Naleśniki obiadowe

napisał/a: MonikaDaria 2009-09-13 10:15
Nie znalazłam naleśników w obiadach także wstawiam dwa przepisy i czekam na wasze :)



NALEŚNIKI NADZIEWANE PIECZARKAMI i mięsem


FARSZ
ok pół kilograma pieczarek
2 piersi z kurczaka
cebula
2-3 łyżki gęstej śmietany
sól, pieprz do smaku
Pieczarki, pierś i cebule pokroić w kostke podsmażyć na patelni,
dodać śmietane i doprawić do smaku


Na dużej patelni smażymy 4 duże średniej grubości naleśniki,
nakładamy farsz na naleśniki i składamy na trójkąty,
układamy je na tą samą dużą patelnie, posypujemy startym zółtym serem
i polewamy rozrobionym z wodą sosem serowym z torebki.
Wszystko dusimy przez 10-15 minut na patelni aż się ser rozpuści.
Danie jest bardzo syte więc myśle że spokojnie dla 4 osób wystarczy

Smacznego




TORT NALEŚNIKOWY

ok 300 gram mięsa mielonego
kilka dużych pieczarek
2 duże cebule
papryka czerwona
kilka łodyg zielonej pietruszki
30 deko żółtego sera
sól pieprz gałka muszkatułowa
6 naleśników grubości ok 2 milimetrów

Warzywa kroimy w kostkę i razem z mięsem mielonym podsmażamy na patelni aż się mocno zrumienią, dodajemy posiekaną natkę i przyprawy do smaku.

W tortownicy układamy naleśnika i cienką warstwę farszu, posypujemy delikatnie startym serem, na wierzch naleśnik i znowu farsz itd... Ostatni naleśnik posypujemy tylko delikatnie gałką muszkatułową i zapiekamy w piekarniku całość ok 15-20 minut. Kroimy jak torta
Danie też bardzo syte i spokojnie wystarczy dla kilku osób :)

Smacznego
napisał/a: ~gość 2010-01-02 22:13
Moniś napisal(a):NALEŚNIKI NADZIEWANE PIECZARKAMI i mięsem
własnie robię jutro :) tylko zamiast cebuli dam paprykę i kukurydzę (matki karmiące mogą kurydzę?) i ser żółty
skladam na pół, posypuję serem, sosem beszamelowym i zapiekam :D
napisał/a: ~gość 2010-01-02 22:40
naleśniki z kurczakiem

-8 naleśników
-40 dag pieczonego mięsa z kurczaka (może też być gotowany)
-3 łyżki mąki
-1,5 szklanki mleka
-1 łyżka masła
-2 łyżeczki curry
-sól
-pieprz
-olej do smażenia


W garnku rozgrzać masło. Wsypać do niego mąkę, curry i smażyć na małym ogniu przez 5 minut. Po tym czasie powoli wlać mleko, stale mieszając, by nie porobiły się grudki. Zagotować. Na chwilę zestawić z ognia. Dodać sól i pieprz, a później znów postawić na małym ogniu i przez krótką chwilę pogotować. Dodać mięso (drobno pokrojone) i wymieszać.
Nadzieniem gruuubo smarować naleśniki, zwinąć w rulony i podsmażyć na rozgrzanym oleju z obu stron.

Smacznego !

Czasami dodaję ananasa i kukurydzę albo jakieś warzywka i też jest dobre :D
napisał/a: tymka1 2010-01-03 12:02
naleśniki z mielonym ;)

mielone, koncentrat pomidorowy, fasola, opcjonalnie papryka i papryczki czyli i/lub kukurydza, sol, pieprz, chlii/papryka w proszku, cebulka - całość podsmażyć, zawinąć w naleśnika ;) my uwielbiamy z sosem czosnkowym :D
napisał/a: agnieszka20 2010-01-25 11:02
super
Rybeczka26
napisał/a: Rybeczka26 2010-03-03 10:16
ja naleśniki lubię albo z dżemem truskawkowym albo ze szpinakiem i serem żółtym:)
napisał/a: Edytka 2010-03-08 08:49
Nie wiem czy to tak obiadowo, ale jadłam w restauracji na jakiejś imprezie naleśniki ze śledziem.

W naleśniku był śledź małosolny i świeża papryka pokrojona w kostkę, na wierzchu polane były te naleśniki sosem tatarskim i posypane orzechami włoskimi i przekrojonymi na pół winogronami. Ciekawe w smaku.
napisał/a: edzia1000 2010-04-26 17:14
Moje dwa ulubione rodzaje naleśników obiadowych to z rybą (link usunięty) oraz z pieczarkami i kiełbasą (link usunięty). Szczególnie polecam te drugie, są naprawdę pyszne.
napisał/a: anteq000 2011-02-13 16:19
Ostatnio jadłem naleśniki ze szpinakiem i o dziwo smakowało mi :D Jakoś przymierzam się do ich zrobienia. Tylko, że z tym zbieraniem cienko idzie ;p
napisał/a: 3-kolory_pl 2012-03-01 13:44
Bardzo dobre sa tez nalesniki ze szpinakiem i piersa z kurczaka. Wszystko połączoe jest pysznym białym sosem z dodatkiem sera. Całość odpowiednio zapieczona. Rewelacja.
napisał/a: ABCKuchni_pl 2012-03-02 14:11
Też polecam te ze szpinakiem. Tylko ważne by były dobrze przypieczone. Najlepiej je podsmażyć a potem włożyc na chwilke do rozgrzanego piekarnika. Ogólnie sa bardzo dobre;)
napisał/a: ruruszka 2012-04-30 12:41
Z naleśników wytrawnych to polecam z farszem mięsno-twarogowym. Ale ja wolę na słodko - z dżemem truskawkowym lub serkiem z rodzynkami :)