śniadanie szybkie, pożywne i dla każdego:)

napisał/a: Marta71 2007-10-20 18:33
polecam na śniadanie dla całej rodziny koktajl proteinowy. Jest wysokojakościowym pełnym posiłkiem, dostarcza wszystkiego co niezbędne na dobry początek dnia. świetny zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.
a przygotowanie dla całej rodziny to 5 minut, zjedzenie drugie tyle.

ja robie tak:

wstaje rano, nastawiam wodę, wlewam do blendera mleko z lodówki, dopełniam wodą [mniej więcej 2 do 1] wsypuję odpowiednia ilości koktajlu [na litr około 4 czubatych łyżek] wrzucam jednego banana do smaku, albo inny owoc, albo 2-3 łyżki kakao, miksuje minutkę, rozlewam do kubków i gotowe :)

najlepsze jest lekko ciepłe, latem zimne, wedle uznania.

można tez zrobić na samej wodze, sokach marchewkowych, jogurtach. :)


a koktajl taki :)

http://www.wellness.sklepy24h.pl/index.php?page=produkt_info&produkt_id=12085&limit=&promocja=&nowosc=&produkt_szukaj=&szukaj=&radio_szukaj=w_nazwa

puszka starcza nam na 4 osoby na 2 tygodnie mniej więcej :)

pozdrawiam :)

ps. przynajmniej nie martwię sie jak córka czasami nie zjada w szkole kanapek :)
napisał/a: Anetka1 2007-10-21 08:27
Marta7, widzę że mocno siedziesz w tych Herbalife'ach. Proszę załóż jakiś temat w którym opiszesz jakpowinna wyglądać dieta z tymi specyfikami, co brać i kiedy, bo wiem że poza koktajlami są jeszcze jakieś tabletki z guaraną i inne. Nie zapomnij przy tym wszystkich napisać ile to kosztuje i na jaki czas wystarczy.
Wiem, ze nie jest to tanie przedsięwzięcie, ale bardzo działa. Mój znajomy w czasie 2 miesięcy schudł 17kg i czuł się świetnie, dlatego zostanawiam się nad tymi specyfikami.
napisał/a: Marta71 2007-10-21 11:18
niestety, nie mogę opisać jak powinna wyglądać taka dieta, ponieważ nie wiem nawet o jaką dokładnie chodzi.

Jeśli chodzi porostu o zwykłe odżywianie, czyli wsparcie organizmu i dostarczenie mu wszystkiego co niezbędne, to jest to w miarę podobne w każdym przypadku, czyli u dorosłych koktajl na śniadanie [najlepiej na śniadanie, bo o tej porze organizm najlepiej wchłania i najwięcej potrzebuje], do niego błonniki jako wspieranie stałego oczyszczania organizmu i witaminy.
u dzieci koktajl na śniadanie z dodatkowym jakimś owocem.

a dodatkowo w zależności od potrzeb i chęci energetyki , tak samo reszta suplementów kierunkowych.

jednak musi byc to dobrane indywidualnie, bo każdy organizm jest inny i każdy ma inne potrzeby.
jedni muszą wzmocnić kości, inni potrzebują oczyszczania nerek lub wątroby, jeszcze inni maja zbyt wysoki cholesterol, lub po prostu zapobiegawczo zależy im na zdrowiu i nie chcą dopuścić do rożnego rodzaju problemów.

a co do typowych diet kierunkowych, czyli chociażby odchudzanie, przybieranie masy, odżywianie kobiet w ciązy lub karmiących, to jest to już całkowicie indywidualne i MUSI być indywidualnie dobrane [po wywiadzie na temat stylu życia, chorób, leków, typu metabolicznego i profilu hormonalnego itp. itd.].

ja to ustalam zwykle na spotkaniu w gabinecie, jednak prowadzę tez osoby na odległość i wtedy odsyłam je na nasza stronę gdzie można wypełnić formularz zdrowotny i skonsultować jego wyniki ze mną. pomagam wtedy dobrać odpowiednie suplementy oraz ich sposób stosowania, a także wprowadzam zmiany w trakcie po to by efekty były jak najbardziej zadowalające.

stronę mogę dla zainteresowanych podać tutaj: www.trojmiasto.ewellness.pl

nie mniej jednak zapraszam na prive, bo tu offtopuję :)

pozdrawiam :)
napisał/a: ania19901 2009-01-03 08:29
Jak jade w trase to do takiego kubka z przykrywka wsypuje musli zalewam jourtem z owocami. Wiec kiedy jestem glodna otwieram kubeczek i jedzonko gotowe.
bajaderka
napisał/a: bajaderka 2009-02-25 12:02
ja tez lubię musli, najbardziej musli vitalis z ciepłym mlekiem, poza tym uważam, że musli są zdrowe i dobrze działają na przemianę materii,
lubię też podgryzać je na sucho
napisał/a: tajla 2009-03-02 11:25
z tego co wiem sa dosc drogie
bajaderka
napisał/a: bajaderka 2009-03-11 11:07
tajla napisal(a):z tego co wiem sa dosc drogie

czy ja wiem
są droższe niż zwykłe w których jest trochę płatków i rodzynek, ale w musli vitalis jest dużo owoców banany, ananasy, papaja, ja je lubię najbardziej a z tych które próbowałam są najlepsze
napisał/a: Misia7 2009-04-09 09:46
Ja polecam na śniadanie taki przepis: podsmażacie kromki chleba na patelni na maśle i na to wbijacie jajko. Dodajecie ceulę w kawałkach podsmażoną i do smaku można posypać delikatem. Pycha. Coś ala grzanki. To szybki przepis na coś ciepłego z rana.
napisał/a: sunflower_94 2009-05-28 22:40
hej wszystkim,

a aj polecam jogurt natiuralny z pokrojjonym bananen i suszoną żurawina pycha dla tych co luvbia słoduyczne ale chwilowo trochę ich unikają
napisał/a: Misia7 2009-05-29 08:58
sunflower_94, Brzmi pysznie. Muszę spróbować
napisał/a: ~gość 2009-06-01 17:57
sunflower_94, żurawina pycha... Ja na śniadanie zwykle mam bardzo mało czasu, czasem nawet nie jem, gdyż rano nie za bardzo mi smakuje. Ale jeśli już jem to polecam twarożek (z czosnkiem, pieprzem i ziołami, ale składniki dodawane "ręcznie" nie kupiony o konkretnym smaku) na chlebku. Nic specjalnego, ale mi smakuje.
napisał/a: rygryska 2009-06-05 10:52
jak większość dziewczyn tutaj popieraj i zajadam się musli.
Ostatnio zakupiłam płatki bio, zawierają zboża- pszenne, żytnie i jęczmienne. Do tego suszone morele, żurawina, świeży banan i jogurt naturalny....
PYCHOTA