kilka przepisow na sniadania!!!

napisał/a: aptekara 2008-02-05 13:51
Karolinek w miniony weekend wypróbowałam Twoje placuszki i oboje z X. żałowaliśmy, że już się skończyły... Były PYSZNE!!!!
napisał/a: Karolinka_U 2009-12-06 20:10
Z racji zdrowszego odzywiania chciałam się z Wami podzielić przepisami na rewelacyjne kanapeczki

Kanapka z tuńczykiem, świeżym ogórkiem i jajkiem

Składniki, 1 kanapka:

• 2 kromki chleba
• 1/4 puszki tuńczyka w dużych cząstkach w oleju
• 5 plasterków świeżego ogórka
• kilka listków rukoli
• 1 jajko ugotowane na twardo (opcjonalnie)
• 1 łyżka majonezu lub SOSU CHRZANOWEGO
• sól i świeżo zmielony czarny pieprz

Wykonanie:

Chleb posmarować majonezem lub sosem chrzanowym, ułożyć tuńczyka, plasterki ogórka, rukolę i pokrojone jajko. Doprawić solą i posypać świeżo zmielonym czarnym pieprzem.

Kanapka z serem białym, pomidorem i bazylią

Składniki:
• 1/2 ciabatty (opieczonej w tosterze lub zgillowanej)
• 4 plasterki białego sera półtłustego
• 1 pomidor (sparzony, obrany i pokrojony w kosteczkę)
• 1/2 pęczka świeżej bazylii (posiekane listki)
• sól morska oraz świeżo zmielony czarny pieprz
• 2 - 4 łyżki oliwy z oliwek


Przygotowanie:
Połówki ciabatty skropić częścią oliwy z oliwek, ułożyć plasterki sera białego oprószonego solą morską. Następnie wymieszać pomidory z bazylią, doprawić solą oraz pieprzem, ułożyć na kawałkach sera. Polać pozostałą oliwą z oliwek.
Dodatek oliwy z oliwek jest opcjonalny. Kanapka dobrze smakuje zarówno z oliwą jak i bez niej.

Kanapka z kurczakiem, awokado i majonezem

Składniki na 1 kanapkę:
2 kromki miękkiego chleba tostowego (razowego, z mąki z pełnego przemiału)
1/2 awokado
około 2 łyżek majonezu (25 g)
1/2 ugotowanej piersi z kurczaka (około 50 g)
sól i pieprz
garść zieleniny (u mnie: młody szpinak, ale może być też rukola lub bazylia)
Pokrojone awokado mieszam delikatnie z majonezem i układam na jednej kromce chleba. Przykrywam pokrojoną piersią kurczaka oraz zieleniną. Doprawiam solą, pieprzem i przykrywam drugą kromką pieczywa.
napisał/a: Luuucy 2009-12-11 10:39
ja polecam pyyyszną pastę kanapkową z kiełkami

potrzebne są 2-3 jaja ugotowane na twardo, kubeczek serka śmietankowego np. almette, piątnica i paczka kiełków (ja uwielbiam kiełki słonecznika)
kroimy to co się da i wrzucamy do miseczki - mieszamy lekko ucierając i dodając soli.
napisał/a: agnieszka20 2010-01-17 12:37
noemi napisal(a):A ja polecam chleb obtoczony w jajku zmieszanym z mlekiem i podsmażony na patelni. Szybciutkie do przygotowania, a urozmaica codzienne śniadania (bo ja zazwyczaj jem rano kanapki). Takie grzaneczki doskonałe są na słodko - z miodem, dżemem lub nutellą, chociaż bez dodatków też niczego sobie Nadaje się do tego również chleb który nie jest już całkiem świeży.

A można dodać do jajka i mleka ulubione przyprawy; paprykę oregano tymianek bazylie knorr itp i beda na ostro a jak sie juz zrobia na patelni klasc na nich zółty ser:P
napisał/a: ~gość 2010-01-20 18:14
werona32 napisal(a):noemi napisał/a:
A ja polecam chleb obtoczony w jajku zmieszanym z mlekiem i podsmażony na patelni. Szybciutkie do przygotowania, a urozmaica codzienne śniadania (bo ja zazwyczaj jem rano kanapki). Takie grzaneczki doskonałe są na słodko - z miodem, dżemem lub nutellą, chociaż bez dodatków też niczego sobie Nadaje się do tego również chleb który nie jest już całkiem świeży.

A można dodać do jajka i mleka ulubione przyprawy; paprykę oregano tymianek bazylie knorr itp i beda na ostro a jak sie juz zrobia na patelni klasc na nich zółty ser:P

Uwielbiam je, pychotaa Najlepiej smakują z ketchupem
napisał/a: agnieszka20 2010-01-25 22:42
kwiatlotosu, tak z ketchupem jeszcze pychotka :) kuzynka mi pokazala ten przepis moze nie jest dietetyczny, ale za to jaki dobry :)
napisał/a: abunee 2010-01-26 12:10
Ja jeśli nie zjem śniadania w ciągu godziny od obudzenia się, jestem chora, śniadanie musi być osobiście lubię jajecznicę z szynką, serem żółtym i chrzanem z czerwonych buraczków, albo grzanki opiekane w tosterze (posmarowane wcześniej odrobiną masła) z serkiem białym i z ziołami prowansalskimi
napisał/a: agnieszka20 2010-02-10 07:06
ja preferuje jajecznice :) i kawusie ...
napisał/a: Mr. eM. 2010-02-14 22:28
Właśnie zrobiłem jajeczną pizze.
Przyznam, że bardzo smaczna :)
napisał/a: ~gość 2010-02-22 06:03
gorący kubek ( borowikowa ) , do tego 2 kanapki z serkiem śmietankowym i oczywiście miseczka płatków dodatkowo jakiś owoc i szklanka soku pomarańczowego

proza codziennego życia
napisał/a: kasia_pb 2010-02-23 23:18
A ja wczoraj wieczorem zaprosiłam mojego mana na sniadanie dzis z samego rana ( dla nas to 9:30). Podałam:

-ser biały z tartą rzodkiewką (takie ze śmietaną +sól/pieprz)
-szynke gotowaną
-kiełbasę drobiową suchą
-3 rodzaje pieczywa (dwa sam przyniósł)
-oczywiście prawdziwe masło
-herbata earl grey z cytrynką lub miodem do wyboru

smakowało :)
napisał/a: katarakta1 2010-06-23 19:21
tosty sa bardzo dobre, ale tłuczące ..