Kuchnia wegetariańska

napisał/a: nika81 2007-01-10 13:01
Czy zna ktoś może jakieś fajne i łatwe do zrobienia przepisy na dania wegetariańskie??
napisał/a: ami1 2007-01-10 13:31
Czyżbyś była wegetarianką Możemy wymieniać się pomysłami.
Tutaj są 2 przepisy na danie wegetariańskie:
Spagethi i kotleciki
Spaghetti bardzo szybkie, 2 potrawa niezbyt.

Dość szybko robi się kotlety sojowe:
- mielone: opakowanie kotletów mielonych (proszek) - kja polecam Dr Soya koperkowe - mniam, dolewasz wodę ok. 1 szklanki po 20 min 2 łyżki oleju,
- schabowe: gotujesz w bulionie warzywnym lub grzybowym i smażysz

Warzywa: gotowe opakowanie warzyw na patelnie: smażymy i doprawiamy wedle uznania. Do tego np. ryż.

Z soi: kupujemy sojowe schabowe. Przygotowanie jak wyżej. Kroimy w paski. Kroimy cebulę i czerwoną paprykę. Smażymy jak zmięknie [papryka i cebula dorzucamy wcześniej pokrojoną soję. Doprawiamy do smaku: polecam przyprawę gyros. Ale co kto lubi.

Kotlety z sera żółtego. Ser żółty (najlepiej okrągły) kroimy w plastry i panierujemy w jaku i bułce. Smażymy na oleju.

Jak będę miała więcej czasu to na pewno coś dorzucę. Teraz czekam na twoje propozycje.
napisał/a: nika81 2007-01-10 15:16
Asiu ja jak najbardziej jestem mięsożerna, ale mój mąż jest wegetarianinem. Juz nie wiem co wymyślać na obiadki dla niego :) Kotlety sojowe robię, jak najbardziej, ale chciałam mu jakoś urozmaicić tą kuchnie. Dzięki za Twoje przepisy. Ja dorzucam swój na kapustę z pieczarkami:
1kg kapusty kiszonej
0,5 kg pieczarek
3/4 kostki masła
2 cebule
vegeta, pieprz
Do gara wrzucić masło podlać szklanką wody i obgotować kapuste, osobno podsmażyć pieczarki, osobno cebulę. Dodać to do gara z kapustą, wymieszać, przyprawić do smaku i zajadać się:)
Naprawdę pyszna ta kapustka, ja jej jeszcze nie robiłam, bo ciężko w anglii o kapustę kiszoną, ale jadłam i jest naprawdę pyszna.
I jeszcze jeden prosty przepis na makaron ze szpinakiem (jeśli lubicie szpinak).
Jest to porcja na 2 osoby-ale dość duża :)
pół torebki szpinaku mrożonego
pół paczki makaronu najlepiej kokardki
2 ząbki czosnku
gałka muszkatołowa, sól, pieprz
ser pleśniowy, nieduży krążek
1 łyżka masła
Makaron ugotować. W garczku rozpuścić masło i dodać szpinak, jak odparuje woda to dodać czosnek i pokrojony w kostkę ser. Jak się trochę ser rozpuści bo nie całkiem go rozpuszczasz to wrzucasz makaron i doprawiasz przyprawami. Chwilkę to musi sobie razem popypcyć:) i gotowe! Palce lizać
Ale sobie narobiłam ochoty
Fajnie, że jest się z kim powymieniać przepisami :)
Będę miała dla Ciebie jeden super przepis tylko muszę do teściowej zadzwonić, więc cierpliwości proszę. Pozdrawiam
napisał/a: Kaira86 2007-01-10 17:31
ja mam taki maly fajny prosty przepis na ryz z warzywkami podsmazamy cebulke,pieczarki,papryczke do tego dodajemy ugotowany ryz i dusimy chwileczke a na koniec wrzucamy kukurydze i zielony groszek i przyprawy pycha czasem tez dodaje do tego pokrojona w kostke piers z kurczaka no ale to juz wyjdzie miesne danie
czasem serwuje to danie tez z sosem slodko kwasnym
napisał/a: nika81 2007-01-11 13:54
Dzieki wielkie Kaira na pewno skorzystam
napisał/a: Kaira86 2007-01-11 22:17
Misia napisal(a):Dzieki wielkie Kaira na pewno skorzystam

nie masz za co dziekowac
napisał/a: nika81 2007-01-18 15:31
No i tak jak obiecałam piszę super przepis na roladę serową
30 dkg sera żółtego (najlepiej jakiegoś twardego)
25 dkg pieczarek
2 jajka ugotowane na twardo
serek topiony o ostrym smaku
ogórki konserwowe lub kiszone
papryka w proszku
pietruszka natka
pieprz i sól
Do gotującej się wody włożyć ser pokrojony w plastry. Pieczarki podsmażyć i dodać do nich serek topiony. Podgrzewać mieszając na wolnym ogniu, dodać pokrojone jajka, ogórka, zieleninę i doprawić do smaku. Ser wyjąć, osączyć i rozwałkować na prostokątny placek. Posmarować farszem i zrolować. Owinąć szczelnie folią aluminiową i włożyć do lodówki na miniumum dwie godziny. smacznego
napisał/a: ami1 2007-01-18 17:05
A jak długo gotowac ten ser
napisał/a: nika81 2007-01-18 17:22
No kurcze nie wiem tak dokładnie, ale myślę, że chwile, żeby się nie rozwalił. Albo na parze możesz to zrobić. Chodzi o to, żeby dało się go później zwinąć i żeby się nie rozwalał. Jak już zrobisz to daj znać czy smakowało
napisał/a: ami1 2007-01-18 17:24
Na pewno, mam nadzieję, że ser mi się nie rozpłynie
napisał/a: nika81 2007-01-18 18:23
Ja również
napisał/a: Kaira86 2007-01-18 19:22
a jak bede walkowac ten ser to tak zeby te plasterki sie polaczyly w jeden duzy prostokat??bo chyba musza byc grube te plasterki tak??