze szybsze jest pesto - ugotowany makaron + 1-2 łyżeczki pesto ze słoika. Mieszasz i gotowe
napisał/a: ~gość 2012-01-31 20:04
Zapominała dodać, ze najlepiej usmażyć na małej ilości oleju, a w zamian, już po smażeniu, dodać troszkę masła, które nadaje fajny smak i danie nie będzie suche
napisał/a: juka2 2012-02-01 00:34
Necia napisal(a):Isabel napisał/a:
ugotowany makaron + 1-2 łyżeczki pesto ze słoika. Mieszasz i gotowe

ja tak jadam dość często, po pracy jestem tak zmęczona że już nic mi się nie chce gotować

ja również moja ulubiona szybka potrawa dobre i tanie pesto jest w lidlu ... słoiczek za 5 zł wystarcza na sporą ilość porcji, więc jest to naprawdę tani obiad
napisał/a: juka2 2012-02-03 00:03
Necia napisal(a):
moje ulubione, te rosso
moje też :) smakuje mi o wiele bardziej niż zielone
monikaderc
napisał/a: monikaderc 2012-02-20 20:31
Najlepsze pesto jest w Biedronie ale ciężko na nie trafić. Ja ostatnio robię też makaron alio e olio

napisal(a):Spaghetti alio e olio

Ostatnio jesteśmy zabiegani i brak nam czasu na konkretne gotowanie. Więc dzisiaj przepis bardzo prosty i szybki. Moim zdaniem najszybszy makaron na świecie – oczywiście nie z torebki.

- Spaghetti makaron 250 g

- Oliwa z oliwek około ½ szklanki

- Czosnek 8 ząbków

- Natka pietruszki ½ pęczka

- Papryczka chili 1 sztuka

- Sól

- Pieprz

Makaron wstawiamy do gotującej i osolonej wody. Gotujemy tak by był aldente -lekko twardy. W tym czasie siekamy czosnek, natkę i papryczkę. Gdy spaghetti będzie kończyło się gotować, na rozgrzaną oliwę na patelni wrzucamy czosnek i papryczki, smażymy przez 2 minuty, pote dodajemy makaron. Mieszamy z oliwą i doprawiamy na koniec dodajemy posiekaną natkę. Chwilkę podgrzewamy im wykładamy na talerz. Co do oliwy podałem orientacyjną ilość. Na talerzu makaron ma nie pływać w oliwie. Posypujemy potarkowanym parmezanem i dekorujemy natką pietruszki. Finito. Smacznego.


http://kulinarnefrustracje.blox.pl/2007/08/Spaghetti-alio-e-olio.html[/quote]
napisał/a: ~gość 2012-02-21 10:00
mój przepis na dobry, szybki i tani obiad :

- makaron (kształt jaki kto lubi) ja używam spagetti
- kawałki tuńczyka w oleju (biedronka)
- cebula
- puszka całych pomidorów (biedronka)
- przyprawy co kto lubi / czosnek
- ser zółty / parmezan

makaron gotujemy, puszkę z rybą otwieramy i wylewamy sam olej na patelnie, na tym oleju podsmażamy cebulkę, czosnek,
jak cebulka będzie już odpowiednio podsmażona to dodajemy puszkę pomidorów, solimy, przyprawiamy czym kto lubi (bazylia, zioła prowansalskie, chili) smażymy/gotujemy do uzyskania gładkiego sosu, pod sam koniec dodajemy tuńczyka.

polewamy sosem makaron i posypujemy startym serem :)

zamiast tuńczyka może być pierś kurczakowa
napisał/a: ~gość 2012-02-21 10:04
mess napisal(a):zamiast tuńczyka może być pierś kurczakowa
albo gotowane oskubane mięso z rosołu - tylko dużo pieprzu dodać i przepis dokładnie jaki mess, podała :) tylko ja najpierw cebulkę podsmażam i później tuńczyka i dopiero sos
napisał/a: jadzia1820001 2012-07-11 02:22
A może ja dam przepis jakiś:) zrobić ciasto tj na naleśniki ale bez cukru, na patelni podsmazyc cebulke , kiełbasę lub szynkę , czosnek , można dodać też np. Pomidory , kukurydzę i to wszystko z patelni wrzucić do ciasta nalesnikowego , dodać pieprz sol, wymieszac , smazyc duże placki . Można podać z keczupem, sosem czosnkowym i surówka :)
napisał/a: bachatera 2012-10-24 11:22
Ciasto francuskie ze szpinakiem

Ciasto francuskie w zależności od ilości osób 1-2

mrożony szpinak
czosnek

Szpinak rozmrażamy, czosnek siekamy, dorzucamy do szpinaku, ewentualnie jakieś przyprawy do smaku.

Zawijamy w ciasto francuskie, do piekarnika tak ok 20min to zajmuje

I gotowe:)
Ja do smaku jeszcze ketchup na wierzch daje:)
napisał/a: Iria 2012-12-08 12:58
MAKARON COŚ A LA CARBONARA
(nieco zmieniona wersja popularnego włoskiego dania)

* makaron spaghetti
* mała śmietana
* 1 lub 2 jajka (w zależności od ilości makaronu)
* kilka plasterków szynki/wędliny/boczku
* przyprawy: pieprz, sól, oregano lub zioła prowansalskie
* olej do smażenia

Makaron gotujemy al dente w mocno osolonej wodzie.
W międzyczasie podsmażamy na oleju pokrojoną w drobne paseczki szynkę/wędlinę (można użyć dodatkowo cebuli).
Do miseczki przelewamy śmietanę i wbijamy jajko. Roztrzepujemy i dodajemy przyprawy, mieszamy.
Gotowy makaron odcedzamy pozostawiając go w gorącym garnku, wsypujemy do niego podsmażoną szynkę. Całość zalewamy śmietaną z jajkiem i szybko mieszamy.
GOTOWE!
Można posypać żółtym serem.

Uwaga: Po odcedzeniu makaronu nie trzymamy garnka na gazie, ale dbamy o to, aby pozostał ciepły. Ważne jest szybkie i sprawne połączenie sosu z pastą. Chodzi o to, aby sos nie ściął się na jajecznicę, ale pozostał aksamitny.

Danie proste i super szybkie