kotleciki z cukini

napisał/a: joanka231 2009-10-27 09:26
1 cukinia mala
jajo surowe
2 jaja na twardo
czerstwa mala kajzerka buleczka
2 lyzki maki

cukinie zetrzec na grubym tarku posolic odcisnac wode, dodac kajzerke moczona w mleku 2 jaja na twardo rozgniecione make, wyrobic ciasto. polecam duuzo pieprzu! sa pyszne z sosami tzatziki np smazyc na oleju
napisał/a: benek56 2012-11-21 18:49
Polecam. Są super. Osobiście zjadam takie z dużą ilością pomidorów podanych na ostro
napisał/a: ~gość 2012-11-21 23:47
hmmm a moje kotleciki z cukini to poprostu obrana cukinia pokrojona w plastry, posolona i obtoczona w panierce- jajko, bulka i usmazona ;)
napisał/a: ruruszka 2012-12-30 14:27
O, takich jeszcze nie jadłam :) Ja robię placuszki z cukinii z dodatkiem boczku wędzonego i cebulki. Też podaję z tzatzikami :)
napisał/a: noc 2013-01-02 10:56
Ja robię placuszki z cukinii, połączone z utartymi ziemniakami- nabierają innego aromatu. Ostatnio uznałam, że takie placuszki można robić z różnych warzyw i usmażyłam marchewkową wersje. Pychota!
napisał/a: kasia.i.tomek 2014-05-15 12:16
A ja robiłam zawsze tak, że kroiłam w kostkę cukinię, namaczałam w soli, odcedzałam, dodawałam mąkę kukrydzianą, jajko i pieprz (trochę chilli) :) Tylko trzeba uważac, bo jak za mało ciasta, to się rozpadnie ;p
napisał/a: kristi444 2014-05-26 12:02
Uwielbiam cukinie! Napewno wypróbuję przepisy!
napisał/a: jolasia 2014-05-27 12:29
Ja uwielbiam leczo z pokrojonej w kostkę cukini, do tego papryka, patison, pomidorki i przyprawy. Mniam!

_________________
GFPTrans szybki jak hydraulik kraków
napisał/a: weteranslubny1 2014-05-28 16:56
Cukinia prawie wcale nie ma kalorii, to wiadomość dla tych, którzy dbają o linię. Ja od jakiegoś czasu coraz częściej spoglądam z niepokojem na obwód swojej talii, dlatego cukinia to świetny pomysł na lekką kolację. Można ją pokroić w grubsze plasterki i krótko obsmażać na oliwie, ale bardziej wymagającym polecam kotleciki:)

Kotleciki z cukinii
Kuchnia włoska Wrzesień 2, 2013 Comments: 2
Like this at Facebook!

Cukinia prawie wcale nie ma kalorii, to wiadomość dla tych, którzy dbają o linię. Ja od jakiegoś czasu coraz częściej spoglądam z niepokojem na obwód swojej talii, dlatego cukinia to świetny pomysł na lekką kolację. Można ją pokroić w grubsze plasterki i krótko obsmażać na oliwie, ale bardziej wymagającym polecam kotleciki:)

IMG_3546

Składniki

2 małe cukinie
1 jajko
2 ząbki czosnku poszatkowane
2 łyżki bułki tartej
1 łyżka mąki
2 gałązki koperku poszatkowane
oliwa lub olej do smażenia
sól i pieprz

Cukinie dokładnie myję, szatkuję razem ze skórką na tarle o grubych oczkach i odstawiam na 40 min. Dokładnie wyciskam sok, dodaję resztę składników, doprawiam do smaku i mieszam. Formuję małe kotleciki i smażę na rozgrzanym tłuszczu do zrumienienia. Podaję na gorąco.